Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a fene az a mosható pelenka?

Mi a fene az a mosható pelenka?

Figyelt kérdés
Minek az ha már van eldobható amit nem kell sikálgatni?
2020. júl. 31. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Elvileg környezetbarátabb...



...de egyébként nem annyira környezetbarát,mert az mosni kell.

2020. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Javaslom a googlet. Bár szerintem nem azt akarod tudni mi az, hanem beszélni akarsz a véleményedről róla.
2020. júl. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi használtunk mosit kb fél évig, aztán szobatisztult.

Én kizárólag környezettudatossági szempontból gondoltam, hogy kipróbáljuk de nem szerettem annyira. Maga a koncepció nagyon szuper, gyönyörű pelusok vannak, olcsóbb mint az eldobható (nálunk ez nem volt szempont, de szerintem én jócskán túlköltekeztem és így már nem volt olcsóbb sokkal) és nincs szemét.

- Nem szerettem mert NAGYON gyakran ázott bármit próbáltunk, szinte nem volt nap, hogy ne lett volna ruhacsere és a gyerek is sokszor ordítva sírva ébredt mert tocsogott a pisiben (ilyen eldobhatóval is volt de kb havi szinten 1x, nem két naponta).

- Nem szerettem mert mindig megnyomta a gyereket de úgy, hogy órákig ott volt a piros csík, nem hiszem, hogy kényelmes volt neki és próbáltunk 6-7 féle márkát legalább, mindegyikkel ez volt (nagyon magas, vékony a lányom).

- Nem szerettem mert a kakit sikálni szerintem kibszott undorító volt akárki akármit mond, kell sikálni alkalmanként és a gyomrom forgott.

- Nem szerettem mert büdös: büdös ameddig mosásra vár, büdös reggelre a gyereken.

- Nem szerettem mert semmi nem volt igazából jó, ami nem ázott az megnyomta, ami nem nyomta meg az ázott, ami nem ázott és nem nyomta meg az meg akkora volt mint Kim Kardashian segge.

Örültem, hogy szobatiszta lett a gyerek végre és elhagyhatjuk, de a dédelgetett álmom, hogy majd a kistesó megkapja szertefoszlott, nem akarok mosizni megint, sajnálom.

2020. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as: köszi az őszinteséget, megspóroltál pár hét szenvedést, mire magamtól rájövök és el bírom engedni. Kaptunk egy induló pakkot ismerőstől moshatóból (alig használt, igaz már ez is sok mindent elárul róla), de volt egy ilyen félelmem, hogy ez egy kisebb lakásban átok lenne a büdös és a nonstop mosás miatt...
2020. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem ez olyan, mint a menstruációs bugyi. Magát az ötletet támogatom, hiszen környezetvédelem és takarékosabb is, de egyszerűen a gondolattól rosszul vagyok hogy vért, kakit, pisit kelljen sikálnom. Valahogy kiforratlan, legalább benne a vatta cserélhető legyen, vagy valami alternatív megoldást várok, hogy megszülessen.
2020. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

". Magát az ötletet támogatom, hiszen környezetvédelem és takarékosabb is,"

Ez így nem igaz,naponta min. 2szer kell mosni ezeket,és nem kevés vizet emészt fel a mosás.

2020. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
En is koszonom az oszinteseget, mondjuk en ezek nelkul is eldontottem hogy ez az a lemondas/aldozat lenne amit 2 gyerek mellett a harmadikkal egyszeruen nem akarok bevallalni. Raadasul kulfoldon elunk, legkesobb a baba 9hos koraban vissza kell mennem dolgozni, onnantol a ferjem lehet vele meg 6honapig, megkerdeztem szeretne-e kakis pelusokat mosni, aztatni, nyilvan nem volt a valasz. Amikor otthon leszek, akkor igyekszem majd extra energiakat feccolni a kornyezetvedelembe,muanyagmentessegbe, hisz talan tobb idom es lehetosegem lesz ra,(ezt eldontottem korabban) de ezt az egyet meghagyom ugyesebb/lelkesebb anyukaknak, pedig a nyomas jon az en baratnoim reszerol is.
2020. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk bevált. Jót tett a fenekének, előtte kenni kellett és piros volt, most nem kenjük semmivel és gyönyörű.
2020. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok, örülök ha segíthettem de azért remélem van akit nem rettentettem el. ☺️

Igen, popsikrémezni nem kellett (sőt nem is lehet) mosival, nagyon szép volt a feneke. Viszont mosival is pl gombás lett egyszer, ezt azért nem írtam mert ez eldobhatóval is előfordult, de a lényeg, hogy ezt a mosi sem zárja ki sajnos.

2020. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Hú ez a mosi pelus nálunk is tervben volt mielőtt születtek a gyerekek. Aztán szerencsére nem vettünk mert tuti nem használnánk már. Mosogatógépet is azért vettünk gyerek születés után, hogy időt spórolunk.

Minek szenvedünk mosi pelussal mikor ott az eldobhato? Akcióban elég olcsón vettük azt is. Kb 2 évet nem vettünk pelenkát úgy betáraztunk jó áron a két gyereknek :D

2020. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!