Mit tennétek anyukák?

Figyelt kérdés

Másfél hete jöttünk haza a babámmal a kórházból, ahol kovid kontaktunk volt sajnos. Nem aludtam, nem ettem napokig a mérhetetlen aggodalom miatt. Negatív lett a tesztünk.

Namost, a legjobb barátnőm esküvője egy hónap múlva lesz: nem akarok menni, mert kicsit meghaltam belül az lehetséges fertőzéstől félve.

Hogy lehet lemondani? Ma azt mondta, hogy aki nem megy, az nem is számít.


2020. okt. 11. 00:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
36%

En a legjobb baratnom eskuvojeben nem potencialia veszelyforrast, meg elkerulheto rosszat latok. Hanem egy olyan esemenyt, ahol covid ide vagy oda mellette szeretnek allni. Ha mashogy nem is, legalabb azzal, hogy a szertartasra, a legnagyobb korultekintes mellett elmegyek.

Off: nekem is rosszul esne, ha a legjobb baratnom, hiaba most szult (es nem, mar nem lesz gyerekagyas) meg a templomba se dugna oda az orrat.

2020. okt. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem menj el te a kerdezo helyett, akinek a belso osztonei azt sugjak h ne menjen oda.
2020. okt. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
58%
10es, meg annyi, hogy itthon nem allt meg az elet, ugy mint marciusban nehogy azt hidd. Az embereknek munkaba kell jarniuk, nincs mar homeoffice nagyon sok helyen, arrol ne is beszeljunk, hogy valakinek erre eleve lehetosege sem volt. A gyerekeket rendezni kell, mukodnek az iskolak, es nemi kiveteltol eltekintve a sportok is. Tehat itthon nem all az elet. Mindenki maszkot huz, es csinalja a dolgat.
2020. okt. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a kerdes nem arrol szol hogy orszagokat hasonlitsunk ossze jarvanykezelesugyileg. Mi sem a semmire kapjuk a fizetest, sot eleg kemeny terhesen 2 gyerekkel es egy 8oras meloval a homeoffice, de nem jarunk kozossegbe, meccsre, sorozni, eskuvore, nem mentem nyaralni, sem anyamat megolelni, szulinapot unnepelni iden, sokan igy tettunk. Igy nalunk valoban nem 26.000 a fertozottek szama mint otthon ahol "normalis eletert" tuntetnek es "nem akarnak szajkosarban elni". Tobb baratom covidos jelenleg, 1 van karantenban mert erintkezett valakivel aki pozitiv, tobb ismerosom volt mar temetesen emiatt, en tovabbra is tartom magam hozza h ez nem az az idoszak amikor akar 2 akar 3 honapos gyerek anyukajakent mas dolgom lenne mint vedeni a gyerekem es a csaladom egeszseget. Az h mas ezt hogy bizniszeli le a barati korevel, elmegy, nem megy el, o dolga. Mi mondtunk le juniusi eskuvot, azota is napi kapcsolatban vagyok azzal a baratnommel.
2020. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%

Hát én pl addig nem vittem sehova, meg nem mentem én sem (csak a nagyszülőkhöz) , amíg nem kapta meg az összes kezdő oltását, hogy nehogy ne tudja megkapni őket, mert lebetegszik. Mostmár nem félek, 7.5 hónapos. De így sem vinném el egy olyan eseményre, ahol mindenhonnan összegyűlnek az emberek, mert ez potenciálisan nagyobb veszélyforrás... egyébként lehet én vagyok rosszul összerakva, de szerintem az esküvő csak egy nagy pénzkidobás meg "nézzetek rám hercegnő vagyok", nekünk csak két tanús volt, de így is nagyon boldogok voltunk és nem, egyáltalán nem akkora dolog, mint egy gyerek születése, aki ezt mondja annak nincs helyén az értékrendje...

Szóval ha nem érti meg a "legjobb" barátnőd, akkor van egy rossz hírem... Nem ő a legjobb barátnőd.

2020. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
58%

Nem orszagokat hasonlitok ossze, hogy melyik hogyan kezeli a jarvanyt. Csupan tenyt allapitottam meg, miszerint az elet most nem allt meg. Es onnantol kezdve, hogy a gyerek iskolaba, elfoglaltsagokra jar, a szulo dolgozni, vasarolni, ugyet intezni, semmivel sem jelent nagyobb kockazatot beulni a templomba vagy bemenni a szupermarketbe.

Es ha a baratno eskuvoje egy elkerulheto kockazati tenyezo, ugy hogy a ferje esetleg napi szinten emberek koze jar, az szerintem nagyon szomoru :(

2020. okt. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Derjaderja ***** válasza:
55%

Én meg nem mentem semmilyen programra a gyerek kb masfél éves koráig, mert nem olyan temperamentumú, hogy lehetett volna.

Sétálni vittem januárban 5 naposan, kerekítőre, játszóra, mindenhová, de felnőtt programokra minek de tényleg?

Ok hogy a gyerekagy 6hét, de hónapok, mire az ember egy boltba el tud menni vagy bkv-re száll, nemhogy szabadidős program. Ilyenkor ez csak teher és kínzás sokaknak.

Akinek nem, az persze menjen, bár nem járvány és gyerekágy alatt szerintem.

Órát 2 hónapos korától adtam meg vizsgáztatni eljártam, de egy esküvő miatt szívassam a páromat meg a gyereket, borítsa fel a munkabeosztását, ültessük be indokolatlanul az autóba, meg tologassa kint apuka? Én biztos nem csinálnám, nekünk magunknak sem volt esküvőnk, mert az nem fért bele az életünkbe.

Az ilyen meg nem barátnő.

2020. okt. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Derjaderja ***** válasza:
90%

Az oltás viszont irrelevàns, az első olyan, ami létező betegség ellen szól, az kb a bárányhimlő.

Torokgyíkot és szamárköhögést meg tetanust vélhetően nem kap el az esküvőn.

2020. okt. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
37%
Kicsit túltoljátok ezt a gyerekágyazást. Tipilus kifogás gyártó anyukák vagytok, az a tipikus "fáj a fejem" tipus. Nem mindenki lesz mártír szülés után és nem mindenki sajnáltatja magát hónapokig utána. Egy héttel szülés után magassarkúban, szoknyában, sminkben stb karácsonyoztam a családdal. De ami fontosabb, hogy boldogan, jókedvűen. Van akinek a baba jót hoz az életébe és ugyanúgy él, csak egy csodával több van a mindennapjaiban. Ergo természetesen elmennék a szertartásra,gratulálnék. Az összejövetelre nem mennék a picivel.
2020. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
83%
Derjaderja... Félreértetted, pedig próbáltam minél pontosabban fogalmazni. Attól féltem, hogy elkapja a koronát, vagy influenzát, vagy valamit, és ezért nem tudja megkapni az oltásait.
2020. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!