43 évesen szülni ?

Figyelt kérdés

Van aki 43 évesen szült és egészséges lett a gyerek?

Nagyon nehéz volt? Megviselt?

Szeritetek bele lehet vágni?



2020. okt. 11. 14:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
63%

szerintem ha elég erőt érzel magadba vágj bele !

F

2020. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
87%
Én már most sem viselném úgy mint 28 évesen, pedig még csak 32 vagyok. Fáradtabb vagyok, már most sem fognék bele. Ez vagyok én. Kolleganőm 40 évesen belevágott és jobban bírja mint én... emberfüggő. Ha érzel magadban elég erőt hajrá. Betegségek terén valamivel rizokósabb de a környezetemben minden 40 fölöttinek egészséges babája lett.
2020. okt. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
15%
Nem! Biztos hogy nem! Normálisok itt egyes válaszadók, akik azt mondják, hogy igen?
2020. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
77%
Miért ne lenne normális? Azért, mert te lepukkantál 40 éves korodra, attól még más nem biztos, hogy hasonlóképp van.
2020. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
27%

39 évesen szültem. Teljesen fittnek éreztem magam előtte, azt gondoltam simán bírni fogok mindent. Nem így lett. Sokkal nehezebb volt minden. Sokkal faradtabb, türelmetlenebb és aggódósabb vagyok mint huszonévesen.

40 körül a nő szervezete már leszálló ágon van, hiába néz ki jól, lehet akármilyen csinos és fitt. Ez a kor inkább már nagymama és nem kismama kor. Minden nő becsapja magát aki azt hiszi szuper lesz negyven felett szülni. Nem, nem lesz az. Sokkal nehezebb és egészségtelenebb mint fiatalon a nő és gyerek szempontjából is.

Senkinek nem ajánlanám a késői gyerekvállalást.

2020. okt. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
37%

Van. Ismerek közelről.

Az egészségi kockázatot mindenki maga tudja felmérni, ha van tudása és gyakorlati tapasztalata, (odafigyelésből) saját testéről.

Ez korral fokozódhat, és 45 körül bőven ellensúlyozhatja az "öregedés"-ből fakadó háztrányokat. Főleg ha a megfelelő módon karban is tartja magát. Ehhez petsze jó forrásból kell képeznie magát. Ez ritka.

Az idősebb kori szülőség előnye ugyanekkor az élettapasztalat. Ez a nevelt gyermek inteligenciájában, érettségében tükröződhet.

2020. okt. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
78%

"40 körül a nő szervezete már leszálló ágon van"


Megint csak, ezt magadból kiindulva mondod.

Nem egy 40-es barátom verné 20-as önmagát.

TE nem. MÁS igen.

2020. okt. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
72%

27: márpedig a petesejt és a nő testi sejtjeinek DNS-ének mindegy, hogy huszonévesnek akar látszani vagy sem. A szervezet öregszik, ez egy génszinten kódolt folyamat, és csak lassítani (vagyis nem gyorsítani) lehet egészséges életmóddal. Egy 40+ éves nő szervezete összehasonlítva egy huszonévessel, nem erre való, hiába kapálóztok. Persze a modern orvostudomány, a rengeteg szűrővizsgálat segít, hogy a statisztikák és a biológia ellen lehessen menni, de a tények tények maradnak.


Egyébként én érzelmileg megértem és soha egy rossz szót nem szólnék, de sajnos biológiai szempontból akkor is egy hátrányos helyzet, ne bagatellizáljuk már el a veszélyeit...

2020. okt. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
35%

Blabalbla blablalbla...


Te kapálózol :DDDD Én szülök.

2020. okt. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
35%

28-as


A tények tények maradnak. Igen. 40 felett lehet szülni. A szervezet bőven alkalmas az említett genetikai szempontokat figyelembe véve. Nyilván nem annyira mint a fiatalabb szervezetek, de nem is vez volt a kérdés, és végképp nem a genetikai kockázat.


Az evolúció beiktatta saját biztonsági rendszerét. Mikor a test már nem alkalmas, akkor a termékenységi időszak (nemzőképesség) is leáll. Ehhez a természetes rendhez képest csak jobb helyzetben, nagyobb eséllyel indulnak a nők.

2020. okt. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!