Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babánk, és úgy érzem, nem bírom tovább csinálni ezt az egészet. Pedig a férjem segít, de mégis úgy érzem, besokalltam. Az éjjel arra riadtam, azt hittem, ott van velünk az ágyban és le fog esni, csapkodtam magam körül és a sötétben kerestem az ágyban. Közben a kiságyban aludt békésen.

Türelmetlen vagyok vele, öltöztetni nem szeretem, kitépi magát a kezemből, rúgja a hasamat, én meg kiabálok vele. Az etetés is katasztrófa, minden egyes alkalommal teljes a káosz, szanaszét frocskoli a kaját, belekeni a hajába, a szemébe, ettől is kikeszulok. Igazi örökmozgó, nem tudok mellette se főzni, se takarítani, ez is zavar, néha csak du 2-kor eszek először. Minden gyerek ilyen, szokjam meg? Meg lehet szokni?

Néha azt látom rajta, hogy fél tőlem (vagy csak képzelem?), és sírok, mert lehet, hogy egy életre megnyomorítom a kiabálással, az idegbetegségemmel?? Néha úgy érzem, jobb lenne neki nélkülem.

Nem tudom, hogy változzak meg, hogy legyek jobb anyja :(



2020. nov. 7. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak kimerült vagy. Ez az időszak nagyon nehéz tud lenni, ha valakinek kicsit "nehezebb" gyereke van.

Pontosan tudom, miről beszélsz, ha akarsz, írj privátot, beszélgethetünk róla.

2020. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam dettó ugyanilyen, ő nemsokára 8 hónapos. Állandóan menne, egy harc az öltöztetés, a pelenkázás, néha muszáj lefogni, persze végig üvölt, mondjuk lefogás nélkül is. Nagyon rondán eszik, kikeni magát, engem, a széket, addig se bír nyugton ülni, amíg eszik, pár perc után sír, hogy ő menni akar. Nem lehet mellette főzni sem takarítani, mert folyton kapaszkodik lábamba, hogy vegyem fel és sír. Ha alszik sem lehet csinálni semmit, mert minden zajra felébred. A babakocsiból is ki akar szállni 5-10 perc után. Naggggggyon nehéz vele, többször sírtam már. Néha van, hogy rászólok mérgesen, nem kedvesen, de egyből megbánom, nagyon szeretem. Kitartás.
2020. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak egy dolog segít, apja vigyáz rá, te meg csinálsz valami külön programot nélkülük, segíteni fog.
2020. nov. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt különösen, hogy senki nem szólt be. Tegnap délután átadtam apának a picurt, és elmentem baratnőzni. Sokkal-sokkal-sokkal nyugodtabb vagyok, és remélem, sokáig kitart ez az érzés.
2020. nov. 9. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!