Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki a bizonytalanság...

Van, aki a bizonytalanság ellenére szült második gyereket? Végül jó döntésnek érzitek?

Figyelt kérdés
Szeretnék második babát, jövő hónapban indul is a babaprojekt. De nagyon sokszor elbizonytalanodok... Félek, hogy milyen lesz a terhesség, a szülés. Félek, milyen lesz 2 gyermekkel. A férjem azt mondja, hogy hiába várnánk emiatt még akár éveket, később ugyanúgy félnék ezektől. És ebben teljesen igaza van. Nagyon sok szempontból ideális, ha most kezdünk bele, akár összejön hamar, akár nem.
2020. okt. 26. 14:10
 1/4 A kérdező kommentje:

Kicsit rosszul fogalmaztam a kérdést... A bizonytalanság alatt azt értem, hogy sok mindentől félek, és nincs meg bennem az az elszántság, mint az elsőnél, hogy én mindennél jobban szeretnék gyereket. Pedig tudom, hogy akarok még egyet, csak nem vagyok benne biztos, hogy kész vagyok rá.

Na, ez lenne a lényeg :D Szóval van, aki úgy vállalta a másodikat, hogy nem feltétlenül érezte még késznek erre magát?

2020. okt. 26. 14:18
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem így nem szabad belemenni egy terhessegbe és igenis várni kellene 1-2 évet. Pont ezeken segít az idő. Amikor felülkerekedik a vagy a félelmeken. Te meg nem vagy itt.
2020. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még csak egy gyerekünk van, de amíg nem érzem szívből azt mint először addig biztos nem lesz második. Ha nem fogok rá ugyanúgy vágyni, akkor én nem vállalok másodikat.

Kettőt akartunk, de annyira nehéz természetű a fiam, hogy egyelőre nem vágyom másodikra. Lehet, hogy nem is fogok.

2020. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igy voltam, vegul belevágtunk és a lehető legjobb döntésnek tartom.
2020. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!