Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kimondom! Kövér lettem. Ki...

Kimondom! Kövér lettem. Ki hogy fogyott le szülés/császár után?

Figyelt kérdés

Rosszul érzem magam a testemben. A diétát könnyen tudom majd tartani, betegség miatt kellett már, és akkor fogytam, de!


Plöttyedt lettem, eltűnt minden izmom, a séták után kivagyok mint a kutya, szerintem leesik a vércukorom is mert szédelgek 1 órás hordozós császkálás után.

5.5 hónapja volt császárom, és 3 hónapja egy másik hasi műtétem, de úgy érzem ez nem kifogás. Tegnap vicceskedve, tényleg nem bántásból a férjem megkerdezte, jön még egy baba? Lenéztem a hasamra és majd elbőgtem magam. Szülés után kisebb volt, esküszöm.


Még csak nem is az, hogy fogyás, de basszus kifogyok szuszból egy lépcsőzés miatt, undorító.


Kinek mi vált be? Nincs extra segítség, a nagyszülők mind Magyarországon élnek, mi külföldön. Van itt barátnőm, de nem akarom kihasznalni folyamatosan, szóval csak a férjem tudna vigyázni a babámra heti pár alkalommal. Futásra gondoltam, mert itt egy park mellettünk, viszont olvasom a neten, hogy az hosszú távon nem fogyaszt (?!)


2020. nov. 11. 05:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
A császár nem szülés?
2020. nov. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Érzelmi szempontból maradéktalanul az, a császáros anyuka is anyuka, a császáros baba is baba, a császármetszés is járhat órákig tartó vajúdással, mint az én esetemben, vagy hetekig tartó szövődményes gyógyulással, mint mások esetében. Szimplán hideg fejjel, érzelmeket kizárva, az egy nagy hasi műtét, a felépülés más. Ezért emeltem ki.


Viszont nem szeretnék minden egyes mondatomra kommentet kapni, előre leírnám a férjem is csak viccelt, nem élek abuzív párkapcsolatban, szóval megkérek mindenkit, maradjunk a tárgynál. Ami pedig az, hogy kinek mi vált be, ki mivel tudott fogyni.

2020. nov. 11. 05:55
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Kalóriabázis és napi 20-30 perc torna. Hétvégén kicsit több. Tuti recept!
2020. nov. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

Gyerünk anyukám szülés utáni tornái online. Valamint, ha szétnyílt a hasizmod, azt kell először rendbe tenni.

[link]

2020. nov. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hmm, honnan lehet tudni, hogy szétnyílt a hasizom? Nézegettem képeket, azokon látszik, ahol kockás a nő hasa nekem viszont nem kockás hanem inkább kocás.
2020. nov. 11. 06:18
 6/28 A kérdező kommentje:
Várj, most nézem a vidit.
2020. nov. 11. 06:20
 7/28 anonim ***** válasza:
15%
Ki mondta hogy le kell fogyni Norbi ?
2020. nov. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Szerintem diéta ügyileg visszatérek az alacsony zsír és cukor diétára amit a hasi műtétem előtt kellett csináljak hetekig. 7 kilót fogytam akkor, csak az a baj a műtét után visszajött mind.
2020. nov. 11. 06:35
 9/28 A kérdező kommentje:
Nem, 30-as BMI, a 12 lepcsőfok után kiköpött tüdőm mondja. Kiköthetnék egy lányt a kanapé mellé fém bikiniben, mert úgy nézek ki mint Jabba.
2020. nov. 11. 06:38
 10/28 anonim ***** válasza:
76%

:) aranyos vagy, igazad van a 30-as BMI tényleg sok, nem a férjed, hanem magad miatt. Viszont így ne kezdj el futni, egyrészt kudarc lesz, nem fogod bírni, másrészt nem tesz jót az ízületeknek.

Egyelőre kezdj el diétázni, mellette sétálj napi 1-2 órát, kicsit erősebb tempóban, tehát ne andalogj. Közben utána tudsz járni, hogy mi a helyzet a hasizmoddal, igényel-e valami speciális beavatkozást. Ha nem, akkor elkezdhetsz erősítő, feszesítő tornákat is otthon. Fél óra bőven elég kezdetben! Úgyis az étkezést kell inkább megfogni a fogyáshoz, a torna tényleg azért kell, hogy szépen is fogyj.

Számold ki az alapanyagcserédet valami netes kalkulátorral, erre tegyél rá kb. 500 kilokalóriát, és hetente mérd magad. Ha heti fél-egy kilót fogysz, az a jó. Ha többet fogysz, növeld a kalóriát, ha kevesebbet, csökkentsd. Ez az alapja mindennek. Persze nem mindegy a kaja minősége sem, a fehér lisztet, cukrot, krupmlit és FŐLEG a feldolgozott élteleket egy időre felejtsd el. Nekem egy barátnőm úgy fogyott kb. 15 kilót, hogy csak olyan ételt evett, amin nem kellett elolvasni az összetevőket: vagyis a tojás, hús, zöldség, gyümölcs, rizs, bab stb. az csak önmaga, nincsenek összetevői, és ilyenekből állította össze az étkezéseit. Nem azt mondom, hogy ezt csináld, ez csak egy kis utalás arra, hogy egyél minél kevesebb feldolgozott ételt...

2020. nov. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!