Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti próbáltok környezet...

Szülők, ti próbáltok környezettudatosan élni vagy nem érdekel annyira, hogy milyen bolygó marad a gyerekeitekre?

Figyelt kérdés

Oké, a kérdés talán kissé provokatívra sikerült, de a lényeg: figyeltek rá komolyan, hogy ne termeljetek hulladékot, ne használjatok műanyagot, vegyszereket, ne dobjatok ki kaját, ne vegyetek feleslegesen új dolgokat (ruhákat, használati tárgyakat), hogy ne fogyasszátok feleslegesen az erőforrásokat?


Most itt nem arra gondolok, hogy szelektíven gyűjtitek a szemetet, hanem komolyan dolgokra, esetleg olyanra is, ami plusz erőfeszítésbe kerül, de azért megcsináljátok.


Ha nem, akkor miért nem? Nem fontos nektek a gyerekeitek jövője, vagy mi az oka?



2020. júl. 25. 11:49
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
35%
Sok válasz inkábbb sz_rrágó jellemre, mintsem környezettudatosságra utal.
2020. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
30%
Ezt miből következtetted le? Mármint mitől szarrágó jellem?
2020. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Jaj, jön a megszokott sz*rraágózás...


Miért olyan fura, hogy valakinek fontosak ezek a dolgok?

2020. szept. 4. 12:40
 34/42 anonim ***** válasza:
De mit takar az hogy szarrágó? Sose szoktam használni, nem is hallottam még így jellemezni valakit.
2020. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
45%

Nem szarrágó szerintem, csak mondom, az emberek nem gondolják végig logikusan. Például azt mindenki tudja, hogy a műanyag zacskó nem igazán illik az óceánba. Ezért nem vesz műanyag zacskót. Jól van. De azon nem szoktak elgondolkozni hogy a már legyártott műanyag zacskó a szeméttelepről hogy kerül át az óceánba? Főleg ilyen tömeges mértékben? Ja hogy direktbe beleöntik, nem is kerül a szeméttelepre? A magyarok - engem is meglepett - a legtöbb statisztika szerint aránylag zöldek, még a szemetelők tábora mellett is. Ugyanis a zöldek logikája szerint a műanyag szemét önálló életet él, és magától vándorol az óceánba. A Balatonba meg nem, mert az nem elég nagy neki...


De talán az is lehet, hogy nálunk nem öntik kamionról a szemetet se a Dunába se a Balatonba? Lehet, hogy hulladékfeldolgozóban kezelik, és még ha szennyezi is a környezetet, közel se annyira, mint a nagyobb országok a milliárdos népességükkel?

2020. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
35. Igen, van benne valami. De attól, mert nem öntjük a szememtet a vizeinkbe attól még lehet "zöld" életet élni szerintem. Nem tudom miért van olyan, akit ez zavar? Vagy miért lenne attól valaki "szarrágó" mert oda figyel? Az meg aki direktbe szemetel... Nem is kommentálom. Egy viszonylag forgalmas út mellett lakunk, kertesben. Ha 5-10 cigisdobozt, papirzsepit, csokispapírt, flakont nem szedek össze a ház elől a fűből egy héten... Már gondoltam hogy kirakok egy táblát hogy a házunk nem szemét lerakó....
2020. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
76%
Próbálok, de nem minden áron. Tehát bizony eldobható pelenkát használtam anno, új ruhákat vásároltam mindig is, nem szeretem a turisat magamnak se és se vega, se vegán nem leszek
2020. szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
16%
Mi vagy te önkéntes igazságosztó? Szánalmas.
2020. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Mondjuk. Próbálkozunk bizonyos dolgokkal, például: intimtölcsér/mosható betét, mosható pelenka, mosható sminklemosókorong. Van komposztálóm. A szelektív hulladékgyűjtés nem nagyon tud megvalósulni, mert össze vissza dobálják az emberek a szemetet, én hiába válogatom külön, ha a gyűjtőben már összekeverték őket. Egyedül a fémhulladékot tudjuk külön gyűjteni.

Vásárlásnál, amit lehet saját szütyőben hozunk el, de ugye sok minden előrecsomagolt (itt a környéken nincsenek csomagolásmentes üzletek). Nem halmozunk, mindenből annyi van, amennyi kell, nincsenek felesleges ruhák, ha valaki valamit kihízik/megun, nincs olyan, hogy jó lesz még vmire, azonnal megy jótékony célra. Ha vki új cuccot akar, az csak egy régi “kárán” valósul meg, de ez minimálra van szorítva, nincs impulzív vásárlás.

Én úgy vagyok vele, hogy sok kicsi sokra megy, amit tudok, megteszek. Pl el lehet mondani, hogy az autózás környezetszennyezőbb az eldobható pelenkánál, de míg előbbit nem tudom elkerülni a munkám miatt, utóbbit igen. Nem hiszem, hogy rajtam fog múlni a Föld megmentése, de én már annak is örülök, ha negyed vagy harmad annyi szemét keletkezik itthon.

2020. dec. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
38%

Őszinte leszek: nem érdekel. Szeretnék én is egy jobb életet, az ilyet soha nem tudtam érteni gyerekként sem: nekünk mindegy ,nektek legyen jó (várni értelemben).

Nos, nekem is had legyen már egy kicsit jó :(

De ezen kívül igyekszem tenni a földért apróbb dolgokat

2020. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!