Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek a férfiaktól. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek a férfiaktól. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

12 éves koromban molesztált egy férfi. 14 és 16 éves koromban pedig megvert férfi. Egyszer azért kaptam egy pofont és egy gyomroszájba boxolást, mert azt mondtam neki, hogy nem megyek el vele randira, egyszer egy másik férfi pedig folytogatott és rúgdosott. Az első incidens után kórházi kezelésre szorultam, a másodikat "könnyebben" átvészeltem.

A probléma abban van, hogy nagyon csendes és szerény lány vagyok, aki amúgy is félős, nyilván ezt igyekeznek kihasználni a férfiak.


Mivel tudom, hogy mi az oka a férfiaktól való félelmemnek, így felkerestem 3 éve egy pszichológust, aki próbált segíteni, de sajnos 1,5 év kezelés után sem változott számottevő mértékben a helyzet.


Számos "terápiát" próbáltam már, mint péládul férfiakkal többet beszélgetni, férfiak társaságában többet tartózkodni, de sajnos a félelem miatt rángógörcseim és sírógörcsöm lett, amit a társaság nem bírt elviselni (teljesen érthető módon). A tömegközelekedésen is félek a férfiaktól, így folyamatosan figyelem a mozdulataikat mikor és hol akarnak megütni/bántani.


Elértem a 24 éves kort és úgy érzem magam miatt kellene változtatnom, de eddig a próbákozásaim mind kudarcba fulladtak.


Szerintetek van esélyem? Van még valami, amit kipróbálhatnék?



2017. okt. 23. 19:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%

Akit "ilyen" férfiakkal hozott össze a sors, az nem véletlen.

Valószínűleg bevonzod az ilyeneket, ezen próbálj változtatni.

2017. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Próbálj ki másik terapeutát. Nem mindenkinek válik be mindenki, és nem mindenkivel tud az ember együtt dolgozni.
2017. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

:(

Ezen csak egy olyan fiú, férfi segíthet, aki teljes mértékben megért, és melletted áll.

Akkor meglátod, hogy vannak rendes férfiak is, akikkel Te találkoztál, valószínű elég ritka eset.

Csak jó megfigyelőnek, meg ember ismerőnek kell lenned, de biztos van olyan barátnőd, aki segíthet.

Fontos egy jó társaság, olyan érdeklődési kör, ami teljesen kizárja az olyanokat, akikkel eddig rossz élményeid voltak.

2017. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Hát ha a szakember sem tudott másfél éven át terápiával segíteni, nem hinném, hogy bármelyik gyks válaszoló fogja hozni a megváltást.


Talán egy másik szakember felkeresését tudom ajánlani egyedül. Mert ez így az életed minden területére kihatással van, hogy dolgozol így? Egyszerűen ellehetetleníti az életed.

2017. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az egyik évfolyamtársam volt, a másik pedig mondhatni, hogy idegen. Egyikkel sem akartam járni, sőt hozzájuk se akartam nagyon szólni, kerültem őket. Pont ez idegesítette őket.
2017. okt. 23. 19:16
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Tkp. miért erőlteted akkor ezt a dolgot?
2017. okt. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mindig nyitott szemmel járok a világban és igyekszem csak a férfiakra figyelni, hogy azonnal megvédhessem magam, ha olyan a szituáció. Így tudok élni, dolgozni. :)
2017. okt. 23. 19:17
 8/20 A kérdező kommentje:

Gondoltam, valaki tud ebben tanácsot adni a saját életéből szerzett tapasztalat alapján.

Nem szeretném feladni a harcot. Magamnak is be akarom bizonyítani, hogy meg tudom csinálni.

2017. okt. 23. 19:18
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a 3 év alatt VALAMILYEN előrelépés, javulás kellett volna legyen már (ha csodák 3 év alatt sem érkeznek), így ha semmilyen javulást nem érzel, én is azt tudom ajánlani, hogy keress fel egy másik terapeutát, lehet, hogy ez nem annyira jó. Ki ajánlotta?
2017. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Illetve most olvasom, hogy 1,5 év kezelés. Akkor ez még elég kevés idő. De tényleg semmi javulás nincs?
2017. okt. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!