Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi félre tett pénzzel...

Mennyi félre tett pénzzel kezdtetek bele a gyermekvállalásba?

Figyelt kérdés
2020. júl. 23. 08:34
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Nekünk van 12 milliónk, de 3000 m2-es hàzunk nincs. Mi beèrjük 220 m2-es hàzzal.
2020. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
81%
40: akkor mégiscsak anyuci, apuci tolta.
2020. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
33%
Aha. Ja. Anyuci, apuci, nagymama, nagypapa, keresztszülők, nagynéni, nagybácsi, nagytesó. Apránként gyűjtögettem, kb. 10 éves korom óta, és semmit nem költöttem, mivel tudtam, hogy anyuék egy forintot nem fognak többet rakni a lakásba. Az irigység nem szép dolog, kár,hogy neked sok jutott belőle.
2020. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
89%
Iiiiiigen, egy 10 éves kisgyerek pont gyűjtögetni fog, hogy majd sok-sok évvel később legyen pénze saját lakást venni. Pont ilyeneket fog gondolkodni egy kisgyerek, pont ezen fog parázni és képes ennyire előre tervezni. Igen, nagyon reális. 🤦🤦🤦
2020. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok én irigy, én tényleg önerőből jutottam el oda, ahol vagyok. És nem onnan indultam, hogy nagyi tízezreseket tömködött a markomba, hanem egy lakásból, ahol se fűtés, se melegvíz nem volt a fürdőszobában.


Örvendetes, hogy téged támogatott a családod. Csak ne csinálj már úgy, mintha ezt a pénzt te kerested volna meg.

2020. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
Ja, végülis az a 8 millió csak úgy az ölébe hullott. 😂😂
2020. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

43-as, azért nem kell ahhoz irigynek lenni, hogy valaki abszurdnak találja, mikor azt mondod, hogy 4 év alatt 10 millió forintot(!) raktál össze nyári diákmunkából(!) meg szülinapi ajándékokból.


Én is voltam diákmelós 10 éve, a havi 160 órára fizettek akkoriban kemény 65 ezer forintot, ha ezt beszorozzuk 4 nyárx3 hónappal, az még mindig csak kb. 800 ezer forint. De oké, dolgoztál hétvégén is (mondjuk 15 èvesen tuti nem, tekintve, hogy törvènybe ütköző), rakjunk hozzá még egyszer ennyit, az még mindig csak 1,6 millió.


Magyarul kaptál másik 8,5 milliót a családtól "szülinapokra" (szerinted szokásos félmilliókat ajándékozni vagy mi?) és akkor előadod itt, hogy nem adtak pénzt a lakásodba, meg nem a feneked alá lett rakva ez az öszzeg.


Egyszerüen nevetséges. Te is tipikusan az vagy, akit pénzel a család, de közben előadja, hogy minden öneröből ért el, es aki nem tudja utána csinálni - tényleg öneröből - az meg szerencsétlen. Nézz már tükörbe.

2020. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nekem is volt olyan kolléganőm a nyelviskolában, aki nyafogott nekem, hogy őt a szülei semmivel nem segítik, annyi csak, hogy az adóját befizetik (vállalkozók voltunk), de semmi, tényleg semmi mással... néztem nagy kerek szemekkel, hogy ha az én szüleim az összes adómat befizetnék, 4 év alatt hitelmentes lakást vennék, nem 32 évesen nyivákolnék, hogy senki nem segít semmit. Az ilyen emberek egyszerűen csak nem veszik észre magukat.

Szerintem nagyon szép dolog, ha valaki ajándékokból (ami nyilván a nagy része) meg diákmelókból semmit nem költve (mert eltartják) 19 éves korára összerak 10 milliót, csak elég bicskanyitogató, ha aztán ezt úgy adja elő, mintha ő maga érte volna el. De mindegy, én is örültem volna ennek, nekem pénzajándékokból 18 éves koromra 800 ezrem volt, én se költöttem el soha egy fillért se. Hát az én családom nem adott százezreket egy gyereknek :)

2020. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
0%
#38 a gyerek születésére szántunk 14 milliót. Ez messze nem az összes félre tett pénzünk🤦
2020. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk lényegében nem volt megtakarításunk egyik gyereknél sem (3 van), mert ha volt az mindig elment a házra, folyamatosan újítjuk fel (a ház hitelre van). De megéltünk kényelmesen, egyszer volt nehezebb, amikor a férjem pár hónapig munkanélküli volt, de senki nem szenvedett hiányt semmiben. Amúgy meglep, hogy mindenkinek milliós megtakarításai vannak itt, a családi pótlék témakörben meg folyton az van, hogy mikor jön már meg.
2020. júl. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!