Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló nőként, hogyan...

Egyedülálló nőként, hogyan vállalnátok gyereket? Örökbefogadással vagy hát ez csúnya lesz "csináltatni"? Egzisztencia meg van.

Figyelt kérdés

2020. szept. 6. 19:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
14%
Sehogy. Tudatosan egyedülálló anyaként gyereket vállalni a legnagyobb fokú önzés.
2020. szept. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%
Én "csináltattam", és a származási családommal vállaltam. Le sem tudom írni, mennyivel nagyobb könnyebbség, hogy amíg babád és kisgyermeked van, elég anyaként funkcionálnod, nem kell mellé még nőként, társként is odatenned magad, megfelelned.
2020. szept. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

4-es nagyon szorítok neked, hogy sikerüljön

2020. szept. 7. 12:35
 14/28 anonim ***** válasza:
6%

Ajánlom ezt a kerdestg olvasgatásra....

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2020. szept. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

És ennek mi köze a kérdéshez? Én nem a nőket szeretem 😂

Az apaképet meg tudatosan ki lehet alakítani egy gyerekben, de csak max. 10-12 éves koráig. De a kérdésem nem erre vonatkozik. Ha téged ez érdekel tegyél fel külön kérdést ezzel kapcsolatban. Én ebbe most nem megyek bele.

2020. szept. 8. 10:09
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább "csináltatnék". Az örökbefogadás rengeteg idő. És amennyiben fehérbőrű, egészséges, egy év alatti gyereket szeretnél, elveszed a lehetőséget egy meddő pártól. Iszonyat sokan várnak örökbefogadható kisbabára.
2020. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"És amennyiben fehérbőrű, egészséges, egy év alatti gyereket szeretnél, elveszed a lehetőséget egy meddő pártól."


Nem minden meddő pár rasszista, szerencsére ott még nem tartunk. Az életkor sem számít mindenkinek. Az meg biológiai úton történő gyerekvállalásnál is mindig benne van a pakliban, hogy nem 100%-ban egészséges gyerek születik. Úgyhogy ez az érvelés eléggé sántít.

2020. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Oké, nem is ezt írtam. De tény, hogy az ilyen gyerekekért van évekig sorbanállás. Roma, vagy idősebb gyereket sokkal hamarabb lehet kapni, a súlyosan beteg gyerekek meg gyakran nem is Magyarországon kerülnek szülőkhöz, annyira nem vállalja őket senki. Ez van, mindenki "tökéleteset" akar.
2020. szept. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
És miért kap nálad prioritást a meddő pár? Aki egyedülálló az nem lehet jó szülő? Akár jobb is lehet mint egy pár.
2020. szept. 8. 16:38
 20/28 anonim ***** válasza:
54%

Miért kell olyanokat belemagyarázni a válaszomba, amiket egy szóval nem írtam? Nálam nem kap prioritást. Bár a rendszerben igen, mert nyílt örökbeadásnál nagyon sokszor kiköti a világrahozó, hogy csak párnak adja a gyereket.

Viszont a meddő párnak nem lehet vérszerinti gyerekük. Egy egyedülálló is lehet jó szülő (bár két jó szülő mindig jobb mint egy jó szülő, ez szimpla matek). Neked meg lehet. Nekik ez az egyetlen út, neked van másik lehetőséged. Ettől függetlenül azt csinálsz amit akarsz, mindenkinek aki átesik az alkalmasságin, és kivárja a sorát, joga van örökbefogadni.

Mindenesetre ha komolyan érdekel a téma, akkor az örökbe.hu nevű oldalt ajánlom, nagyon sok cukrostakony illúziót eloszlat az örökbefogadással kapcsolatban, mert sokan ezt még mindig úgy képzelik, hogy ők majd válogatnak a cuki szőke-kékszemű, hálától túlcsorduló gyerekek közül, és mindenki kezet csókol nekik, hogy milyen karitatívak.

2020. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!