Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Csanád és...

Mi a véleményetek a Csanád és a Szaffi nevekről?

Figyelt kérdés
Nekünk a párommal nagyon tetszik mindkettő, nem túl gyakori, de közismert nevek és mindkettő rövid. Fiúnevek közül csak mélyhangrendűben gondolkoztam, lány névben vagy mély, vagy vegyes. Mindkettő egyszerű, a Szaffi nagyon nőies, a Csanád pedig nagyon férfias hangzású számomra, viszont elbizonytalanítottak a vélemények róluk. Tényleg annyira vállalhatatlanok, leginkább a Szaffi felnőtt korban? Kinek milyen ember jut eszébe róluk (személyiség + külső)? Mennyire tartjátok könnyen csúfolhatónak?

2020. okt. 25. 14:25
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
41%
Csanád díszmagyar, Szaffi meg inkább Disney filmbe való.
2020. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
47%
Eszembe se jut hangrenen gondolkodni... Nekem mindkettő borzalmas
2020. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
70%

Szaffiról a mese jut eszembe. Nem adnám. Nem hogy nem nőies egyenesen kislányos.

A Csanád meg egyenesen borzalmas.

2020. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon eltérő stílusú a két név, nem tudom, hogyan lyukadtatok ki rájuk.

A Szaffi becenév, komolytalan felnőttnek, pláne, hogy mint látod mindenkinek vagy a rajzfilm vagy a márkanév jut eszébe róla. Akkor már inkább Szófia. De igazából az is csak külföldies Zsófia és úgy már elég gyakori.

És akkor mellé a Csanád, ami meg nagyon magyaros. Szerintem az egy jóval hordhatóbb név. (Nekem a Csongor jobban tetszik hangzásra és jelentésre, bár egy fokkal gyakoribb.)

2020. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
81%

A kutyánkat hívtuk poenbol Szaffinak mert ugye macskanév. Jó persze már a rajzfilmben is a lány is Szaffi volt meg a macska is, de ezt a nevet elbaltaztak örökre.

Csanád szerintem jó.

2020. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
49%
A Csanád nekem nem tetszik, de a Szaffi kedves név. Semmivel sem kislányosabb, rosszabb, mint egy Lili, Fanni vagy Kitti, pedig ezeket a neveket is adják.
2020. okt. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
24%
Borzalmasak, főleg a Csanád
2020. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
59%

"Semmivel sem kislányosabb, rosszabb, mint egy Lili, Fanni vagy Kitti,"


De az

2020. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
64%
Van egy ismerősöm Szafia a neve. Az egy kicsit szerintem vállalhatóbb.
2020. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a Csanád tetszik. Bár szerintem a Csongor név szebb de hát ez magánvélemény, azért írom csak, mert hasonló és mély hangrendu, hatha megtetszik. De a Csanád is teljesen jó.


A Szaffi tényleg nagyon rossz szerintem, ahogy látod a válaszokból az emberek többsége szerint gyerekes, komolytalan, furcsa hangzású. Hasonló becenév hangzású, de mégis "konszolidáltabb" noi név sok van, pl. Kitti, Lotti, Fanni jobb választás, ha ezek tetszenek.

2020. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!