Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz családi közegben várandó...

Rossz családi közegben várandósnak lenni. Mennyire árt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


30 hetes kismama vagyok.Az egész terhességem stresszes,de úgy alapból a várandóságra nem panaszkodhatom,mert azóta minden rendben. Az első pár hónapban hematóma miatt véreztem,de szerencsére eltűnt és azóta rendben van minden. Hízás is szépen alakul 6 kiló jött fel eddig. Rosszul léteim se voltak..azonban lelkileg nagyon rosszul vagyok. Szüleimnél élünk elkerített részen egy kis házba hátul,de napi szinten kapcsolatban vagyunk velük,hiszen egy telken élünk. Nagypapa (anyai) a szomszédban lakik egyedül,rászorul már mindenféle segítségre. Sajnos többnyire rám marad. Szüleim dolgoznak,apu nem anyuval él,meg nem is az ő apukája a nagypapa,hanem anyai. Papa másik gyereke ritkán jön,akkor mondjuk hoz neki sok élelmiszert.Papa már elég öreg,sokszor nem is tudja miket beszél,és bizony ilyenkor van,hogy másokat elszid,semmi nem jó neki. A minap a nagynéném ezért nekem esett,mert bántom a papát.Holott nem igaz.Olyanokat mond,hogy meglopom,lenyúlom a nyugdíját meg ilyenek. Dolgozom,keresek,nincs szükségem más pénzére,főleg az idős nagypapáméra nincs... Papa is mond néha olyanokat tényleg,hogy a falnak megyek..és már annyira az idegeimen táncolnak,hogy elküldtem mindet a fenébe..na ekkor jött a drága anyukám,aki azt mondta,hogy csak nehogy beteg gyerekem szülessen,mert a karma vissza üt..és mivel én most elszidtam a családom..féljek,mert vissza üthet..lehet szülés után én bolondulok meg vagy a gyereknek lesz baja...most,hogy mondhat ilyet??? Azóta is ezen sírok. Papának amúgy van pszichés betegsége,most azon agyalok,hogy mi van ha..


30 hkm


2020. okt. 15. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ott vannak a papa gyerekei, ha ennyire rosszulsz csinálsz valamit, lássák el ők. Mond így meg nekik. Nehogy már gyanusitgassanak, vedd le róla a kezedet, és egy stresszel kevesebb. Anyukád meg nagyon gusztustalanul bánt veled. Egy anya ilyet hogy mondhat? Próbáljátok mihamarabb elkoltozni, és valjatok le anyukadrol. Élje mindenki a saját életét.
2020. okt. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, a terhességi stressz nem fog kihatni a gyerek fejlődésére, ezt olvastam. Gondold el, másnak meghal pont egy közeli hozzátartozója, mégsem lesz beteg a babája.
2020. okt. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"csak nehogy beteg gyerekem szülessen,mert a karma vissza üt"

ez egy baromság. az öreg baromi idegesítő és bomlasztó. miért nincs otthonban?

2020. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

Mondjuk költözz el? Bár gondolom nincs hova, meg nincs miből, meg gyerek apja se tűnik úgy, hogy képben van, szóval ismét egy jól átgondolt gyerekvállalás.


De tessék írom amit itt a többiek szoktak : minden rendben lesz, a baba a legfontosabb, az élet megoldja, az a fontos, hogy együtt legyetek.


Ettől gondolom most sokkal jobb.

2020. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert anyuék nem akarják beadni. Én járok vele orvoshoz kontrollokra,én intézem a bevásárlást neki,gyógyszereket,én ellenőrzőm,hogy szedi-e minden nap...és akkor ezt kapom tőlük..Anyagilag is én segítem ki havonta a számlákba..ők meg sehol nincsenek. Aztán mikor már kiborulok,akkor meg ezt kapom.
2020. okt. 15. 11:04
 6/10 A kérdező kommentje:

Gyerek apja velem él vagy mi a baj vele kedves nagyokos 4.? Gyűjtünk,teszünk félre pénzt...lassan megvan az önerőre,de az még jó pár hónap...Nem tudom miből gondoltad nincs pénzünk,ha mi tartjuk el a nagypapát is vagy értelmezési gondok vannak? Dolgozunk...!

őt nem írtam bele a kérdésembe?? írjam le,hogy rengeteget segít? Ő is támogatja anyagilag azt,aki nem is az ő családja? hát pedig így van..de neki ott van a beteg anyja is,akire napi szinten meg ő néz rá..könnyű ám ítélkezni a másik felett kedves tökéletes.

2020. okt. 15. 11:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 ápolónő vagy? ha az is lennél, nem feladatod ellátni, neked most a terhességgel kéne törődnöd. anyádék ha nem akarják beadni akkor gondozzák ők. vagy fogadjanak ápolónőt, aki szakképzett, tudja hogy kell idős embert gondozni, el tudja kísérgetni orvoshoz stb.
2020. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es: nem kötelessége ellátni, de ilyen családtagok mellett nem csodálnám, ha azt mondanák, hogy akkor takarodjanak a házból.


Húzzátok ki, amíg nem lesz önerő, és mielőbb menjetek onnan. Ez a környezet nem kell egy gyereknek. Nem irigyellek, újszülött mellett még a nagypapádat is gondozni majd.

Papád előbb-utóbb segítségre szorul majd, melyhez ti már kevesek lesztek.


Nem lesz baja a gyerekednek, anyádra ne figyelj. Nem mellesleg kedves kijelentései vannak...

2020. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább albérletbe költöznék és lehet csúszik az önerő összegyűjtése pár hónapot, de biztos hogy nem maradnék ott. 30 hetes terhes vagy, max 10 hét múlva megszületik a gyerek. Az a gyerek az első három hónapban folyamatosan rad lesz “gyógyulva” örülsz ha pisilni ki tudsz tőle menni, plusz ki tudja neked milyen lesz a szülés utáni felépülés. Majd akkor is a te dolgod lesz ellátni a nagypapát, mert különben szidnak mint a bokrot? Vagy ha nem megoldható az albérlet megprobalhatjatok párod anyukajat is, már ha van nála egy üres szoba, párod ha jól értem úgyis minden nap jár hozzá. Én biztos addig lépnék míg meg nem születik a baba, hidd el szülés után pláne nem fog hiányozni ez a stressz senkinek sem. A babának egyébként attól, hogy anyukád ilyeneket mond nem lesz baja, ezen ne aggódj.
2020. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Meglopatásos téveszmének" hívja ezt a szaknyelv, az a lényege, hogy az idôskori elbutulás miatt elfelejti, hová tette le az értékeit, illetve ha keresi is, elfelejti, hol kereste már, ezért ugyanazokon a helyeken keresi újra meg újra, így persze nem találja. Szöget üt a fejébe, hogy azért tûnnek el a dolgok, mert valaki ellopja (nyilván a leggyakrabban odajáró gondozó lesz a "gyanúsított"). Hogy "ne lophassák el", a beteg elkezdi az értékeit eldugdosni. Persze így még inkább eltûnik, hiszen ha szokatlan helyre teszi, annál inkább elfelejti, hová dugta és esélye sincs megtalálni. Ez egy ördögi kör és esélyes, hogy egyre rosszabb lesz.

Esetleg kereshetsz valami errôl szóló cikket a családnak, hogy legalább ôk ne vegyék készpénznek, amit a papa mond.

2020. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!