Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki melyik csoportba tartozik...

Ki melyik csoportba tartozik a gyerek névadását illetően?

Figyelt kérdés
2020. okt. 8. 12:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem szavaztam, mert fogalmam sincs.

Kislányom Villő. Magyar nev, de újkeletű névalkotás, ritka, de szerintem nem túl különcködő.

2020. okt. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
70%
Egy kategória kimaradt: egyszerű, magyar neve van a gyerekemnek:Boglárka.
2020. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk a Boglárka konkrétan a 9. a tavalyi listán.
2020. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
25%

De NEM AZÉRT adtuk ezt a nevet, mert gyakori!!

Ezért az a kategória nekem nem megfelelő.

Azért adtuk, mert:

-magyar

-3 szótagú

-tetszett nekünk


Utána sem néztünk a listának. Kit érdekel??

2020. okt. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
14 en sem néztem utána, mikor adtuk. De szerintem a kerdezo nem a szándékot kérdezte, hanem a végeredményt.
2020. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
96%
#14 szerintem kevesen vannak, akik azért nevezik el a gyereküket úgy, ahogy, mert az gyakori. Inkább csak úgy vannak (vagyunk) vele, mint te is, hogy nem érdekel. Ettől még gyakori név lesz és beleillik az itt megadott kategóriába.
2020. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%
Hol kezdodik a nagyon gyakori? 100 leggyakoribbol elso mennyi?
2020. okt. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
73%
A háromból 2 gyerekem neve nem volt egyáltalán felkapott amig a pocakomban voltak (de már fixen eldöntöttük a nevüket), de mire megszülettek, két sztárunk is ezt a nevet választotta, cimlapon jött le az újságokon és ahogy ez lenni szokott, rengetegen adtak, egyik név évek óta tartja is magát. Ettől függetlenül nem bánom, plusz külföldön élünk, itt nem gyakori, de ilyen is van. Nem érdekel a gyakoriság, az érdekel hogy ő tudja viselni, ne kelljen magyaráznia, betűzgetnie stb.
2020. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
89%

Nekem fogalmam sem volt, hogy a Zoé gyakori név, azt hiszem a második legtöbbet adott volt abban az évben, mikor a lányom született. Utólag tudtam meg, se egy Zoé ismerős nem volt, se ebben az országban nem hallottam a nevet, külföldi színésznő és filmes karakter után kapta, na meg szerettem volna görög eredetűt, azok is régebbiek voltak, nem abban az évben futottak be, meg a befutók közül hirtelen ötlet volt, nekem is tetszett az Anna, Hanna, csak nem volt olyan a gyerek, mikor megszületett, mint amilyennek egy Annát, Hannát képzeltem. Kicsit mediterrán, indiános, sötétebb, mattabb típusú bőre lett és szőkésbarnásvöröses haja, kékesbarna szeme.


Azóta világosbarna a szeme, dohányszőke a haja, kifehéredett a bőre, de még mindig mattabb. Pont jó az a Zoé, kapott második nevet, hogy kicsit egyedibbnek érezhesse magát a sok Zoé közt, bár ő egyelőre örül a hasonló nevű gyerekeknek.

2020. okt. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
94%
Egy gyakori (Krisztián) és egy nem annyira gyakori (Alexander).
2020. okt. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!