Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hatékony, olcsó, egyszerű...

Hatékony, olcsó, egyszerű folttisztítás?

Figyelt kérdés

Már használtam vanisht, drága mosószert, és a ruhácskák kb koszosabbak, mint voltak:S Semmit vagy nagyon kevés foltot tudok kiszedni belőlük. És hiába van itthoni, meg utcai, mivel majdnem minden ruhában akad valamilyen folt, lassan nincs miben kivinni a fiam, mert mindene koszos, foltos, és így nem szívesen viszem ki, ápolatlannak tűnik.


A kérdésem az, hogy valami "régiidők" hatékony módszere, mosószere, ami 100%ban kiszed mindent, és egyszerű használni.


2010. aug. 6. 07:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de fentebb azt írtad, hogy nincs is fehér ruhája a kisfiadnak...
2010. aug. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nálam a legjobban a nagymamám által főzött háziszappan vált be! Ez tényleg mindent kivisz, olyanokat is, amiket a drága bolti folttisztítók még halványítani se tudnak.
2010. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nekem minden foltot kivisz az Ariel plusz Vanish oxi action intellignce. A sima Vanish nem elég, de az intellignce teljesn jó. Pedig csak 30 fokon mosom a ruhákat. Egy kétéves lányom és egy kéthetes kisfiam van, de ezekkel a mosószerekkel eltűnik az anyatejes kakifolt éppúgy, mint a kajafoltok, vagy a beletört fű, ilyesmi. Még az alma, őszibarack, sütőtök foltjait is makulátlanul kiszedi 30 fokon akkor is, ha már több napja történtek. Az előkéket is tisztára mossa, pedig azok aztán tényleg tudnak foltosak lenni.
2010. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
szintén 200 ft-os caola mosószappanra szavazok! lehető legfrissebben bedörzsölöm vele a foltot, beáztatom pár órára, általában el is tűnik a folt. figyelni kell, mert egy éjszaka alatt a sötétebb színeket is megfakítja sajnos. áztatás után mosógépben 40 fokon folyékony tomival mosom ki őket. egyedül a beszáradt barackfolttal nem boldogultam eddig:(
2010. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Hófehér nincs, de ami minták sávok fehérek azokra gondoltam...
2010. aug. 18. 12:27
 16/22 anonim ***** válasza:
dm márkás folttisztító, kefe van a fején (denkmit)....asszem a neve, kombinálva vanishel, ill. egyszerű mosogatószivaccsal sikálom még kicsit a folttisztítóval megáztatott foltot......szinte minden kijött elsőre, másodikra.........régen egyébként a magas hőfokban való mosás ment és sikálás, de ezt a mai ruhákkal nem lehet megtenni, mert minőségben rosszabbak.....egy textilmérnök
2010. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100 Ft-os boltban kapható mosószappan. Kiváló.
2010. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
itt olvasom az esetet,azt hogy használjátok?Színes ruhához is lehet?NEm marad "szaga"?Köszi
2010. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem a Biopon áztató mosópor jobban bevált, mint a Vanish és társai. Tény, hogy minél hamarabb be kell áztatni a "baleset" után, és min 40 fokon mosni áztatás után (én Tide-ot használok a mosógépbe). De sajnos 100%-osnak ez sem mondható, néhány régi folt kifopgott rajtam.
2010. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

13:58as: lehet használni a színes ruhákhoz is, ez nem veszi ki a színt. Nálam még valahogy élénkítette is. Tiszta fehér ruhát most találtam egy 56os rugi és két body, minden más fehér a ruhákban a minták háttere, vagy sávok, és azokból is kiszedte a mosás nyomát, töményen persze nem öntöm rá a ruhára, hanem a gépbe, áztatóba teszem. Nem hagy maga után ecet szagot, meg amúgy is mosószerrel öblítővel mossuk át a ruhákat. Egy régi, 15éves újságcikkben volt, hogy ha ecetet teszel mosó/mosogató szerhez, akkor a legsilányabb szert is feljavítja. Úgy tűnik ezért is hatásos.


Én most kezdtem ruhákhoz használni, előtte felmosáshoz. forró víz, mosogatószer, ecet és öblítő. Felszedi a padlóról a babanyálat, az öblítő miatt nem porosodik porcicásodik a padló(egy nap után valamiért a laminált padlónk porcicás volt, mintha hónapok óta nem takarítottam volna...:S) Amíg szárad érzed az ecet szagát, de amikor már száraz a padló csak az öblítőét érzed, és frissebb, fincsi szagú a lakás, nem kell légfrissítő.

2010. aug. 19. 07:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!