Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki melyik csoportba tartozik...

Ki melyik csoportba tartozik a gyerek névadását illetően?

Figyelt kérdés
2020. okt. 8. 12:32
A kérdező szavazást indított:
Nagyon gyakori neve van a gyerekemnek. (Pl.: Hanna, Bence)
Nem gyakori neve van a gyerekemnek. (Pl.: Mercédesz)
Régies neve van a gyerekemnek. (Pl.: Ilona)
"Modern neve van a gyerekemnek. (Pl.: Szofia, Noel)
Nem túl gyakori neve van a gyerekemnek. (Pl.: Alexandra, György)
Különlegesebb neve van a gyerekemnek. (Pl.: Xénia, Alina, Hannaria)
Külföldi neve van a gyerekemnek. (Pl.: Steven, Mehmet, Edward)
100 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
2 régies és 2 különleges, de hangzásukban nagyon is passzolnak egymáshoz.
2020. okt. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
1 különleges és 1, ami nem túl gyakori, de benne van a top100-ban.
2020. okt. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%
Nem teljesen értek egyet a felsorolással. Szófia a lányom, de nem tudom mennyire “modern” az a név, amit pl. a 86 éves Sophia Loren is visel (vagy a kb ötvenes Szófia Vergara és Sophie Marceau) Emellett pedig a világ leggyakoribb női neve...
2020. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Én se tudok kategóriát választani. A lányom Olíva, ez egyszerre külföldi, "modern" és népszerű is :D Sok átfedés van a lehetőségek között, így nehéz egyértelműen választani.
2020. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Az én gyerekeimnek nagyon gyakori nevük van (mindkettő benne van a top 20-ban), ugyanakkor akár "régiesnek" is lehet őket nevezni mert 100 évvel ezelőtt is elterjedtek voltak.

Viszont a 3-mas válaszoló felvetésére: a Szófia Magyarországon nagyon is "modern". 15-20 éve még egyetlen kislányt sem neveztek így, hanem a magyar megfelelőjét, a Zsófiát adták. Igaz, hogy nemzetközileg az egyik legelterjedtebb név, de a Joe-ra sem mondhatod, hogy gyakori név Magyarországon, csak azért, mert sok itthon a József. :)

2020. okt. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
25%
Itthon különlegesnek számít és ritka, de külföldön (angol nyelvterületen) nagyon gyakori és ugyanúgy írják. Akkor hová tartozik?
2020. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
2 gyerekem van, lány és fiú, egyikük neve sem volt benne a top 100-ban az elmúlt 10 évben, de 40-50 éve alig adták gyerekeknek. Ez nem tudom, melyik kategóriába tartozik. Magyar, nem kirívó nevek, de nem tucat.
2020. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

#7 akkor szerintem a 2.


Én mostanában nézegetem a családfa kutatás miatt a születési-, házassági-, halotti anyakönyvi kivonatokat és alig 100 évvel ezelőtt is olyan neveket olvasok, amiket annnyira nem ismertem vagy nem gondoltam volna, hogy akkor adtak ilyen neveket. Pl. Jozefa női névből viszonylag sokat láttam.

2020. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

Nalunk Anna lett a lányom.


Ennek nagyrészt az az oka, hogy a vezetéknév baromi bonyolult.

Nem akartunk volna ritka, különleges keresztnevet, h még azt is betűzze :D


Ha egyszerű lenne a vezetéknév, mi is mást választunk sztem

2020. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
17%
5 a benne van a top 20-ban az nagyon gyakori? Szerintem az csak nem túl gyakori. Ha egy évben 400 fiut/lányt vagy kevesebbet neveznek ugyanúgy el az azért nem lesz kőhajítós, fejbetalálós név, nem?
2020. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!