Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülők miért várják el a...

A szülők miért várják el a gyerekeiktől, hogy olvassanak könyveket, ha ők maguk sem olvasnak?

Figyelt kérdés

2020. júl. 28. 09:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
mert ebben a korban ez fontos lenne a gyerek szellemi fejlődése szempontjából
2020. júl. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Meet lehet aut akarják hogy te majd okosabb legyél, hogy többet tanulj, hogy vidd valamire az életben? Hogy ne csak a sok sz@rsagot nezd a neten hanem valami normalisat is tanulj nem tudom🤷‍♀️
2020. júl. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%
*Mert *azt*
2020. júl. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Amiért egészséges kaját adnak, még ha ők nem is eszik úgy, amiért időben ágyba akarnak dugni, pedig ők éjszakáznak, amiért elvárják tőled a jó jegyeket, mikor ők akár bukásra is álltak --> mert szeretnek és tudják, hogy ez tenne jót neked.
2020. júl. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

Honnan tudod, hogy a szülők nem olvasnak könyvet? Ismersz minden szülőt? Képzeld a férjem és én rendszeresen olvasunk, gyerekkorunktól faljuk a könyveket. A gyereknek pedig fontos, hogy fejlődjön az értelmi szintje, az olvasás bővíti a szókincsét, a fantáziáját és a tudását.

Nekünk nem kell ösztönöznünk a gyereket, baba kora óta hozzá van szoktatva a leporellókhoz, lapozókhoz, mesekönyvből olvasunk neki este, nem a tévére zombul.

2020. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
A saját szüleiről írt, csak tini és általánosít. Így szoktak fogalmazni. Rég beszélgettél tinivel, mi?
2020. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
"a szavak oktatnak, a példák vonzanak" elég nehéz úgy ha a szülők nem olvasnak de a gyerek épp az ellenkezőjét látja.
2020. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
és*
2020. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
"Te vidd többre, mint én": bocsi, de még soha egyetlen példát sem láttam és nem is hallottam egyről sem, ahol ez működött volna. Ha a szülő a tévét bámulja meg a telefonját kapargatja egész nap, és onnan mordul, hogy el kell olvasnod, mert csak, akkor a gyerek ebből annyit vesz le, hogy ez egy fölösleges hülyeség. A "te vidd többre" az csak szó, nem fog motiválni se kiskamaszt, se nagykamaszt, mindenki példából tanul. Én leborulnék egy olyan szülő előtt, aki azt mondaná, te, figyelj, én nem olvastam el ezt, amikor kötelező volt, de most már tudom, hogy kellett volna, tudod, mit, elolvasom én is most, és akkor még meg is tudjuk beszélni. Na, ez példamutatás.
2020. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
5 mi rosszat írt? Ciki ha olvasnak a szülők és ilyen példát is mutatnak a gyereküknek? Hú de gáz.
2020. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!