Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi félre tett pénzzel...

Mennyi félre tett pénzzel kezdtetek bele a gyermekvállalásba?

Figyelt kérdés
2020. júl. 23. 08:34
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél pár százezer volt csak. Anyukám lakásában laktunk, amit nem használt, és odaadott nekünk használatra (tehát nem vele együtt). Mindkettőnknek biztos munka, annyi fizu, amennyiből úgy éreztük, gyerekkel is kijövünk. Kocsink se volt.

3,5 évvel később, a másodiknál már 2x annyi fizunk volt, kocsink, pár millió megtakarítás, és házakat néztünk, hogy vegyünk sajátot.

Most 5 és 1,5 évesek a gyerekek, megtakarítás pár százezer, mert tavaly házat vettünk, és most fejeződik be a felújítás, erre ment a pénz zöme, de lassan tudunk majd ismét gyűjteni. Most 3x annyi fizunk van, mint anno.

2020. júl. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

És akkor akinek nincs háromezer nm-es hàza az a semmire szül?

Értem én hogy a hozzad hasonlók túl kompenzálnak, de azért ha higgadtan át gondolod, nem csak az vállalhat és nevelhet tisztességesen gyereket akinek halomban állnak a milliói.

2020. júl. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Nàlunk a 12 millió nem a gyerekekre van fèlretéve, őket ellàtjuk a havi pènzből, ez egyszerűen csak a fèlretett pénzünk.
2020. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
63%
Kedves 32-es, a 3 ezer nm-es ház meg a nagy büdös nulla között azért van némi megoldható átmenet, nemdebár?
2020. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%
Elso babanal mar nem emlekszem mennyi volt, aztan elkezdtunk epitkeznk. Most jott a masodik, van egy kertes hazunk Bp kertvatosban, ket lakas kiadva es kb 6millio kp. Hitel nincs.
2020. júl. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%
24 es vagyok: a 8 milliónk nekunk sem a gyerekre/gyerekekre lett spórolva. Pusztán így láttuk helyesnek, hogy gondoljunk a jövőre. Amíg otthon laktunk a szülői háznál jól ment a spórolás. A férjem érettségi után, kőkemény asztalos melóval folyamatosan rakott félre,s lépett előre szakmájában. Én pedig egyetem után azonnal munkát szereztem, akkor 160 ezres fizum volt, mára már majdnem 300 ezret keresek. Tettünk érte, ennyi. Annyi ajándékot kaptunk a szülőktől, hogy anyósomék a lakás felét kifizették, illetve a szülők állták a kaját, piát az esküvőnkön. Ragaszkodtak hozzá, nem az utolsót adták, így elfogadtuk, férjem pedig egyke, ezért adtak egy nagyobb összeget a lakásba. Nem vonunk meg magunktóp semmit, de egyikünknek sincs iphone ja pl. vagy méregdrága, márkás ruháink. Megveszem, amit akarok, egy krémért néha odaadok 6 ezer forintot is, de simán bemegyek a kínai boltba is. Nem vállaltam volna gyereket, ha nem lenne stabil a hátterünk.
2020. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
22%
Anyuci apuci tolja a fenekem alá? Elmentem szépen diákmelóra 15 évesen. Dolgoztam egész nyáron, és szombatonként. Minden évben. Néha ünnepnapokon is. Az ebből megkeresett pénzből eljutottam oda, hogy 19 éves koromra lett 10 millióm, ehhez jött még 5 millió a páromtól, és szépen elköltözünk egy lakásba, onnan pedig kb. 7-8 év alatt 27 évesen vettünk hitel mentesen egy családi kertesházat. Nem muszáj mindig a szülőkön élősködni.
2020. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
69%

Nyugi, akinek háromezer négyzetméteres háza van, annak nem 12 millió a megtakarítása. Rosszul sikerült kamu, nem kell vele foglalkozni.

37-es: 19 éves korodra 15 éves korodtól 10 milliót elraktál? Hát elismerésem, de komolyan. Ez azt jelenti, hogy egy hónapban kerestél kb 200 ezret, és ezt mind félre is tetted, nem költöttél semmire. Mondjuk nyilván ehhez kellett, hogy eltartottak a szüleid, de akkor is szép teljesítmény. Milyen diákmunka fizet ennyit? Mert mennének innen is egy páran szerintem.

2020. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
És milyen munka fizetett ennyit a 2000es években, amikor ez a kitalált történet jatszódik?
2020. júl. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
13%
Nyilván 15 éves korom előtt nem kaptam egy forintot sem, pl. szülinapra, karácsonyra stb... Gratulálok ehhez a gondolkodásmódhoz, de nem kéne azért ennyire mélyre lesüllyedni
2020. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!