Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha szakítok a párommal, a...

Ha szakítok a párommal, a gyerekeivel is "szakítanom" kell?

Figyelt kérdés

Másfél éve együtt vagyunk, ebből 1 éve élünk együtt. Neki van négy gyereke. 2,5-4-6-9 évesek. Sokat vannak velünk, most nyáron is többször volt olyan, hogy én egyedül voltam lent velük a balatoni nyaralóban, vagy én programoztam velük egész hétvégén, mert a páromnak dolgoznia kellett, stb. Szeretnek és elfogadtak, ahogyan én is őket.

Viszont a párommal ez közöttünk nem működik, nagyon mást akarunk az élettől. Én még tanulok, úgy érzem, hogy előttem az élet és nem akarok ennyi idősen itthonülő anyuka szerepben élni. Szeretnék menni, utazni. Ezzel az a baj, hogy az elmúlt másfél évben összvissz háromszor tudtunk elmenni nyaralni/utazni a párommal kettesben, azt is nagy családi vitákkal kísérve, mert mégis mi az, hogy mi kettesben is szeretnénk tengerpartozni, várost nézni és nem csak a gyerekekkel akarunk aquaparkozni, homokvárat építeni hetekig valahol. Meg sokszor tényleg azt érzem, hogy beszippantottak minket a mindennapok, a gyerekezés és nem erre vágyom. Mostanában egyre többször jön ez az érzés.

A másik fő gond, hogy én szeretnék saját gyerekeket... Kettőt minimum, még 28 éves korom előtt. A párom meg azt mondja, hogy ő jó ideig nem akar pelenkázni, tápszerezni és jelenleg úgy érzi, hogy nagyon max még egy gyerek férne bele az életébe, de az is 10-12 év múlva.


Ezek mellé még jön rengeteg kisebb probléma és úgy érzem, boldogabb lennék egyedül... Viszont az egyik barátnőm szerint nekem nem csak a párommal, hanem a gyerekeivel is szakítanom kell, és az lesz a rosszabb.


Ti, mint szülők, mit gondoltok erről? Én nem gondoltam eddig arra, hogy őket is bele kéne ebbe vonni. Mert egy bölcsis, ovis nem hiszem, hogy felfogja ezeket, sőt... Szerintetek?



2020. szept. 15. 20:42
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
75%

Bocs,de van egypár kérdésem.

Te hány éves vagy?

Hogy vannak a gyerekek,az anyjukkal is vannak?

Nem tudnál a pároddal valamiben kiegyezni,komprumisszumot kötni?

2020. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
94%
Pedig ez elég egyértelmű, te nem az anyja vagy a gyerekeknek, hanem az apjuk barátnője, ha szakításra kerül a sor, ott kikerülsz az ő életéből, kicsit fura is lenne, ha minden ex nő ott lenne a kerti partikon, meg születésnapokon...
2020. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
87%
4 gyerek, te még nem vagy csak 25, a párod pesztrának tart vagy valami. Milyen véleményem lehetne erre? Sose volt nálunk óvoda... Ránézésre a tervek eléggé különbözőek. Gyereket nem akar, de huszonéves barátnőt igen. Fene se tudja.
2020. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
82%
Ha 14 éve nevelted volna őket, más tészta, de így...
2020. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

22 leszek tavasszal.


Igen, "főszabály szerint" az anyjukkal vannak egész héten, ez gyakorlatilag úgy néz ki, hogy heti 2-3 délutánt itt vannak + minden 2. hétvégéken is. Ne értsetek félre, ezzel nincs bajom, meg én tényleg támogatom, hogy legyen az apjukkal is normális kapcsolatuk, az legyen a természetes, hogy az életük része, csak na... Én még nagyon másra vágyom jelenleg.

2020. szept. 15. 20:53
 6/51 A kérdező kommentje:
Nyilván én sem úgy gondoltam, hogy ezentúl is ugyanúgy a gyerekek életének a része leszek, meg majd közösen programozunk, mint most, stb. Hanem hogy velük leülnétek-e erről beszélni.
2020. szept. 15. 20:59
 7/51 Derjaderja ***** válasza:
85%
Szerintem nem fogod tudni tartani velük a kapcsolatot. Még ha egy tizenéves lenne, akinek van telefonja, msn-e, akkor el tudnám kèpzelni, hogy egy-egy udvarias csetelés belefér néha, így nem igazán
2020. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
71%

Értem,de a pároddal nem tudtok pl. elmenni utazni?

Mert nagyon nem csak veletek vannak a gyerekek

2020. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem a te dolgod, hanem az apjuké. Bocs, de egy másfél éves kapcsolat, meg ha másképp is tűnik, az semmi... egyszerűen nem lehet akkora szereped a gyerekek életében, hogy igazán számítson az, hogy te most vagy-e. Ők alapvetően a szüleikhez kötődnek. Keress korodbeli fiút és alapítsatok családot, és akkor majd te leszel a legfontosabb.
2020. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Távolabbi helyekre, ahová vágyom, lehetetlenség elmenni így. Pl. Karib-térség, Bali, Fülöp-szigetek. Ide ha megy az ember, nem 7-10 napra. Egyszer tudtunk elmenni két hétre, a volt felesége közölte, hogy kéri a bébiszitter árát, amit ezért neki ki kellett fizetnie pluszba és a nagyszülőktől hallgattuk előtte-utána hetekig, hogy mi értelme van ennek az útnak, miért nem visszük a gyerekeket is legalább.

(Nem most, a Covid alatt utaznék ilyen helyekre, de ez később sem lesz jobb.)


Én sem szeretném velük tartani a kapcsolatot, mert úgy sokkal nehezebben tenném túl magam a szakításon.

2020. szept. 15. 21:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!