Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti próbáltok környezet...

Szülők, ti próbáltok környezettudatosan élni vagy nem érdekel annyira, hogy milyen bolygó marad a gyerekeitekre?

Figyelt kérdés

Oké, a kérdés talán kissé provokatívra sikerült, de a lényeg: figyeltek rá komolyan, hogy ne termeljetek hulladékot, ne használjatok műanyagot, vegyszereket, ne dobjatok ki kaját, ne vegyetek feleslegesen új dolgokat (ruhákat, használati tárgyakat), hogy ne fogyasszátok feleslegesen az erőforrásokat?


Most itt nem arra gondolok, hogy szelektíven gyűjtitek a szemetet, hanem komolyan dolgokra, esetleg olyanra is, ami plusz erőfeszítésbe kerül, de azért megcsináljátok.


Ha nem, akkor miért nem? Nem fontos nektek a gyerekeitek jövője, vagy mi az oka?



2020. júl. 25. 11:49
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
58%
Mosható wc papír??? Meg is érdemlitek :D
2020. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
66%
1-es vagyok, èpp azt ìrtam , hogy vonattal utazom. Sokkal dràgàbb ès hosszabb ideig tart , de rengeteg co2 kibocsàjtàst előzök meg. Az intimkehely pedig azon kìvül, hogy zöld, kènyelmesebb ès egèszsègesebb is. Nincsenek benne vegyszerek ès nem szàrítja a hüvelyfalat. Egyebkènt ha összeadaod, hogy èvtizedeken àt mennyi tampont hasznàl egy nő, akkor igenis szàmìt.
2020. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
66%

Tudom, hogy le leszek pontozva, de...

A globális felmelegedés egy teljesen természetes dolog mindig is volt és mindig is lesz, jelenleg a legutolsó jégkorszak végén vagyunk. Ez a két dolog folyamatosan váltakozik.

A felmelegedés azért van, mert a föld tengelye ferde, az évszakok is ezért vannak. Hiába próbálkoztok az Eco dolgokkal így is úgy is be fog következni, legalább 1000-2000 év, mire felmelegedik a föld,ez azzal fog járni, hogy egyes fajok teljesen kihaltak, de helyüket sok másik fog jönni. Ez mindig is így volt és így is lesz.

És nem, nem gyorsítja fel ezt a folyamatot az ember. Egyszerűen csak a Föld tengelye folyamatosan fersül, máshogy érik a nap sugarai a Földet, ezért olvadnak a jég táblák.

2020. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
60%
13 azért meg nem kötelező ugye belefulladni a szemetbe? Azért meg ugye nem kell boldogan nézni a tengeri élővilág pusztulását mert szó-szerint belefulladnak a műanyag szemetünkbe? Stb?
2020. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
54%
Ez olyan, mintha egy súllyedő csónakban ücsörögnénk és ti egy picit kevesebb levegőket vennétek, hogy ne legyünk nehezebbek tőle :D De szórakoztató olvasni. Én nem túráztatom magam, de ziháljatok nyugodtan, akkor 0.0000000000000000000000000000000000000000000000001 mp-cel később süllyedünk el.
2020. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
74%
Nem igazán. A boltban ha akarunk venni valami zöldséget, pékárut stb, azt nem tudjuk másba rakni, mint nejlon zacskóba, mindenhol az van kirakva. Rengeteg termék, amire szükség van, műanyag csomagolásban található, ezekkel nem tudunk mit kezdeni.🤷🏻 Csapvizet nem isszuk meg, mert szörnyű, így ásványvizet veszünk. Mindenhol megy a ne használjunk annyi műanyagot, így meg úgy, de az egész eleve ott kezdődik, hogy már maguk a gyártók miért nem környezetbarát csomagolásba teszik a termékeket..?! Nem a másikra kell fujjogni, hogy műanyagcuccot vesz, ha egyszer abba van csomagolva, akkor abba van. Majd ha a gyártók normális csomagolást készítenek, akkor kizárásos alapon az emberek is azt fogják venni és nem lesz ennyi műanyag. Szóval ezt az egészet "feljebb" kéne korlátozni.
2020. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
57%

Nincs autónk, mindenhová gyalog járunk, biciklivel vagy tömegközlekedéssel. Ritkán repülünk, néha munka miatt muszáj, de belföldön nyaralunk, kevésbé macera és itt sok a látnivaló, amit úgyis illik megismerni. Ha lehet, mi is a kevesebb csomagolást választjuk, abból is többször újrahasznosítjuk, amit tudunk (befőttesüveg, nejlonzacskó, dobozok...). Igyekszünk nem vásárolni felesleges dolgokat, inkább kéthetente egyszer nagyobb tételben házhoz szállíttatunk. Ruhát, bútort, játékokat sokszor használtan vesszük, továbbadjuk. Kozmetikumokból, takarítószerekből ha lehet, a házi praktikákat választom.

Egyébként nem állunk rosszul anyagilag, sőt. Bár ezek egy része nem annyira környezettudatos nálunk, pl. vezetni simán mindkettőnk parás, még túléltük a két gyerekkel :) Az meg hogy mindent megőrzünk, örököltük, a szüleink, nagyszüleink is ilyenek voltak. A gyerekeink is pl. örökölték a legóinkat és sok mást, amit ők gondosan elraktak. Szóval nem annyira új találmány ez a lokálpatrióta környezetvédelem. Én sokszor fogom is a fejem, amikor előadják, mint valami spanyolviaszt, miközben nagyanyám is horgolt szatyorral járt a piacra. Sőt, hogy extrém legyek, tök szuper csinos retró szerintem akár már 50 éves blúzaim meg ruháim is akadnak még tőle, amik még mindig elnyűhetetlenek és pont újra divatba jöttek. Ma sajnos sokszor csak annyit jelent ez a nagy környezetvédelem, hogy legyél minimalista, azaz selejtezz ki mindent (ami már marha környezetvédő) és vedd meg az újat (tőlünk), amin bio-öko címke van. Meg építs egy marha nagy új álomházat a világvégén, ahonnan csak két kocsival tudtok bejutni vásárolni meg dolgozni is reggel-este a dugóban, és heti egy nap, mire lenyírod a füvet, de bibibi van napkollektor a tetején.

2020. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
17%

Vannak alap dolgok, amiket megteszek, mert az állatoktól szerintem ebben is különbözünk. Ilyen pl, hogy nem szemetelünk az utcán. A műanyag zacskót nem szeretem. Bevásárláshoz mindig viszek egy vászont. De ez leginkább azért van mert szerintem a nejlon drága és nem tart sokáig.

Azon kívül, hogy a műanyagot nagyjából külön gyűjtük, én sok egyebet nem teszek. Nem hinném, hogy akár az elég lenne egy lényeges lassításhoz ha egész Magyarország zöld lenne.


Én vallásos vagyok, hiszek abban, hogy a dolgok nem rajtunk múlnak. Szemetelni nem kell az utcán meg mindent külön zacskóba tenni, de fogadjuk el, hogy a Föld nem értünk forog :)

2020. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
58%

Nem használunk műanyag szatyrokat, szelektíven gyűjtjük a hulladékot, mosható pelenkát használunk, mosható betétet és arclemosó korongot ill intimkelyhet használok, hetente egyszer nem eszünk húst, nem veszünk palackozott vizet, nem dobunk ki ételt.

Ezek számomra abszolút tarthatóak és a komfortérzetünk sem csökkent ezekkel a dolgokkal. Viszont drasztikus kompromisszumot nem szeretnék kötni, mint pl komposzt wc, zero kozmetikum, csak használtruha, mosható klotyópapír stb. Ameddig úgy érzem, hogy civilizáltan és kényelmesen tudunk tenni a bolygónkért addig megtesszük amit tudunk de nem akarok kitolni sem magammal.

2020. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
78%

Igen is meg nem is. Izgat a gyerekem jövője, de nem vagyok túlzottan optimista. A munkámból adódóan egymagam naponta több veszélyes- és műanyaghulladékot termelek, mint egy népes család műanyag pelenkázott hármasikrekkel... A férjem műanyaggyártásban dolgozik, tonnaszámra viszik tőlük a műanyagot beépíteni közintézményekbe és magánlakásokba is. Otthon meg tutujgassam a heti fél zsák szemetemet...? :D


Mielőtt valaki belém köt: ahhoz, hogy mi nyugati színvonalon, nyugati egészségüggyel éljünk (igen, Magyarországon is!), fél India és Kína halálra mérgezi önmagát és közvetve minket is, mi pedig eltartott kisujjal mosipelusozunk naponta kétszer az automata mosógéppel meg szárítógéppel. Az összes számunkra alapvető szolgáltatás mire eljut hozzánk sokkal több kárt okoz, mint amit az ilyen pótcselekvésekkel kompenzálunk bármikor is.


Annyit teszünk mi családilag, hogy az életben talán a hasonló anyagi helyzetű emberekhez képest valamennyivel puritánabbul élünk, legalábbis kevésbé vagyunk fogyasztók, de tuti nagyobb az ökológiai lábnyomunk a kelleténél. Nincs háziállat, millió elektromos kütyü, havonta ruhatárcsere, nem áztatom a házat hipóban minden nap (meg egyéb anyagban sem), magunkra főzök készételek helyett, kajakidobás ritka, nem veszek meg a gyereknek minden felesleges kacatot (sőt mindig megkapom, hogy milyen minimalistán nevelünk), tömegközlekedem, stb. De ennyi.

2020. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!