Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz abból valami...

Szerintetek lesz abból valami hátrány, ha a testvérek között 14 év van?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 00:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

NEM :)

tesóm és köztem 13 év van :)

most 5 éves, én 18 vagyok :)

ő fiú, én meg lány, ragaszkodik hozzám nagyon nagyon és sok mindent együtt csinálunk :)

imádom a kistesóm :) ha nem lát akkor telefonon kér állandóan :)

2010. aug. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

igen mert:

-az már egy évtizedes korkülönbség és a nagy már serdül meg tinikori bajai lesznek amikor a kicsivel élveznétek az életet.


nem mert: ha olyan a nagyobbik hozzáállása hogy nem nyügnek tartja a kicsit akkor később megalapozhatja a jó apa vagy a jó anya viselkedést. gondoskodhat róla és tovább új értelemben növeli a felelősségérzetét ez csak a javára válik.


Ne essen a szülő abba a hibába hogy lepasszolja a babát a tininek mert ez nagyon sok veszekedést szül.... egyébként később garantáltan jó kapcsolat alakulhat ki köztük.


Szóval min. hátrány de ehhez jó szervezés kell!

2010. aug. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok :)

sose passzolják le nekem tesóm én magamtól szeretem elvinni ide oda :) sose nyűg, csak nem mindig tudok parancsolni neki,mer sose ütném meg és hiába mondod néha nem érti.. amúgy messze lakom tőle sajnos :( de 3 éves koráig együtt laktam a családommal, nekem akkorse volt nyűg soha :) örültem mikor bejött hozzám rombolt stb :) annyira aranyos :)

de persze ez a nagy tesótól függ :S

én sose mondtam olyan bárcsak ne lenne tesóm,mert imádom :)

2010. aug. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. :) Kolléganőm fia és lánya között ennyi van, nagyon jól megvannak együtt :) (a fiú az idősebb).


Kolléganőm meg boldog, mert a nagyfiú önként egy csomószor elviszi a hugát ide - oda (nagyihoz, boltba, fagyizni) és így tudja, hogy jó kezekben van a kicsi.

2010. aug. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

Nekem 3 féltestvérem van, 2 nővérem, egy bátyám. 37,36 és 31 évesek, én 21.

A nővérem, az idősebbek.. nos kiskoromban sokat látogattak. Ők akkoriban repültek ki a családi fészekből, amikorról egyáltalán az emlékeim kezdődnek. A bátyám hál Isten sokáig velünk élt még, vele szorosabb kapcsolatom is van, több időt töltöttünk együtt, jobban megértettük egymást az évek alatt. Nem őtőle kaptam a sok játékot, hanem a nővéreimtől, mégis úgy érzem vele értjük meg egymást a legjobban.

Tehát szerintem ez azon is múlik, hogy mit hoz a jövő: hamar kirepülnek a fiatalok, vagy még a családdal maradnak.

2010. aug. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy milyen igazat mondott az utolsó válaszoló!!! (én az előtte válaszoló vagyok).
2010. aug. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

Mármint arra értem, hogy tényleg sok múlik azon, h mikor repül ki a nagyobb testvér.. .Mert ha 18 évesen elmegy ,akkor a kicsinek 4 évesen már csak "távtestvére" lesz... De inkább legyen egy távtestvére, mint semmilyen.


(Nekünk sajnos csak egy van, és nem is lesz több, sajnálom, h nem lesz testvére) :(

2010. aug. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A nagy sajnos nagyon nem szeretne testvért.Mondta is,hogyha lesz,akkor elköltözik innen.Mit csinálhatnék?
2010. aug. 7. 01:22
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

Volt egy osztálytársam aki 15 volt amikor az édesanyja bejelentette hogy babát vár... nagyon kiborult. Ott nagyon sokat dolgoztak a szülök - vállalkozók voltak- és sejtette hogy rá osztották volna az ingyendajka szerepet.

Nem mondta sose hogy bármi rosszat kivánt volna a babának de a terhesség megszakadt és az anyuka azzal élcelődött és bántotta a lányt hogy felolvasta neki hogy mibe halt meg a baba....


ezt nem a baj miatt irtam hanem nem helyes ha ő fenyegetőzik és szerintem ez amit mond érzelmi zsarolás ne hagyd annyiban beszélgess el vele és tudasd vele hogy az ő élete nem változik a babával nem kell gondoskodnia róla de szerintem nem fogja hideg szivvel nézni hogy cseperedik a kistesója és idővel megbarátkozik a gondolattal...

2010. aug. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

fél attól hogy kevesebbet törődnétek vele, fél hogy sokszor neki kell rá ügyelni...de értesd meg vele hogy ez nem így fog lenni és persze ha megszületik a kicsi akkor se körülötte forogjon a világ

értesd meg vele azt is hogy ti nagyon szeretnétek egy kisbabát és most lehet hogy ő sem lenne ha abban az időben titeket is lebeszélt volna valaki

nekem osztálytársam frászt kapott minden kisgyerektől régen és most a keresztfia a mindene mert korábban nem volt közelében kisbaba és igazából nem is tudta hogy milyen az

szerintem ne a nagyobbik gyerek döntsön helyettetek, később amikor már lehet késő lesz akkor ti fogjátok megbánni hogy belenyugodtatok az ő makacskodásába

2010. aug. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!