Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy ha...

Miért hiszik sokan, hogy ha valaki használtan szerzi be a babaholmikat, az biztos szegény?

Figyelt kérdés

Mi jóformán mindent használtan szereztünk be, ami babához kell, a kiságyat, ruhákat, kádat, lepedőt, stb. A cumisüveget és néhány holmit vettünk csak újonnan.


Amúgy anyagilag jobban állunk az átlagnál, simán beleférne mindent újonnan megvenni, de egyrészt nem látom értelmét, miközben ezek olyan dolgok, amiket egy előző baba el sem használ igazán - mi baja lenne egy ruhácskának, amit ráadnak ötször, aztán kinövi? -, hülyeségnek is találom feleslegesen szórni a pénzt, mikor a cuccokat harmadáron be tudjuk szerezni és környezetvédelmi szempontból ellene is vagyok annak, hogy mindenből mindig újat vegyünk, miközben így is elég sz*r már a klímahelyzet és tele van a bolygó hulladékkal.


De közben sokszor olvasom itt is a kommentek között, hogy sokan azt hiszik, az emberek azért vesznek használtan cuccokat, mert nem telik újra.



2020. jún. 30. 11:43
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
33%

"21-es! Miért lenne az irigy, aki szintén megteheti, de van már mondjuk annyi tapasztalata,hogy tudja, nincs értelme?"


Ne szólj bele! Vannak olyan szülők, akiknek nem derogál, hogy a gyerekre költeni kell, és nem használtan veszik meg. Én nem vennék a gyerekemnek használt ruhát, az is biztos. Lehet lepontozni, ez a véleményem.

2020. okt. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
3! Én ugyan nem szóltam bele, csak feltettem egy kérdést. Hidd el nekem nem okoz gondot bármit megvenni a gyerekeimnek, így csak arra reagáltam, hogy irígy lennék. Egyébként tőlem mindenki arra dobálja ki a pénzét amire akarja.
2020. okt. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
21%

"21-es! Miért lenne az irigy, aki szintén megteheti, de van már mondjuk annyi tapasztalata,hogy tudja, nincs értelme?"



Miért ne lenne annak értelme, hogy a szülő újat vesz a gyerekének? Ennyi erővel akkor minek veszel új fogkefét, tampont, betétet, ha a használtat megkapnád olcsóbban (ingyen)?

2020. okt. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Tudod mit, legyen igazad, én erre nem érek rá. Szép napot!
2020. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
63%
Úristen..örülök, hogy nem barátkozok anyukákkal. Így senki nem ugat bele a gyerekén 30 ezres GAP szett van vagy 200 forintos a turiból... tök8 amúgy 💁‍♀️
2020. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk nem volt szerencsénk, rokonoktól nem kaptunk semmit használtan, vagy mert messze élnek, vagy mert már odaadták egy másik, közelebbi rokonnak. Szóval szinte mindent venni kellett. A használt cuccokat főleg két okból szeretem: az egyik, hogy néha egészen különleges dolgokat lehet megszerezni, pl. a kiságyunk ilyen, egy álom, amit eredetileg külföldről rendeltek, és kb. annyiért jutottunk hozzá, mintha itthon egy egyszerűbb ikeásat vettünk volna. A másik, hogy környezetbarátabb ez a módszer. Minek dobjon ki más olyasmit, ami még teljesen használható, az minden baja, hogy kinőtte a gyerek?
2021. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
38%
Hát mert az. Gazdag ember nem fog a Hádában órakat turkálni "úgyis kinövi" alapon,hanem megy a H&m-be vagy Brendonba és összeválogatja ami kell
2021. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Ki hiszi ezt? Én egy csomó dolgot örököltem, aminek én örültem a legjobban, mert aztán ha valamit utálok, az a "shoppingolás", magamnak sem szívesen veszek ruhákat, nemhogy másnak. Szerencsére volt olyan ismerős, aki örömmel továbbadta, még fel is volt címkézve, hogy mi hányas méret, semmi dolgom nem volt vele, csak kimosni. Nem hiszem, hogy bárki is szegénynek tart, én is és a férjem is fogorvosok vagyunk, aztán ha valamivel sosem vádoltak meg egy fogorvost, akkor az a szegénység. De tőlem aztán gondolja mindenki azt, amit akar, az sem érdekel, ha nincstelennek hisznek igazándiból, nem lesz rosszabb az életem azért, mert távoli ismerősök szerint nekem milyen az anyagi helyzetem. Egyébként pont amiatt, hogy nem szeretek vásárolgatni, turkálóba sem teszem be a lábam, nyilván szerencsém van ,hogy van kitől kapni ezeket a cuccokat, ha nem lenne, akkor rendes boltban szerezném be őket, ahol nem kell még annál is több időt tölteni a válogatással, mint ami feltétlenül szükséges.
2021. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az ellenkezőjét látom🙄 folyton azt olvasom, hogy minek költ valaki erre, vagy arra annyi pénzt. Én nem nézem le aki nem teheti meg, hogy újat vegyen, és azt se, aki megtehetné, hogy újat vegyen mégsem teszi, de elvárnám, hogy nekem se tegyenek megjegyzéseket, ha nekem 300ezres babakocsi kell.
2021. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 39-essel. Én is gyakran tapasztalom a környezetemben, mióta babát várok, hogy mindenki osztja az észt, hogy mi mindent NE vegyek meg boltban, csak mindenképpen használtan. Lassan egy pelenkát nem lehet anélkül venni, hogy valaki ne kritizálná meg, hogy miért azt vettem, amikor a nem tudom milyen akció keretein belül a nem tudom milyen boltban ennyivel és annyival olcsóbb lett volna. Mikor a sok örökölt cucc mellé vettem egy az az egy bodyt (olyan minta volt rajta, amit nagyon szeretünk), már valaki a környezetben húzta a száját, hogy minek, amikor úgysem fogja hordani, csak 2 hétig. Semmit nem lehet úgy látszik jól csinálni, ha megveszem, az a baj, ha nem veszem meg, akkor biztos egy csóró vagyok és a meztelen hátsómra szülök.
2021. febr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!