Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire korlátozod a nagyszül...

Mennyire korlátozod a nagyszülői elkényeztetést?

Figyelt kérdés

Nem tudom kell-e korlátozni egyáltalán. 20 hónapos fiam ha ott van náluk, 4 fajta nassolnivalót kap, meg sokszor mindenféle alkalom nélkül játékot, amit csak tönkretesz, mert nem is neki való.

Örülök, hogy szeretik, de soknak tartom, és félek később nem lesz jó vége. Megsérteni nem akarom anyósomat, de a gyereknek szerintem bőven elég ha játszik vele, élményeket gyűjtenek együtt.

Ti mit gondoltok erről?


2020. aug. 11. 07:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos nem mindenkinek van álomkapcsolata a nagyszülőkkel. Ha őszinte az ember lekell pontozni mindjárt....
2020. aug. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%

Nekem a szuleim semmit sem fogadtak el a nagyszuleimtol szo szerint semmit sem! Csak az unnepnapokon talalkozhattam veluk, akkor is egy ebed es ennyi. Amig az unokatesoim bontogattak a jatekokat, vagy tomtek magukba csokit stb nekem csendben ulnom kellett anyam mellett a kanapen. Ha megmertem szolalni akkor apam ugy elvert hogy tobb napig latszott..

Rosszban voltak es ugy gondoltak az majd jo na majd megmutatom en dolog lesz ha velem ezt csinaljak.

Soha de soha nem tiltom meg a nagyszuloknek, hogy adjanak barmit is a gyerekemnek. De mindig elmondom, hogy jatek helyett vegyenek ruhat :)

Edessegbol mindig biztatom ha mar venni akarnak, akkor egy darabot vagy inkabb gyumolcsot.

2020. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%

Anyukám is adott a gyerekeknek csomó nasit, mert azt kell adni a gyereknek. Ilyen elvárás szerűen, külső nyomásra. Pedig ő gyümölcs és zöldség mániás. Aztán megbeszéltük, és abba hagyta. Egy fürt banánt vagy egy szatyor almát szokott hozni.


Nekem az értetlen rokonokkal gyakorlatilag nincs kapcsolatom. Mivel a gyerekekre veszélyesek, nagyot hallanak már stb. ezért nem is opció hogy náluk hagyjuk.

2020. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
36%
Semennyire. A nagyszülő azért van, hogy kenyeztesse. Majd en nevelem.
2020. aug. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%

#14 meg viszed orvoshoz, kezeled a cukorbetegséget és az elhízást stb.

Kényeztesse úgy, hogy elviszi játszóházba vagy strandra vagy havonta egyszer a mekibe.

De ne az egészségével fizessen a gyerek, mert a nagyi akar a kedvenc lenni és mert "így szokás, hogy a nagyi kényeztet".

2020. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
14es nyilván nagyszülő és nem tetszenek neki a válaszok.
2020. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
44%
14-es nyilván nem nagyszülő. Viszont nem is ilyen bepörgött helikopter szülő, hogy azt képzelje, mert a mamanal több mindent szabad, a gyerek már elhízott lesz meg tengeri sün és talán meg borz is. Átlag gyerek nem tolt annyit a nagyinal, hogy akar az egészségére akar a szülő tekintélyére komoly befolyása legyen. Vagy ha igen ott a szülőnél van a gond. Ennyi. Az en gyerekem nem hülye, tehát megérti, hogy amit a nagyinal szabad azt otthon nem. És ez így van jól. Van amiben amúgy a nagyi szigorúbb en meg megengedőbb. Sajnálom, ha nem tudjatok elengedni a kontroll kényszereteket. Hozzáteszem, nyilván sehol nem szabad a konnektorba pisilni meg ilyen egyértelmű veszélyes dolgok mindenhol tiltottak.
2020. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
16%

#17 teljesen mindegy egy évben hányszor van a nagyinál. Az egészségtelen táplálkozás akkor sem jó.

Nem 1-2 nasi a gond, hanem amikor mindent megenged a nagyi. És sajnos van olyan, aki reggel, délben, este édességgel tömi a gyereket.


Nem vagyok helikopter szülő, de az egészsége számomra az első! Lehet, hogy most nem "árt" csak majd tini korában nem értik, hogy miért vannak gondok a hormonjaival stb.

Az első pár év meghatározó szerepet játszik, hogy később hogyan fog táplálkozni. Ha csokit kap alma helyett, akkor csokit fog enni később is. Mert hozzászokik.

Az én gyerekem gyümölcsöt eszik, ha két étkezés között megéhezik, az ismerős gyereke követeli a pukit, rudit és hasonló gyors éhség csillapítót.


Csak nézz körbe az utcán. Rengeteg a túlsúlyos fiatal.

2020. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Jó hat nalunk senki sem tomi csokival a gyereket (főleg mert a fel csalad cukorbeteg, nincs is itthon se cukor egyáltalán), de ez egy egyszerűen megoldható probléma. A nagyinak meg kell mondani, mit lehet nasizni. Az aki reggel-délben-este tomi a gyereket csokival az adjon neki mást aztan jól van.
2020. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#19 tehát korlátozod a gyereked érdekében. 😉
2020. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!