Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek bizonytalanság...

Mit tegyek bizonytalanság ellen? Ha az anyámnál leszünk az elején, az segíthet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 hetes terhes kismama vagyok. Nem volt tervezett a terhesség, és még eléggé tapasztalatlan vagyok az élet minden területén... Eredetileg egyetemre mentem volna most szeptembertől, de így az várat magára. A lakásom még nincs kész, február végén költözhetünk be a barátommal, még sosem éltem a szüleim nélkül.

A probléma oka leginkább ez, mert nem tudom elképzelni, hogy egy babával milyenek lesznek a mindennapok, hogy oldom majd meg a problémákat. Mert hiába vagyok 18 éves, még sosem mostam pl., vagy csináltam ebédet. Ezeket anya sem teszi, mert van bejárónőnk (nem felvágásból írom, csak hogy értsétek), de egy három szobás lakásba nem akarnék felvenni valakit, cikinek érezném...


Szóval már emiatt is stresszelek kicsit, hogy hirtelen majd hogy fogok megoldani én mindent és ugye ott lesz a baba is. Sosem volt még olyan, hogy vigyáznom kellett volna csecsemőre, a barátnőim azért ajándékoztak egy ideig kaktuszokat, mert szerintük csak azt nem nyírom ki (mégis sikerült...).


Félek, hogy majd ha sír, nem jövök rá, hogy mi a gond, vagy hogy mit kéne csinálnom. Ezért talán jobb lenne, ha az első pár napban/hétben, amíg belerázódok én is és a barátom is az egész baba-témába, addig itt lennénk, anyukámnál (itt is lesz külön babaszoba, közvetlen a miénk mellett). Viszont lehet, hogy akkor csak későbbre tolnám azt, mikor egyedül leszek a babával és elkezdek parázni... Szóval nem tudom, mit tegyek.


2017. dec. 23. 22:07
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
79%

Én közel 30 évesen szültem, több éves különélés után de attól én is féltem, hogy ha sír nem fogom tudni, hogy mi a baja. De nyugi, néha még most se.. 5 hós a második babám. Figyelem a jelzéseit, előbb utóbb úgyis kiderül.


Én emiatt nem maradnék a szülői házban. Én a helyedben megpróbálnék belejönni amíg van segítséged, mosni nem nagy dolog, a főzést is hamar ki lehet tanulni, akár karácsony után. Februárig belejössz. A babaápolással kapcsolatban meg hidd el, szerintem mindenkinek vannak félelmei.

2017. dec. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
94%
Inkább anyádat hívd el magatokhoz pár napra, 3 szobás lakásban elfér. Talán még emlékszik rá, hogyan kell pelenkázni, fürdetni, kivéve persze, ha dadust is fogadott annak idején - ez esetben lehet, hogy többre mész anyósoddal, esetleg valaki más nőrokonnal, aki képes egyszerű háztartási és csecsemőgondozási dolgokra megtanítani. Ha hazamész, csak elmenekülsz a felnőtté válás elől, tanulni, felkészülni az önálló létre biztos, hogy nem fogsz.
2017. dec. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
4%
Nyugodtan maradj otthon, ha ott érzed biztonságban magad. Sok nő tölti ilyenkor az első pár hetet az anyukájával, hogy legyen segítsége.
2017. dec. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
65%

Ezt neked kell tudni.

Annyira, de annyira gyerek vagy meg, hogy ezt itt szavaztatod meg.

Mindenki mast fog irni. En 18 evesen meg tanultam, 30 felett szultem, eszembe nem jutott volna hazakoltozni.

Mondjuk en 18 evesen tudtam mosni meg fozni ...

Van mit behoznod, mit tanitasz igy a gyereknek ?

2017. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem még a baba születése előtt el kéne kezdened megtanulni ellátni magatokat, például mosni, főzni, stb., hogy ezeknek a megtanulása ne essen egy időre a baba születésével. Egyébként pici baba mellett sokan nem főznek, vagy csak hétvégén, és az ebédet inkább rendelik, ez nem szobaszám függvénye :) Ha nektek úgy könnyebb, rendeljetek kaját, amíg kicsi a baba (vagy akármeddig, ha nem unnám az ételfutárok által választható kajákat, a mai napig rendelnék, csak olyan egyeníze van mindennek, hogy fél év alatt baromira meguntam).
2017. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim válasza:
49%

18 éves lány létedre, életedben nem főztél, mostál. Gondolom a porszívót és egyéb háztartási eszközöket csak a plázában láttál, mikor hajsütőt vettél és csodálkoztál mik azok...

Gyerekcsinálás megy, nevelni meg biztos vagyok benne, hogy nem Te fogod, mert miután megtelik az első pelenka, te undorral visszacsomagolod a picuri szerencsétlenre és nyúlsz a csúcsszupi ájfonodhoz és hívod a dadust vagy a bejárónőt.


Értem, hogy anyagilag duskáltok, de egy gyerek nem kaktusz, amit felteszel a polcra és ha olyan kedved van akkor a bejárónővel leveteted, leporolotatod és megöntözteted(bár ahogy fentebb írtad erre sem voltál képes)


Nem akarlak elkeseríteni, de neked nem baba kell elsőnek...

2017. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül, hogy anyukám sosem volt a háziasszonyok gyöngye, nagyon jó anya a mai napig. Mindig számíthattam rá, bármiről tudok vele beszélni és egész életemben szuper volt a kapcsolatunk.


Szerintem elég sok minden van, amit tanítani lehet egy gyereknek a főzésen és a takarításon kívül... Nem ezek azok az értékek, amik elsődlegesek szerintem.



Utolsó, látom elég előítéletes vagy, szerintem ne erőltesd a további kommentelést a kérdésem alatt. Tök jó, hogy ennyire "ismersz".

2017. dec. 23. 22:55
 8/53 anonim ***** válasza:
94%
Nos, itt az ideje felnőni.
2017. dec. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem inkább anyukád töltsön az új lakásban Veletek pár napot, hetet, akár anyósoddal felváltva. Az a lakás lesz az új otthonotok, azt is meg kell majd szokni és hidd el, a baba mellett jobb lesz olyan helyen lenni, ahol már otthon érzed magad,

kialakult valamiféle rutinod.

Gondolj bele, hogy ha Ti maradtok anyukádnál, akkor nemcsak hogy hirtelen lesztek ketten a babával, de még egy új, vagy legalábbis nem a megszokott helyen is lennétek.

Első babánál természetes, hogy félsz, én is féltem. De van segítséged, támogatnak, és már az is jó jel, hogy ilyeneken aggódsz.

Egy kaktusz és a saját pici babád között pedig azért nagyon nagy a különbség :)

2017. dec. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
96%

Az elején mindenki bizonytalan ,de aztán mindenki belejön magátol.ideje felnőni

Én nem hivnám át anyukámat ,inkább az anyost ő ha vezetett háztartást ,nevelt gyereket.

Amugy mosni nem nagy dolog vesztek egy új mosogépet ahoz adnak magyarnyelvü használati utasitást aba részletesen levan írva minden elolvasod és kész ,micro,tüzhely stb ugyan igy használatit elolvasod .

Főzni sem nagy dolog ,receptek tömkelege neten .


Én is 26 évesen költöztem össze páromal ,nem kellet mosnom ,otthon, főznöm ,max zöldséget pucolnom ,még is megtanultam mindent egyedül .mert elolvastam használati utasitást ,gyereknevelésbe meg belerázodtam magamtol.

2017. dec. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!