Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi félre tett pénzzel...

Mennyi félre tett pénzzel kezdtetek bele a gyermekvállalásba?

Figyelt kérdés
2020. júl. 23. 08:34
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%

47: szívemből szóltál. Pont én is 2008-2011 között voltam diákmunkás, a legjobb évemben kaptam kézhez úgy 90 ezer forintot havonta, ami a kéthónapos nyár után egyben ment el a tankönyveimre...


Ettől függetlenül simán elhiszem a diákmunkás sztoriját, hogy szülinapi pénzekkel egészítette ki, de típusos esete annak, amikor valaki egyáltalán nem tudja reálisan felmérni az életkörülményeit és a "mellékeseket". Van ilyen ismerősöm, akinek apucija nagyon jól menő közgazdász, és Pest belvárosában vett neki 60nm-es lakást. Ez önmagában még tök jó, mindenki úgy segíti a gyerekét ahogy tudja, de ez a csaj is meg van róla győződve, hogy a lakásért ő "megdolgozott" (mert tanult és nem bukott ki az egyetemről), és hogy ahol ő most van, az teljesen önmagának köszönhető, pedig 26 éves koráig gyakorlatilag teljesen eltartott volt. Ja, és ez sem érdekelne, de társaságban simán osztja az észt, hogy kinek hogy kéne spórolnia meg befektetnie... Egyáltalán nincs tisztában azzal, hogy más hogy indul az életben.


Nem kaptam lakást, de nagyobb tőkét sem, de még így is az átlagnál szerencsésebben indultam, mert otthon lakhattam 25 éves koromig (egyetem vége + félév), és a szüleim alig fogadtak el valami "beszállást" a költségekbe, pedig rájuk fért volna...


A "tipikus induló" fiatal pedig a férjem. 18 éves korától az egyetem miatt messze lakott, albiról albira csövezett, diákmelózott, és még így is belekényszerült a diákhitelbe, amitől 16 évvel később tudott megszabadulni. Milliós adóssággal indult az életében. Pár év alatt irtózatos lemondásokkal köhögtük ki az önerőt másfél éve, vettünk saját lakást (kompromisszumosat), és így vállaltunk gyereket, mert már az életkorunkból adódóan nem tudtunk tovább várni (28-37 évesek vagyunk). Mindenünk megvan, a jég hátán megélünk, és szépen építjük az életünket.


Nem értek egyet a nagy büdös nullára meg putriba való kontrollálatlan szüléssel, de ezek a válaszok típusosan a másik véglet és azt sugallják, hogy nem lehetsz felelőségteljes szülő, ha nincs már meg egy fél lakásra való a gyerek születése előtt...

2020. júl. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
77%

Első gyereknél 2012 Ben kerestem bruttó 93000 ftot (nettó 60915 ft + némi cafeteria+10000ft családi adókedvezmény), feleségemnek csak diákmunkái voltak előtte, így ő a 25500 ft gyest +12200 Ft családi pótlékot kapta, a terhesség alatt gondnok lett a Társasházban, így azért is kapott juttatást + nekem sok maszek munkám volt, így kijöttünk, de megtakarításunk nem igazán volt. (A lakásunkat ki tudtuk addigra fizetni már.)

Második gyermekünk idén született márciusban, tavaly költöztünk másik lakásba, addigra volt kB 6 millió ftunk, rá kellett fizetni a lakásra + felújítás, így mire megszületett a baba, maradt kB 2 millió Ft. A babaváró hitelt (kamatmentes) felvettük, de nem költöttük el, szépen kamatozik, így mondhatni van már azóta 13 millió Ft megtakarításunk, de 10 millió Ft hitelünk. 3 hónapos a kicsi, a feleségem is jól kap csedet + én sem keresek rosszul már úgy érzem.

2020. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!