Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett olyan nagy dolog,...

Miért lett olyan nagy dolog, ha valaki gyereket szül/szült?

Figyelt kérdés
Természetesen, nagyon szép dolog és gratulálok is a szülőknek, de az elmúlt 30-40 évben nagyon nagy feneket kerítettek ennek. Régebben volt olyan nő, aki 11 gyereket szült és mégsem kapott annyi dicséretet, mint most (és most nem a celebekre gondolok, ha nem átlag emberekre). Ez miért/mitől változott ekkorát?

2020. júl. 19. 12:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
2020. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
81%
szerintem csak te figyelsz erre jobban oda egy ideje - többet ne kérdezd már, mert unalmas a frusztrált degenerált kérdéscunamid
2020. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem szimplán attól, hogy jobban terjed minden az internet miatt. Ha internet felhasználó vagy, te is tudod hogy “a tápszer a sátán szüleménye”, hogy “ha császáros voltál, nem is szültél” és a többi. Ez a szülő dolog elvadult a socialmedia-ban és mindenki túlkompenzál és verseng.

Régen mindenki a maga portáján sepergetett. És a kutyát nem zavarta ha valakinek nem volt teje vagy ha pár hónaposan már a földön dolgozott az anya a gyerekkel.

2020. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom. Az en vállamat a szüleimen, nagyszuleimen, anyosomekon és a ferjemen kívül senki se veregette meg ezért 🤷🏼‍♀️
2020. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
86%

Miért lett divat mocskolni egymást gyerekesek kontra gyereket nem akarók között? Irritál már ez a dolog. El kéne egymás akaratát fogadni oda-vissza egyaránt. Ha a gyermektelent idegesíti az,hogy valaki büszke a szülésre/gyerekre,ne nézze,tiltsa, ignorálja.

Aki meg szülő, az ne okoskodjon meg fikázza azt,aki nem szeretne gyermeket. Sosem értettem meg ezt a bszogatást.. :/

2020. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
63%

Régen nem tudatosan vállaltak 11 gyereket, hanem csak dugtak unalmukban, és nem volt más védekezés, csak időben kirántani. (Pont ennyire hatékony.)

Másrészt azt hiszem nem nevezhető újdonságnak a Szűzanya-kultusz, ami áthatja a kereszténységet, nagyjából kétezer éve. Itt ugye hangsúly a színtiszta anyai érzéseken van, hisz szűz volt.

Rengeteg népdal, irodalmi mű és képzőművészeti alkotás dicsőíti az anyaságot. Ez se újdonság, régebbi, mint a kereszténység.

Ma már ezer módon lehet védekezni, (elvileg) teljesen tudatos döntés, hogy kinek mikor és hány gyereke lesz. Ezért kap tiszteletet (elviekben!!!!) az, aki úgy vállalja x gyerek szülését és felnevelését, hogy tisztában van minden nehézséggel.


Másrészt meg pont most éljük azt a kort, amikor a fiatal, gyerektelen, tini testű kiscsajokat isteníti minden és mindenki, és soha nem volt az anyaság úgy lenézve, mint most. Munkahelyen, közösségben, sok esetben családon belül is úgy kezelik a kisgyerekest, mint egy ingyenélő xardarabot, aki csak teher mindenkinek, és egyáltalán nem csinál semmit, csak baxik meg ellik, aztán veri a mellét a kölykeire.

Aki ennek ellenére is vállalja a második és a többedik gyereket, attól meg tényleg ne irigyeld már, ha évente egyszer valakitől kap egy dicséretet. Vigasztald magad a tudattal, hogy az év többi 364 napján épp csak utána nem köpnek.

2020. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

1.-Az nem az én kérdésem. Nézd meg jobban! Az én és az ő beszédstílusa különböző.


Amúgy, én nem akartam senkit sem mocskolni. Csak nem értettem, hogy miért lett ez akkora nagy dolog, hogy mindenki gratulál neki és úgy beszél róla, mintha most váltotta volna meg a világot. Amúgy meg, egy szóval sem mondtam, hogy nem akarok gyereket. Én szeretnék, de szerintem ez 19 évesen normális is, hogy nem szülőm tonna számra a gyerekeket.

2020. júl. 19. 13:46
 8/39 anonim ***** válasza:
29%
mert nem érted, hogy milyen nagyszerű és félelmetes misztérium, hogy egy új ember érkezik a Földre. Majd megérted, mikkor "tonnaszám" várod a kis embert, akit nektek kell felnevelni, hogy becsületes, értelmes, szabadlelkű ember legyen.
2020. júl. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
52%
Lehet ősanyázni és lepontozni, de szerintem nincsen nagyobb dolog annál, mint hogy a szerelmünkkel teremtettünk 1 (esetünkben 4) embert. Diplomás vagyok, szeretem a munkám, van egy csomó hobbim, de a gyerekeknél sosem tudnék nagyobb dolgot mondani.
2020. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
47%
Jól van, kilences, megint jár a buksisimi. Tudjuk, hogy a te gyerekeid szivárványszínűt és rózsaillatút szarnak. A diplomáddal meg ne legyél túl nagyra, nem fognak már vele sehová felvenni 10 év s.eg.gvakarás után.
2020. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!