Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért elkényeztetett az a...

Miért elkényeztetett az a gyerek, akit a szülei elvisznek autóval az iskolába, vagy akár még érte is mennek?

Figyelt kérdés

Igen, egy másik kategóriában feltett kérdés ihlette az enyémet. Ott többet nekitámadtak az anyukának, hogy micsoda elkényeztetett gyereket nevel, amiért ha esik az eső, vagy rossz az idő, elviszi a lányát iskolába (kiskamasz, 13-14 éves). De nem értem, ez miért probléma? Vagy tényleg ennyire ritka, hogy a szülő tegyen valamit a gyerekéért?


Én még sokszor gimibe is anyáékkal mentem, ha éppen késésben voltam, nem volt kedvem sétálni, és sosem éreztem ezt rossznak, vagy elítélendőnek. Sőt, nem lettem emiatt életképtelen sem. Ezen az oldalon csak ezt látom, hogyha a gyerek nem ridegtartásban van, akkor azonnal kiabálja mindenki, hogy elkényeztetett, mi lesz így belőle... De Istenem, miért baj, ha valaki szeretne könnyíteni a gyereke életén?



2019. dec. 16. 18:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
40%

Hát szerintem 13-14 éves korban már a ciki határait súrolja, ha apuka vagy anyuka viszi iskolába az illetőt. Ez az egyik. A másik, hogy forgalmi dugók alakulnak ki a "gondoskodó" szülők miatt, és persze szennyezik a környezetet. A harmadik, hogy pedagógiailag rossz. Az a gyerek, akit mindenhova, esetleg két utcával arrébb is kocsival visznek, jó eséllyel pujány, környezetszennyező felnőtté válik.

Ha mindenképpen el kell kísérni a gyereket iskolába, akkor kerékpározzanak együtt, vagy sétáljanak együtt. Jobb a környezetnek, jobb az egészségnek, és ingyen van.

2019. dec. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%

Mi is el szoktuk vinni. Sőt, akkor mondok jobbat. 25 km-re lakom a munkahelyemtől, busszal járok dolgozni, viszont több, mint fél órát kell várnom a buszomra a munkaidőm után, plusz a hazaút. A buszon nagyon sokan utaznak, nem állnak be időbe a sofőrök, ott áll az ember hóban, fagyban, szakadó esőben. És puff neki, van, hogy a férjem mivel ő előbb ér haza a munkából, mert helyben dolgozik, bejön értem a munkahelyre autóval és hazahoz. Jaj, de el vagyok kényeztetve... :D

Szerintem nem ettől lesz elkényeztetve egy gyerek. Ez nem erről szól. Nem kényelmes és jó dolog elázott cipővel, ruhával, kabáttal sétálni, biciklizni, buszozni, járjon bárhogy is az a gyerek suliba.

2019. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
32%

Hát ha amúgy mehet a gyerek egYedül, akkor azért hurcibálni mert esik egy kis eső? Szerintem is gáz.

Én 8 osztályosba jártam, 11 éves korunkban kezdtük, a fél osztály a hévvel jött, másik fele távolsági busszal, sőt utána még gyakran a hévtől egy forgalmas térről elbuszoztunk páran edzésre, sétálni kellett q busztól a hegyen, télen sötét volt. Nem haltunk ám bele.

Ennek semmi köze a ridegtartáshoz.

2019. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
59%
Általános iskolaba is egyedül mentem. Ha esett, akkor eláztam, vizes lett a cipőm, akkor vizes volt. Kesöbb megszaradt mint én. Felnőttkent is bárhol bármikor elkaphat egy nagy zuhé, semmi baj nem lesz belőle. 14 évesen kezdtem a középsulit. Hajnalban keltem. Mindig sötétben mentem a vasútállomásra, sötétben vártam, túléltem, nem raboltak el. Stb...
2019. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
81%
Engem elvittek még gimiben is. Az oka egyszerű: katasztrófa volt a buszközlekedés ott, ahol akkor laktunk. Vagy reggel fél 7 előtt bent voltam, amihez 4-kor kellett kelnem, vagy 8;15-re értem be a suliba, az meg nyilván késő. 17 éves koromban megcsináltam a jogosítványt, a nyári munkán keresett pénzemet a szüleim kipótolták és vettünk egy nagyon olcsó, régi, de működő autót és onnantól azzal jártam. Ha amúgy kényelmesen be tudna járni a gyerek, van busz vagy közel van gyalog és a szülei csak ezért ülnének autóba az igen, elkényeztetés szerintem. De az egyik barátnőméknél például az a helyzet, hogy a suli pontosan útbaesik anyukájának mikor megy dolgozni 8-ra, tehát még az időpont is jó, és semmi kitérőt nem kell tenni - ilyenkor természetesnek tartom, hogy elviszi. Tehát ezt a helyzetet megint csak a körülmények ismeretében lehet objektíven megítélni
2019. dec. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem én se mi ezzel a gond. Ha a szülőnek ez nem okoz gondot, akkor másnak miért fáj..? Az meg nem "indok", hogy hát én is túléltem, nem nagy ügy. Nem vagyunk egyformák. Az én lányom speciel gyűlöl sétálni, a suli pedig tőlünk kb 15, de inkább 20 perc sétára van. Azért mikor kint szakad az eső vagy a hó, hideg van, fúj a szél, akkor nem túl jó buli 20 percet sétálni és nyilván túlélné, de ha nekünk nem okoz gondot elvinni 5 perc alatt a suliba, akkor miért ne?? Lányom pl nyáron iszonyat izzadós, szerencsétlen mire beérne 20 perc alatt a suliba, ömlene róla a víz, utána a közérzete is rossz, hogy egész nap úgy van bent, hogy nem érzi magát tisztának. Hat inkább levisszük. Arról ne is beszéljünk, hogy a táskája több kiló, majd megszakad. Nem kell tönkrevágni a gerincét, ha nem muszáj. Másrészt meg féltjük, felénk sok a kóbor kutya is, nem hiányzik hogy megtámadják esetleg. Fog majd eleget egyedül jönni-menni, tömegközlekedni, de ameddig lehet és ő is igényli, nem érzi cikinek az osztálytársai előtt, addig igen is vinni és hozni fogjuk.
2019. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
65%
Mi mindig autóval hozzuk visszük a gyereket, igaz még csak 3 éves. Ebben semmi nincs, max azoknak böki a csőrét akinek nincs autója, v sajnálja a benzint erre. Ha kéri akkor 16 évesen is elviszem, és? Nekem is jobban esik beülni a kocsiba meg kiszállni. Egyébként pont azért vettük az autót h kényelmesebben éljünk, mi ki is használjuk.
2019. dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem a gyerek önállóvá válásához hozzátartozik az egyedül közlekedés. Nyilván szituáció és sok tènyező függvénye, illetve nem arra gondol senki, hogy ha az év legnagyobb hidege/melege/vihara van, akkor ne vigye q gyerekét, aki megteheti.

Én írtam fent, hogy mi héveztünk, buszoztunk, eszembe sem jutott volna arra vágyni, hogy helyette a szüleimmel autózzak.

Egyetlen lány volt, akit mindenhová ajtóig vittek 18 éves koráig, mert úgy kényelmes. Nyilván mást is elvittek a szülők néha, vagy egy darabon, és azzal nincs is gáz, meg a tanyasi világban egész más a helyzet, de a mi osztályunk elég jómódú gyerekekből állt, és mindenki be bírt jönni legalább részben bkv-vel, azt a lányt kivéve.

Nyilván ezzel sincs bajom, főleg így 15-20 évvel később, de én csak azért biztos nem ülnék kocsiba, mert a kamasz lányomnak kényelmetlen a gyaloglás. Aztán majd 18 évesen hofy boldogul egyedül az egyetenen az ország másik felében?

Meg hat egy ekkora gyerek alapesetben már vágyja az önállóságot, nem a kényelmet keresi a szülők védelmében.

2019. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez gyerek függő. A 16 éves fiam szívesen megy busszal a barátaival, a 14 éves lányom örül hogy munkába menet elviszem. A fiam is velünk jön ha késésben van vagy ha nincs kedve fagyoskodni a busz felé menet. Nem azért viszem mert nem tudná el menni egyedül hanem mert miért ne tenném ha én is arra megyek?

A fiamnak se ciki, a lányomnak sem.

2019. dec. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
86%

Magasról teszek rá, ki mit gondol róla, hogy én mivel meg mikor viszem a gyerekemet. nincs cukorból, nem olvad el esőben, de ha ráérek, megtehetem, miért ne vinném haza?

Pocsék élete lehet annak, aki ezzel foglalkozik :(

2019. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!