Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sose bánjátok, hogy gyereket...

Sose bánjátok, hogy gyereket vállaltatok?

Figyelt kérdés

Itt annyi szörnyűt olvasni, hogy elgondolkodtam.

- szétrepedt, vérző mellbimbó

- szülés után fájó hüvely, renyhe méh stb.

- éjszakai nem alvás

Stb.

Ilyen pillanatokba nem ugrik e folyton, hogy visszacsinálnád?

Engem már nem alvás is így érzem kikészítené. A fájdalmas mell is félelmetesen hangzik. Azt is utálom, ha a cipő sarka feltöri a lábam, el se tudom képzelni, hogy lehet másra gondolni a fájdalmon kívül, ha a mellbimbó sebes.

Ilyenkor nem bánjátok meg az egészet?



2020. júl. 5. 07:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%

2 gyerekem van, az elsőnek a személyiségét 7 éve nem értem. Komolyan. Szeretem nagyon, de olyan érzésem van, mint egy koliban, amikor random szobatársat kapsz. A való életben, ha van választási lehetőségünk, mi nem barátkoznánk egymással. Nincs még egy ember, aki ennyire szöges ellentétem lenne, mint az első gyerekem. A második gyermekem nagyon könnyű személyiség, ettől még kontrasztosabb az elsővel a viszonyom. De a második meg a tipikus kétemberes baba volt mindig is, sok -sok éve nem alussza át az éjszakát, beteges is, érzékeny kajára, hőre, mindenre. Szóval ő meg ezért melós.


Megbánni? Hát voltak olyan éjszakák, amikor arra gondoltam, hogy nem vagyok normális, hogy ezt bevállaltam. Aztán megy tovább az élet, mert valós opció kiszállni nincs, így az ember betörik a szerepbe és tolja a szekeret.

2020. júl. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
39%

Máshol is leírtam már a napokban, de semmilyen tünet vagy sokak által emlegetett dolog nem törvényszerű. Még az sem, amit sokszor hallasz, mert ha gyakori probléma is, nem fordul elő mindenkinél.


4 gyermekem van, kis korkülönbségekkel. A mellem sosem fájt, max feszült picit, pedig mindenkit szoptattam 10-12 hónapig, terhesen is. Az éjszakáink mindig is nyugodtak voltak, az elején max 2, de inkább 1 kelés volt, 6-8-10 hetes koruktól aludtak egyben 10-12 órákat. Fogzáskor 1-2 napig keltünk párszor, de akkor is max 3x-4x.


Az első nekem császár volt, abból nehéz volt felépülni, a kicsik vbac babák, semmilyen fájdalmam nem volt.


Egyetlen dolgot bánok utólag: bár nem bizonyított, de az egyik - szívbeteg - babám betegségeben szerintem közrejátszhatott az, hogy gyulladt foggal, napi 1 fájdalomcsillapítóval léteztem a várandósságom elején 2 hétig.

2020. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%
Erre amúgy ritkán fogsz őszinte válaszokat kapni, mert ami nem arról szól, hogy anyának lenni a legjobb döntés életedben, és semmi se tántoríthat el az örömérzettől, azt lehúzzák. Nézd csak meg!
2020. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Borzasztóan utálom ezt, hogy pl. a 11-est lehúzzák, azért, mert egy anonim oldalon mer őszinte lenni. Nem tudom kinek fáj az, hogy neki az egyik gyerekével nehezebb a kapcsolata, urambocsá, ha tehetné visszaforgatná az időt és ezt bemeri vallani.
2020. júl. 5. 10:54
 15/17 A kérdező kommentje:

Ja, és 11-es. Én ugyanezt mondtam gyerekként anyámról, hogyha választhatnánk, mi nem barátkoznánk. És persze gyötört a lelkifurdalás, mert "ilyet nem mondunk az anyánkra". Aztán elfogadtam és ki is mondom.

Felnőttként ő is mondta rám, hogy velem volt a legnehezebb dolga. Csodálkoztam, mert soha semmilyen őrültséget nem csináltam, nem voltam részeg, nem jártam bulizni, jól tanultam stb. Aztán rájöttem, hogy pont ez volt a "baj".

A testvéreim zűrösek voltak, emiatt anyám fontosnak érezhette magát, és a zűrjeik is hasonlítottak anyaméhoz. Ő pont ezzel a rendszerezett, törekvő személyiséggel nem tudott mit kezdeni, ami belőlem fakadt.

Abszolút megértem, amit mondasz, és csak reménykedek, hogy a gyakori szuper elfogadó, csoda anyáinak legalább a fele létezik a valóságban.

2020. júl. 5. 12:00
 16/17 anonim ***** válasza:
10-es tiszteletre méltó az őszinteséged! Egy kérdés: nem lehet, hogy a gyereked jelleme összefüggésben van a születése körülményeivel? A nehéz szülés érinthette a fejét, ami magatartászavart, idegrendszeri problémákat okozhat.
2020. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%
Mindig kétkedve olvasom, ha anyák csak áradozni tudnak a szülésről vagy az anyaságról. Akkor ők valamit nem jól csinálnak, vagy egyáltalán nem csinálnak vagy nem vesznek észre. A gyereknevelés, ha valaki lelkiismeretes végzi, akkor az kemény munka. Mindegy, hogy nyugis vagy izgága gyereke van valakinek, a napi rutin egyforma, az orvos, az óvoda, később az iskola, mind folyamatosan feladatokat ró a szülőkre. Odafigyelek az iskolai dolgokra akkor is, ha nyugis és okos gyerekem van és akkor is, ha nem az. Mert egy okos gyereknek is a legjobb körülményeket kell megteremteni. A gyereknevelés egy érzelmi hullámvasút marad életünk végéig. Ha valaki azt gondolja, hogy a felnőtt gyerekére már nem fog úgy gondolni, az téved. Azok tudnának erről beszélni, akik szülőként kényszerültek eltemetni a már felnőtt gyereküket. A gyerekünk az már mindig a mi gyerekünk marad. És amikor azt gondoljuk, hogy a kisebesedett mellbimbó és az éjszakai sírás ok a megbánásra, akkor még semmit nem tudunk. Pár év múlva észrevesszük, hogy a gyerekünket nem tudjuk megóvni a nagybetűs élettől, hogy ő is ugyanazt a harcot kell végigjárja, mint mi. És nem nevelhetjük burokban, mert azzal csak rosszat tennénk neki. Tanui leszünk, ahogy néha nem figyelnek rá, amikor kérdez, hogy néha elfordulnak tőle a többiek az iskolában, hogy szomorú, mert a legjobb barátjával összeveszett, vagy mert jelentkezik, de a tanítónéni soha nem szólítja fel. Repes a boldogságtól, mert valamit meg akar csinálni, de más valaki egy pillanat alatt elrontja a kedvét. Rosszindulat, irigység, agresszió veszi majd körül. Hogy neveljem? Legyen agresszív? Attól nem lesz boldog, csak kárörvendő és gonoszkodó. Nem szeretni fogják, csak félni tőle. Neveljem szelídnek? Átnéznek rajta, kihasználják stb. Én most úgy vagyok vele, hogy legyen önmaga. Az én gyerekem sem olyan, mint én és el kellett telnie egy kis időnek, hogy rádöbbenjek, milyen jó, hogy nem olyan, mint én voltam. Nekem kellett hozzá alkalmazkodnom, nekem kell őt támogatnom a saját útján. Sokszor nem is gondolnák a szülők, hogy mennyi kiabálás felesleges, hogy lehet engedni szülőként is és hagyni, hogy a gyerek maga tapasztaljon. Elmondani mindig kell felnőttként, hogy mi hogy gondoljuk, de sok esetben dönthet a gyerek is. Így könnyebb mindenkinek.
2020. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!