Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyukám bár...

Mit tegyek ha anyukám bár nagyon jó anya, egy valamit úgy érzem nem tudok megbocsájtani neki?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon jó anya volt, viszont nem szokványos körülmények között nőttem fel. 1 éves koromtól egyedül nevelt, viszont 5 éves koromban lett egy új párja. Aki egy nő volt. Alapvetően szeretetben nőttem fel mellettük, de nyomot hagyott bennem, hogy apa nélkül élek 1 éves korom óta. Gyerekkoromban mindenhol azt láttam, hogy minden gyereknek van apukája csak nekem nem volt.Mondjuk ha egy osztálytársamat az apja hozta iskolába az nekem egy elérhetetlen dolog volt.Vagy ha azt mesélték hogy hogyan kirándultak,barkácsoltak,fociztak az apjukkal. Persze éreztem hogy anya és a párja is mindketten szeretnek, de mégis hiányzott egy apa. Egyfajta képzeletbeli apafigurám volt mindössze. Vagy amikor elkezdtek érdekelni a fiúk nem igazán tudtam velük beszélgetni róla, sőt kínosnak is éreztem kérdezni őket a dologról, mert mindig azt sugallták hogy nővel lenni milyen jó. Az első barátomat is kínos volt bemutatni. Vagy már jópár barátnőm férjhez ment és mindegyikük esküvöjén a büszke apa kísérte a lányát az oltárhoz. Felmerült bennem, hogy engem ki fog majd? És ami miatt bár bűntudatom van, de mégis bánt:a leendő gyermekeimnek nem lesz nagypapájuk. Csak apai ágon. Persze nagyon jól tudom hogy anya és a párja nem tehetnek semmiről, nem akartak nekem szándékosan rosszat. Bűntudatom is van az érzéseim miatt. De mégis ki kellett mondanom őket.

24/N



2020. szept. 7. 14:24
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
76%
Kamedli
2020. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
98%
Miért, apukád is eltűnt hirtelen, örökre?!
2020. szept. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
87%

Úgy érzem, problémát akarsz csinálni ott, ahol nincs. Szeretetben nevelt fel két boldog ember. Ha valakinek, akkor pont neked - egy ilyen családból kikerülve - nem kéne ítélkezned.

Rengetegen szintén apa nélkül nőttek fel, egyedülálló anyával, míg sokaknak bár volt apjuk, de terrorban tartotta a családot és tönkretette a gyerekkorukat.

Édesapád elhagyott vagy meghalt? Ha meghalt akkor sajnálom, ha lelépett és nem keresett többé akkor inkább rá kéne neheztelned, nem a két nőre akik rendesen felneveltek.

2020. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim válasza:
38%
Szia, ha jól értelmezem, akkor te lány vagy (nem tudom mi az az N betű az életkorod mellett). Nagyon jól tetted, hogy ezt leírtad, az ilyet ki kell adni magadból. Bár a kérdésedre nem hiszem hogy lehet elfogadható megoldást írni, maximum azt teheted, hogy anyukáddal leülsz és megbeszéled vele ezt, ha eddig nem tetted volna meg.
2020. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
#3, Nekem mindig hiányzott egy édesapa és fáj, hogy nem volt. Lehet ez másnak első olvasára nem tűnik problémának. De nekem nyomasztó érzés.
2020. szept. 7. 14:43
 6/45 anonim ***** válasza:
94%

Jó, de erről miért anyukàd tehet? Ha apukád elhunyt, arról senki nem tehet, ha meg elhagyott titeket, akkor végképp nem hibáztathatod anyudat...

Én elvált szülők gyereke vagyok, anyám sose talált normális pasit. Ugyanúgy nincs apaképem, mint neked, csak mellé anyám mostanra 50+ évesen totál megkeseredett lett, zsarol érzelmileg és próbál rámtelepedni, mert nem tud mit kezdeni egyedül az életével.

Jobb lenne, ha a te anyukád is ilyen lenne..? Szeretetteljes családi közegben nőttél fel, még ha apa nélkül is. Jobb a dolgod, mint a legtöbb elvált szülős gyereknek...

2020. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
86%
Ja, anyád direkt kiszűrt veled, hogy apa nélkül nevelt fel. Amúgy magadnál vagy?
2020. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy egyes kötekedők ki fogják forgatni a szavaimat.
2020. szept. 7. 15:09
 9/45 anonim ***** válasza:
68%
Hat ezen a marhasagon nincs mit kiforgatni.
2020. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Majd akkor beszélj ha jártál a cipőmben, jó?
2020. szept. 7. 15:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!