Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett olyan nagy dolog,...

Miért lett olyan nagy dolog, ha valaki gyereket szül/szült?

Figyelt kérdés
Természetesen, nagyon szép dolog és gratulálok is a szülőknek, de az elmúlt 30-40 évben nagyon nagy feneket kerítettek ennek. Régebben volt olyan nő, aki 11 gyereket szült és mégsem kapott annyi dicséretet, mint most (és most nem a celebekre gondolok, ha nem átlag emberekre). Ez miért/mitől változott ekkorát?

2020. júl. 19. 12:57
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
87%

28


Szóval egy mentális betegséggel küzdő ember bármivel sértegethet barkit? Főleg anyákat... el kell neki nezni? Ugye ezt te se gondolod komolyan?


Én is nagyon unom már, hogy megkérdőjelezik a gyerekvállalásom okait... biztos csok, a babaváró miatt, meg hogy legyen, mert másnak is van, stb... na, nekem ezeket kell nyelnem, én magamnak és a páromnak szültem, nem divatból, nem aprópénzért!

2020. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

29.-"Öt miért nem kérdezed meg hogy most ugye erősnek érzed magad mert egy csomó idegen nőt tenyészállat szintjére degradáltál"


Neki is mondta, hogy nem normális amit írt, és nem szép dolog ennyi nőre egy címkét ragasztani.


"Nekem a magam részéről kvara elegem van már abból hogy újabban közügy lett a terhesség, hogy minden hozzad hasonló a mehunkben és a tárcánkban kotorásznik"


Mi az, hogy hozzám hasonló? Én eddig EGY rossz szót nem mondtam az anyukák ellen. Nem tudom, hogy miért veszel egy kaptafa alá másokkal. Látod! Megint úgy ítélkezel, hogy nem is ismersz. Jaaaj! Mertem egy rossz szót mertem mondani rád, akkor máris az anyák ellen vagyok? Szóval, ez azt jelenti, hogyha nekem nem tetszik egy nő viselkedés, akinek gyereke van, akkor máris az anyukák ellen vagyok? A méhed meg a pénztárcád teljes mértékben hidegen hagy.


"Igen rólad is van szó, aki ahelyett hogy élne az életet ide jön és egyértelműen provokálja a nőket akik szülnek, hogy mi tuti el vagyunk ájulva magunktól."


Én NEM rátok tettem megjegyzést, hanem egyes emberek, akik... elég érdekese módon viszonyulnak a baba érkezéséhez. Amúgy, mivel provokáltalak titeket? Írj már le egy mondatott, ahol egy rossz megjegyzést tettem rátok! :D


"Mi se megyünk gyermektelen fórumokra és agonizálunk azon, hogy ti miért nem szültök"


Tudod, én nem igazán megyek fel mindenféle fórumokra, de volt 2-3 alkalom, hogy odatévedtem. Már csak kíváncsiságból, hogy mi van ott. Nos! Első komment: "Miért nem szültök gyereket". Ötödik komment: "Miattatok fog kipusztulni az emberiség!". A többet nem is írok, mert az én erőm is végles.


"Miért mindig a gyerekeseknek kell már lenyelni mások mocskolodasat, bizonygatni ilyen nimandoknak hogy nem nem csak a szüléshez értünk ám, nem, nem vagyunk vermamik, nem nem a pénzre szulunk"


Nem tudom, hogy te hol élsz, de én még EGYSZER sem hallottam, hogy valakik mocskolódnának a kismamákkal/anyukákkal. De ne aggódj, mert én teljes mértékben elítélem az ilyet! Amúgy, kb. 1 éve hallottam egy pszichológustól (nem egy kis jött-mentől, hanem egy elismerttől), hogy vannak olyan nők, akik az ilyet bemagyarázzák maguknak. Habár... azoknak olyan is a hátterük.


Kedves 29., a 28 válaszommal csak annyit akartam neked elmondani, hogy nem kell a másikkal így beszélni, még ha ő egy gy-kér is volt veletek. Csak azzal, hogy mindennek lehordod, nem leszel jobb, sőt! az ő szintje alá süllyedsz! :)

2020. júl. 20. 12:19
 33/39 anonim ***** válasza:
87%
ha valakinek kétsége lenne, a kérdező saját magával beszélget :D
2020. júl. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy csak ennyit tudsz hozzáfűzni a témához... Amúgy, ezt a copy-pastes dolgot azért szoktam csinálni, mert jobb szeretem részletekre szedni a mondanivalómat, és így kisebb az esélye annak, hogy valamit elfejtek leírni.
2020. júl. 20. 12:36
 35/39 anonim ***** válasza:
86%

Jajj kérdező hagyjuk már ezt az álszent nem is tudom miről beszélsz dolgot. Mióta a hülye politikusok kitaláltak, hogy jó ötlet lehet plusz szavazatokat gyűjteni gyerek utáni támogatásokkal azóta közügy a nők mehe. Igen tudom a tiétek is akik nem szülnek, de ezen az oldalon is lépten nyomon jönnek a csokkal kapcsolatos megjegyzesek. Nem, nem be képzeljük így van, és bocsi már hogy sértő és unalmas. Pláne ha megnézel egy statisztikát 2010 előtt sokkal több baba született mint most az elmúlt években, mégis a sok hülye csókos babákat meg pénzre szülést vizionál, mikor soha ilyen kevés gyerek nem született mint az elmúlt két évben. Akkor ki az a mindenki aki csokra szül? Hol?

A kérdésednek meg semmi értelme. Tudod vannak emberek akik már azért el vannak ájulva maguktól mert el böfögtek magukat, de ehhez nem tudom hogy jön az hogy gyerekes vagy nem gyerekes. Beképzelt öntelt embernek lenni aki kvrara oda meg vissza van magától, ahhoz nem kell gyerekesnek vagy gyermektelenek lenni, ez egy tulajdonság. Érdekes hogy te olyan jó ember vagy de ennyit nem tudsz magadtól, hanem egyből a gyerekesekre tolod ezt, mintha más nem lehetne öntelt. Megnézném az arcod ha azt kérdeznem a gyermektelenek miért kényes muphicsak, mert én ismerek egy gyermektelen cica babát, aki pont ezt a sztereotípiák erősíti. Gondolom rosszul esne, mert mi közöd neked hozza, nem? Akkor te mi jogon általánosítasz és hasonlitod össze az anyukákat mikor ok is külön személyiségek, nem homogén halmaz részei?

2020. júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

De figyelj ide! azok az emberek, akik összeugranak a politikusok miatt, azok meg is érdemlik, hogy nem a legszebb stílusban beszéljenek vele (most a gyerekes és gyerektelenekre is gondolok). A CSOK-ról meg csak annyit, hogyha valakinek tényleg csak annyi esze van, hogy azt mondja, a nők csak azért szülnek gyereket, hogy pénzt kapjanak, azoknak én is behúznak egyet (vagy kettőt :D)! De... nem tudom, hogy hogy jött szóba a CSOK, meg az, hogy a nők csak a pénzért szülik a gyereket. Egyedül te kezdtél el róla beszélni.


Amúgy, mit nem értesz azon, hogy én NEM a gyerekesek ellen vagyok, hanem azok az emberek ellen szólaltam fel, akik úgy viszonyulnak a baba érkezésére, mintha ezzel az egy gyerekkel egy bolygót mentenének meg. Persze, gratulálok a picihez, remélem szép és egészséges, de egyesek nagyon idegbetegen állnak ehhez a témához (mármint túl hypeolják).

2020. júl. 20. 14:45
 37/39 anonim ***** válasza:
86%

Az általad bevédett 23as válaszoló kezdte itt a csokozast, holott nem is tudhatta itt kinek hány gyereke van, meg milyen végzettsége, de az iskolázatlan vermamizas, meg csokozas az megy.

És azért mert te nem szoktál itt olvasgatni, attól hidd el nem egy nem két hülye idetévedt provokál ezzel, nyilván nem a kisujjunkbol szívjuk ki.

És képzeld nem szoktam politizálni, és osszeugrani senkivel politikusok miatt, ettől függetlenül a most leírtak érintenek mind engem is.


Korábban nekem estel, hogy én nem is ismerem a másik válaszolot, honnan tudom min ment át stb. Miért te ismered azt az anyukat, aki annyira nagy csodaként tekint a saját gyerekekre?

Én pl képzeld soha nem gondoltak volna mivel fog járni ez az egész, de egészségügyi gondjaim voltak, meg teherbe esesi gondjaim, átestem egy vetelesen, annak minden fájdalmában, majd a mostani terhessegemmel veszélyeztetett terhes vagyok, aggódók, bevallom, illetve mindkét terhessegemnel bőven kijutott a rosszullétekbol, hanyasbol. Hat bocsi már hogy ha ez a gyerek egyszer épségben kibújik belőlem akkor rohadtul oda meg vissza leszek, hogy vége ennek az egésznek SIKERESEN, és kapaszkodj meg meg büszke is leszek, hogy hősiesen álltam a sarat.

Ennyi. Nem kene ítélkezni, ha már a ne ítélkezz és legyen extra megértő a legutolsó bunkoval is lemezt tolod másoknak.

2020. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

De... te nő! Mit nem értesz azon, hogy nekem NEM az anyukákkal van a bajom, HANEM (és most figyelj) azokkal az emberekkel, akik ezt annyira felfújják, hogy számukra más téma nincs is csak és kizárólag a baba. Meg ha már "elmúlt" az első gyerek, akkor jön a "mikor jön a második" duma. Ezektől én hányok! A szülőket teljes mértékben megértem, hogy oda meg vissza vannak, mert nem tudhatom, hogy min kellet keresztül menniük ahhoz, hogy az a gyerek megszülessen. És neked is teljes szívemből gratulálok, hogy végig kitartottál!

És nem, nem ismerlek téged, se más anyukát, DE egyszer sem ítélkeztem felettük! Vagy ha mégis, akkor elnézést.

2020. júl. 20. 19:01
 39/39 anonim ***** válasza:
31%

“Munkahelyen, közösségben, sok esetben családon belül is úgy kezelik a kisgyerekest, mint egy ingyenélő xardarabot, aki csak teher mindenkinek, és egyáltalán nem csinál semmit, csak baxik meg ellik, aztán veri a mellét a kölykeire.”


Ez sajnos tenyleg nagyon gyakori. Megkerdezed mi az életük ertelme es : a gyerekeim!!

Ez hol hasznos vagy kinek kell? A gyerek megakart születni?


Teherbe esni meg gyereket kihordani kb olyan mint h minden honapban verzel 12 eves korod ota. Automatikus es rossz. Ertheto persze ha vigasz kell erte, hogy te tettel valamit.

2020. júl. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!