Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kellene büntetni azt hogy...

Nem kellene büntetni azt hogy az anyák egy része szájon csókolja a fiaikat? Ez molesztálás, és kárt okoz majd felnőtt korban, mert nem értik az anya és barátnő közötti különbséget.

Figyelt kérdés

2020. szept. 22. 06:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is nagyon visszataszító.

Bár nekem az sem tetszik, ha szerelmemnek hívják a gyereket. Szerelmem jóesetben az apja, attól még szerethetem nagyon a gyereket.. De nem szerelemmel..

2020. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
27%
#8 Nem a tulajdona,de amíg ő neveli, ő táplálja, addig egy idegen embernek nincs joga beleszólni, nekem sem tetszik sok minden, mégsem dumálok bele más életébe! Törődjön mindenki a saját dolgával, ennyi! Előbb-utóbb kínos lesz a gyereknek és szólni fog!
2020. szept. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%

"Előbb-utóbb kínos lesz a gyereknek és szólni fog!"


Hát persze! Mondd csak, te a gyerekmolesztálás esetében is ugyanezt az elvet vallod?

2020. szept. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%
A gyermekmolesztálás egy súlyos bűntett nem lehet egy kalap alá venni egy puszival!
2020. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
10%
#14: majd szóljál, ha agyat növesztettél. Ha van gyereked, annak meg isten irgalmazzon ilyen debil szülővel.
2020. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
34%
Nyugodtan le lehet pontozni,azt gondolom, hogy mindenki magának szül és úgy neveli a gyermekét ahogyan ő szeretné, egy idegen embernek nincs joga beleszólni, amíg a gyermek nem szenved lelki, vagy testi sérülést! Én is kaptam már puszit régebben, igaz véletlen volt, de mégsem haltam bele! A gyerekek nem hülyék és maguktól fogna rájönni hogy mi a helyes és mi nem, az én gyermekem már akkor hisztizik ha nem azt a ruhát adom rá amit szeretne aznap felvenni, ők is emberek, van saját is személyiségük és kinyilvánítják ha valami nem tetszik nekik!
2020. szept. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
27%
#15 Köszönöm szépen! Képzeld van gyermekem, és kitűnő tanuló az iskolában, kiegyensúlyozott gyermekkora volt, a páromat és engem is imád, őszintén elmond mindent ami a kis lelkét bántja, azt gondolom nem végeztünk rossz "munkát". Vannak sokkal súlyosabb problémák a világban, például rengeteg gyermek éhezik, vagy olyan körülmények között él, hogy az hihetetlen. Én szoktam adakozni, az mintaszülők megteszik ugyanezt, vagy csak kárognak?
2020. szept. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is gusztustalan, pedig anya vagyok, és fiam van. De ha ilyet látok valahol, max. elfordítom a fejem, ilyen szinten sem kedvem, sem jogom nincs mások harcait megvívni. Ha a gyereket zavarja, majd lemeccseli a szülővel.

Kisgyerekekkel nincs tapasztalatom, hogy hogyan hat ez rájuk, de egy kamasz már nagyon is érzi a különbséget a romantikus és a szülői szájrapuszi közt, és az utóbbitól 99%-ban undorodni kezd, mert az ajkak összeérintését (a társadalomban látott, tapasztalt egyezményes normák alapján) a vonzalom kifejezéseként azonosítja, és nem az anyjától akarja kapni az első csókját.

A férjemet is kiskorától szájon puszilta az anyja, és ahogy kamaszodott, utálta. A rosszabb az, hogy az anyja nem akarta ezt elfogadni, erőszakoskodott, "de a szádra akarom adni", "engedjed már", látványosan elszomorodott, ha nem hagyta. Évekbe telt, mire nagy nehezen sikerült leállítania róla. Ez a "jajdeszeretlek"-köntösbe bújtatott erőszakoskodás, rátapadás, érzelmi zsarolás még viszolyogtatóbb nekem, mint maga a szájrapuszi. Ez a hozzáállás a fiához nem csak a szájrapuszi szintjén, hanem az élet többi területén is jellemző volt a vele való kapcsolatára - nyilván pl. azt sem akarta, hogy valaha saját életet kezdjen, és elköltözzön tőle a kicsi fia (mikor már megvolt a közös lakásunk, még mondta neki, hogy ne menjen már el, mert szomorú lesz).

És ha szülő-gyerek szájrapuszit látok, mindig ez, ez a szülői magához láncolás, önző rátelepedés, gyerekstátuszban tartó majomszeretet jut róla eszembe, erre asszociálok, ezt érzem. Nem tudom, hogy csak a személyes, egyedi tapasztalataim miatt kötöm-e ilyen szorosan össze, vagy tényleg van-e benne valami, hogy a kettő általában együtt jár.

2020. szept. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
36%

Én nem puszilom szájon a gyerekeimet, de nem értem ezt a nagy felháborodást. Akiknél ez a szokás, ebbe nőtt bele a szülő is, mégis miért lenne káros? Hogyan sérül az a gyerek, aki szájrapuszilós családba születik?

Nekünk, akiknél más a szokás, a szájrapuszi túl intim, így a gyerekeink számára is az, ezért nálunk tényleg gáz lenne erőltetni valamit, ami a tanult határaikon kìvül lenne. De ezek nem abszolút határok, nem biológiaiak, nincs köze a nemiszervekhez, szaporodáshoz, semmihez, csak egy egyszerű szokás. Ha mások számára mások a keretek, máshol vannak a tanult intimitás határai, miért volna bántalmazó azon belül bármit is csinálni, ha az a gyermekben nem okoz negatív érzéseket? Az persze mas, ha viszolyog tőle, de ez nagyon egyéni. Nekem még megölelni is kellemetlen érzés lenne az apámat. A férjem az egyetlen férfi, akit megölelni nem kellemetlen, így az ölelés férfi és nő között nekem eléggé parkapcsolathoz kötődő dolog, ilyen is van. De nem gondolom, hogy a gyermekeiket ölelgető apák rosszak lennének. A szájrapuszi is ilyen, csak többen gondolják róla ugyanazt.

2020. szept. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%
18-asnál a szájrapuszi egy alapvetőeb káros rendszer része vot, de szerintem akkorsem maga a puszi a rossz, hanem a határátlépés. De ha a gyerek számára nem kellemetlen, akkor szerintem nem gáz.
2020. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!