Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Romboló környezetben a gyermek...

Romboló környezetben a gyermekemnek lehet-e baja? Örökölhet esetleg pszichés betegséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A családban van,volt pszichés beteg és a drága édesanyám azzal ijesztget,hogy majd a gyerekem örökli vagy én. Amúgy is elég stresszes környezetben élek most főleg,hogy beteg a nagypapám és sokszor én látom el,mert mindenki más dolgozik körülöttem. Nyilván közöltem,hogy most már nem vállalom,mert a gyerekemre és magamra koncentrálok közel 32 hetesen..már lelkileg is teher. Azóta még inkább kapom az ívet a családtól,hogy vissza üt majd az élet nagyon csúnyán. Most meg aztán érzékenyebb is vagyok főleg ilyen elszólásokra. Próbálom nyugtatni magam,hogy azért mondanak ilyet,mert csak én vagyok akkora hülye,hogy gondozza az idős embert,ők meg vígan elvannak..naná,hogy most kiakasztó,hogy muszáj lesz nekik is beszállni.

Volt a családban pszichés beteg? A gyermek nem örökölte? Nem viseli meg a nagy stressz helyzet?


2020. okt. 28. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Megszakítanám velük a kapcsolatot.
2020. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A pszichés betegségekre való hajlam öröklődhet, de ez jóval összetettebb. Sajnos a mi családunk érintett, nem nekem de rokonnak van közvetlen felmenői között szkizofrén, depressziós és bipoláris is. De nem mindenki ilyen, bőven van kiegyensúlyozott rokon.


Az én közvetlen környezetemben a szorongásos zavarok fordulnak elő, anyukám és én is hajlamosak vagyunk rá, de megtanultunk együttélni vele. Mi nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott család vagyunk alaphangon.


Idős ember ápolásatól sem lesz egy gyerek pszichés beteg. Személyes példa unokatesóm, akinek az édesanyja a haldokló apját ápolta terhesen a harmadik trimeszterben, majd szülés után hónapokig egészen a haláláig. A kissrác messze a legtársaságibb, legcsupaszívebb és kiegyensúlyozottabb kisfiú, akit ismerek.


A családod meg rendkívül kedves, az ilyen környezet már valóban árthat...

2020. okt. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt is te írhattad ki: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


A gyerek nem amiatt lesz pszichésen beteg, mert a családtagok belédbeszélik, ez genetika, amit előre se ők, se senki nem fog tudni megmondani. Téged viszont pszichésen kikészíthetnek, jó úton járnak. Azt tudom tanácsolni továbbra is, hogy költözzetek el még szülés előtt...

2020. okt. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Kihasználnak, manipulálni próbálnak, te meg be is veszed. Sűrgősen állítsd le őket!
2020. okt. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném anyukádat őt mivel fogja büntetni majd a karma amiért ő leszarja a saját beteg apját, helyette a terhes lányára löcsöli?

A többi rokontól detto. Meglehet mondani nem kell tülekedni az ellátásáért.. Akinek meg ekkora a szája az uccu nrki átveheti mett innentről Te köszönöd van neked épp elég.

2020. okt. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt pszichés beteg.

Sem a férjem anyja, se a gyerekei és unokái (a sógorom gyerekei már felnőttek) nincs erre mutatkozó jel.

A barátunk anyukája skizofrén volt. Sem ő sem a már szintén felnőtt gyerekein nem mutatkozik hajlam erre.


Anyád meg nézzen magába, mert egy oltári nagy paraszt!

2020. okt. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!