Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Csanád és...

Mi a véleményetek a Csanád és a Szaffi nevekről?

Figyelt kérdés
Nekünk a párommal nagyon tetszik mindkettő, nem túl gyakori, de közismert nevek és mindkettő rövid. Fiúnevek közül csak mélyhangrendűben gondolkoztam, lány névben vagy mély, vagy vegyes. Mindkettő egyszerű, a Szaffi nagyon nőies, a Csanád pedig nagyon férfias hangzású számomra, viszont elbizonytalanítottak a vélemények róluk. Tényleg annyira vállalhatatlanok, leginkább a Szaffi felnőtt korban? Kinek milyen ember jut eszébe róluk (személyiség + külső)? Mennyire tartjátok könnyen csúfolhatónak?

2020. okt. 25. 14:25
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%

7!


Macska, de mindegy. A rajzfilm címe amúgy Szaffi és abban a főszereplő lány és a macska neve uyganaz volt.



Kérdező!


Csanád oké, bár nem a kedvencem. Szaffirol a mese mellet a Szaffi mindenmentes termékekre fognak asszociálni az emberek

2020. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
71%

"A szaffi egy kutya név néz utána egy régi rajzfilmből van"

Ahol egy macskát hivtak "kutyanéven" (meg egy török csajt)

2020. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
47%

A Csanád egy borzalom, vet a víz ettől és a hasonló nevektől és a csalamádé jut róla eszembe.

A Szaffi cuki a mesében de nem egy valódi embernek max macskának, a Szofi vagy a Szofia viszont szép (csak tucat).

2020. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
7%
Burján Szafi. Igaz, egy f-fel, de felnőtt, igencsak sikeres nő.
2020. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
63%

Nekem ezek nem jönnek be.

Csanád olyan mint ha tajszólassal mondaná valaki, hogy család.

Szaffi meg a mesebol a macska.

2020. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
87%

Szaffi nagyon komolytalan, mesébe való.

Csanád nem a kedvencem, de egy teljesen normális név.

2020. okt. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
83%
14: Szafi a beceneve. Sándor Safira az eredeti neve.
2020. okt. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
56%

A Szaffiról nekem is a mindenmentes meg csökkentett szénhidráttartalmú termékek jutnak eszembe :D Egyébként ha jól tudom, ott is egy nő nevezte el magáról a termékeit, szóval lehet ilyen névvel is sikeres valaki. Bár ez eleve olyan, mintha becenév lenne, ez persze szubjektív, de nekem jobban tetszik az a név, aminek van "komoly" és "baráti" változata (vagyis nem eleve becenév). Szóval nem adnám. Akkor már inkább Zsófia, és akkor becézhetitek Szaffinak (a külföldi Sofia nyomán).


A Csanád nekem kicsit sem tetszik. Szerintem nem különösebben férfias, legalábbis semmivel sem férfiasabb, mint egy Előd (tudom, ez vegyes hangrendű) vagy egy Szovát, amiket egyébként szintén nem adnék, nem azért hoztam őket példának :D Csak hogy nálam ezek így kb egy szinten vannak. De engem a hideg kiráz az ilyen nagyon magyarkodós nevektől, nem azt mondom, hogy nevezze mindenki Benettnek meg Botondnak a fiát, de ez nekem kicsit a másik véglet inkább.

2020. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
75%
Egyik sem tetszik.
2020. okt. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a kedvenc művem a Cigánybáró, abban hívják a lányt (és a macskát) Szaffinak. Ott is becenév, Szófia az eredeti név. Nekem tetszik a Szaffi is, de a Szófia felnőtt korban jobb. A lanyunkat így hívják (nem én döntöttem egyedül, az apjának is ez tetszett legjobbak az általunk kiválasztott x név közül), gondolkoztam egy ideig, hogy becézem Szaffinak, de maradt a Szofi, ahogy nő egyre inkább Szófia a megszólitás. Esetleg ez nálatok is lehet egy megoldás és felnőve eldönti melyik megszólítást szereti.
2020. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!