Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Csanád és...

Mi a véleményetek a Csanád és a Szaffi nevekről?

Figyelt kérdés
Nekünk a párommal nagyon tetszik mindkettő, nem túl gyakori, de közismert nevek és mindkettő rövid. Fiúnevek közül csak mélyhangrendűben gondolkoztam, lány névben vagy mély, vagy vegyes. Mindkettő egyszerű, a Szaffi nagyon nőies, a Csanád pedig nagyon férfias hangzású számomra, viszont elbizonytalanítottak a vélemények róluk. Tényleg annyira vállalhatatlanok, leginkább a Szaffi felnőtt korban? Kinek milyen ember jut eszébe róluk (személyiség + külső)? Mennyire tartjátok könnyen csúfolhatónak?

2020. okt. 25. 14:25
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
89%

Az öcsém neve Csanád és nkm is tetszik a neve.

Szaffinak pedig a mamámék cicáját hívják de ettől függetlenül szép név sztem.

2020. okt. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%

A Szaffi egyáltalán nem tetszik. Cigányos és idétlen.


A Csanád elment volna 10-20 éve, de a mai globalizált világban csak kicseszés a gyerekkel. Nincs az az ország, ahol kimondják a nevét.

2020. okt. 26. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
55%

A Csanád nagyon jó név.

A Szaffi nekem is becenév inkább, de a Lottik, Lilik mellett ez is elmegy, ha tetszik, add nyugodtan.

2020. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
75%
Régebben akkor néztek furán ha Lilinek, Lottinak, Majának, Zoénak stb. hívtad a gyerekedet. Ismerős ki volt akadva, hogy miért Hanna sok kislány, amikor az Anna a magyaros. Aztán divatba jöttek és most már senki nem akad fenn rajta. Ha tetszik a Szaffi add azt, majd megszokják.
2020. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Csanád nem tetszik hangzásra, olyan mint a csalán vagy a csalamádé. De amúgy vállalhtó név.

A Szaffi borzalom, a cigánylány jut eszembe a meséből, de ha jól rémlik, ő is egy macska után lett így elnevezve.

2020. okt. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
50%

A Csanád tetszik, egy szép magyar név.

A Szaffit még sose hallottam, de rettenetes.

2020. okt. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

A Szaffiról nekem is a rajzfilm jut eszembe, becenév ott is, és én alapban nem szeretem a beceneveket teljes névként, mint Szofi, Panka, stb.

Amúgy valaki írta a kajákat, a nyersvegán "Szaffina" csajt Veronikának hívják. (A férje anyukám munkatársa volt. )

2020. okt. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Na, kiegészítés.

Szóval a Burján Szafi, az nem ugyanaz a kajás illető, akit én ismerek.

Akiről én tudok, Nagy Szafina néven fut, nyersvegán, s eredetileg Veronika a neve.

2020. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Jó,ha Fa-ra végzodik a vezetéknév :)
2021. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Jajj kérdező, ennél idétlenebb neveket nem tudtál volna választani. A Csanád annyira erőltetett , annyira különleges, nagymagyarnak akar tűnni, közben egy hangzástalan, idióta semmitmondó név , a Szaffi meg tacskókutyához illő , teljesen nevetséges, komolytalan.
2023. febr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!