Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti próbáltok környezet...

Szülők, ti próbáltok környezettudatosan élni vagy nem érdekel annyira, hogy milyen bolygó marad a gyerekeitekre?

Figyelt kérdés

Oké, a kérdés talán kissé provokatívra sikerült, de a lényeg: figyeltek rá komolyan, hogy ne termeljetek hulladékot, ne használjatok műanyagot, vegyszereket, ne dobjatok ki kaját, ne vegyetek feleslegesen új dolgokat (ruhákat, használati tárgyakat), hogy ne fogyasszátok feleslegesen az erőforrásokat?


Most itt nem arra gondolok, hogy szelektíven gyűjtitek a szemetet, hanem komolyan dolgokra, esetleg olyanra is, ami plusz erőfeszítésbe kerül, de azért megcsináljátok.


Ha nem, akkor miért nem? Nem fontos nektek a gyerekeitek jövője, vagy mi az oka?



2020. júl. 25. 11:49
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok szülő, de azért igyekszem vigyázni. Miért csak a szülőket érdekelhetné ez? Engem az állatok, stb sorsa is érdekel.
2020. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
67%

Igen, próbálkozunk. Van az erkélyen komposztáló, szülőknek kertje, ha megtelik, oda el tudjuk vinni.

Mosi pelust használunk, de ennek az is az oka, mert a 3. emeleten lakunk egy lift nélküli társasban, kukák a tömb mögött, nincs kapacitás mindennap levinni a szemetet, így a mosizásnak valahol praktikussági okai is vannak.

Vásárlásnál igyekszünk saját zsákba pakolni a holmikat.

Nem halmozunk, annyi van mindenből, amennyi kell, nincsenek felesleges ruhák a szekrényben, sem 50 féle ünnepi étkészlet, alapvetően a hétköznapjainkra vagyunk berendezkedve, nem arra a 3 évente egy alkalomra, amikor jó lenne ez vagy az.

Mosószerből is keressük a csomagolásmentes megoldást, ezt kicsit nehezebb, mert ami nekem tetszik, az a férjemnek nem.

Piperéből mindenből cruelty-free terméket választunk többnyire újrahasznosítható csomagolásban, itt is törekszünk arra, hogy csak annyi legyen, amennyit valóban használunk, nincsen 50 féle sminkpaletta azért, hogy évente egyszer elővegyem vki esküvője miatt.


Nyilván nem élünk zero waste èletet: szeretjük a rendelt kaját, csomagolásmentes üzlet itt nincs, így sokszor kerül műanyag a szemétbe. De amit tudok, megteszek és a gyerekemet is erre fogom nevelni. Nekem már az is valami, ha a lakásban kevesebb szemét van, mint írtam, itt elég macerás a szeméttárolás, alapvetően érdekünk kevesebbet termelni.

2021. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!