Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kimondom! Kövér lettem. Ki...

Kimondom! Kövér lettem. Ki hogy fogyott le szülés/császár után?

Figyelt kérdés

Rosszul érzem magam a testemben. A diétát könnyen tudom majd tartani, betegség miatt kellett már, és akkor fogytam, de!


Plöttyedt lettem, eltűnt minden izmom, a séták után kivagyok mint a kutya, szerintem leesik a vércukorom is mert szédelgek 1 órás hordozós császkálás után.

5.5 hónapja volt császárom, és 3 hónapja egy másik hasi műtétem, de úgy érzem ez nem kifogás. Tegnap vicceskedve, tényleg nem bántásból a férjem megkerdezte, jön még egy baba? Lenéztem a hasamra és majd elbőgtem magam. Szülés után kisebb volt, esküszöm.


Még csak nem is az, hogy fogyás, de basszus kifogyok szuszból egy lépcsőzés miatt, undorító.


Kinek mi vált be? Nincs extra segítség, a nagyszülők mind Magyarországon élnek, mi külföldön. Van itt barátnőm, de nem akarom kihasznalni folyamatosan, szóval csak a férjem tudna vigyázni a babámra heti pár alkalommal. Futásra gondoltam, mert itt egy park mellettünk, viszont olvasom a neten, hogy az hosszú távon nem fogyaszt (?!)


2020. nov. 11. 05:33
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is magának a fogyásnak a diéta lesz az alapja, de nagyon szégyellem hogy sétálni (8 kilós babát hordozva) nem tudok kényelmesen 30 percnél többet, mert nincs meg az erőnlétem.
2020. nov. 11. 07:09
 12/28 anonim ***** válasza:
89%
A férjed tett megjegyzést, az övé is a gyerek, vigyázzon szépen rá, amíg sportolsz. Hogy hogyan lehet lefogyni, arról gőzöm sincs, mert az nekem sem megy. A kondíciómnak viszont nagyon jó a tempós gyaloglás és a szobabiciklizés.
2020. nov. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%

Először is meg szeretnélek dicsérni hogy 5,5 hónap császár után tenni akarsz magadert, nagyon jó!

Amit ajánlani tudok: rengeteg türelem magadhoz!!!! Nem kell mindjárt maratont futni.

Ha elkezdesz edzeni/tornázni/futni, annyit csináld amennyit bírod. Aztán következő alkalommal 4-5 percet tovább, aztán megint tovább, és mind így. Nem kell első alkalomkor 1 órán keresztül futnod.

A várandósság és szülés egy nagyon megterhelő feladat a testnek és léleknek is, adj időt magatoknak!

Fogyni csak dietatol fogsz, ajánlom lépj be a Bakker, lefogyok csoportba a Facebookon. Sokan vannak ott akik akar szülés után fogytak le :)

2020. nov. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
85%
Már másik kérdésnél írtam, adhatunk ötleteket, de a legjobb, ha felkeresel egy hozzáértő embert, aki a te adottságaidhoz állít be diétát és mozgást. A jó szakember figyel a fokozatosságra és elmagyarázza, hogy lesz visszaesés, stagnálás is, nem csak egyenes fogyás stb. Könnyebb úgy fogyni, hogy biztatnak és elmondják mit miért.
2020. nov. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

Szétnyílt hasizomnak simán az a legjobb torna, ha bárhol behúzod, amikor eszedbe jut. Alulról fölfelé, mintha egy cipzárat húznál össze a fenekedtől az alhasadig (kb. mintha egy szűk nadrágot akarnál felvenni). De biztos találsz hozzá videós magyarázatot a neten is. Ezt lehet séta vagy mosogatás vagy etetés közben gyakorolni. És persze húzd ki magad, cicit ki :)

Fogyásra, erőnlétre én is azt ajánlom, hogy fokozatosan kezdj egyre nagyobb távokat sétálni kilépős tempóban, legyen legalább napi 2xfél óra a kezdés. Diétának ne egyél se cukrot, se pékárut, és lehetőleg 3 óránként kevesebbet, de a nagyobb étkezések se a nap végén legyenek, hanem akkor, amikor még lemozgod (tehát ne a vacsi legyen az ebéd, mint sok családban).

Ha már bírod szusszal és nem esik előre a hasad a nap végén a legkisebb puffadástól is terheshasként, akkor el lehet kezdeni majd tornázni. Jó a szobabicikli is kardiónak, de még jobb az elliptikus tréner, ha elfér otthon, mert az a törzs izmait is megdolgoztatja.

2020. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%
Én szülés után folytattam a GDM-es diétát, és baromi sokat fogytam vele. Plusz nekem is kis sózsák lányom van, aki csak kézben, sétálgatva alszik el, így a lakásban járkálgatok a (most 7 kilós, de még csak 3 hónapos) babával a kezemben, szerintem ha magamra kötnék egy lépésszámlálót, az napi 10-15000 lépésnél nem mutatna kevesebbet. És ez még csak az alap mindennapjaim része, amikor nem koncentráltam semmire különösebben, csak két-három óránként eszek megfelelő összetételben valamit (amúgy ezért is folytattam a diétát, mert sokkal jobban éreztem magam ezzel az étkezési renddel és a kevesebb szénhidráttal), és gondozom a gyereket. Néha bekattan, hogy a combom/fenekem nem elég feszes, akkor miközben kézben van a lányom és amúgy is ringatom, szoktam pár gyakorlatot tolni kifejezetten ezekre a régiókra. De szerintem neked még a futás sok lenne, egyrészt szülés után eleve nem javasolják még jó ideig (mert megsüllyedhet a méh és az ízületek még nem az igaziak a terhesség alatti hormonok nem ürültek ki teljesen vagy egy fél évig minimum - valami ilyesmit olvastam egyszer), inkább a séták mennyiségét növelném először, kicsit tempósabban, hogy legalább attól ne köpd ki a tüdőd, aztán mikor az már megy magabiztosan, akkor lépnék csak tovább a helyedben az intenzívebb edzések felé.
2020. nov. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
35%

Én úgy fogytam le, hogy eleve nem is híztam sokat terhesség alatt. Ez szerintem szerencse kérdése volt. Vagy alkat. Nem tudom.

Utána meg szoptattam 2 évig. Na, az levitt mindent...

2 év után abbahagytam, mert már csontváz voltam.

Pedig 1.5x annyit ettem, mint a férjem. Komolyan. Egész tábla csokik, kalács... De volt is tejem rengeteg.

Császárral szültem.

Szóval nekem szerencsém volt szerintem.

2020. nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
74%

#17, napi dicsekvés megvolt🤣 máskor legalább adj valami tanácsot is mellé...


Tudatos táplálkozás. Csoki, süti, chips stb kilőve. Lehet étcsokizni, vagy zöldségchopset rágni. Igazából az üres kalóriákat kell kilőni. ( cukros tejszínes kávé, szörp, cukros tea, édesség marizás az 5 étkezésen túl) Minél több teljeskiörlésű cucc, zöldség. És fokozatos mozgás. Ha sétálni alig bírsz, ne kezdj el futni. Napi 20-30 perc laza torna is csodákra képes. Türelem és kitartás! Hajrá!

2020. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Péntek Enikő zona webshopjából szereztem be edzés videókat. Van szétnyílt hasizomra is már nekik dvdjük. Aztán zona light, majd basic fokozatosan. Étrendet is adnak a dvd mellé. Nekem ez segített. Van hogy csak 10 percem van rá, valamikor 1 órám is, de majdnem minden nap csinálom. Már sokkal nagyobb szinten vagyok, lányom pedig vagy rajtam kuncog (11 hónapos) vagy csinálja velem, vagy elmatat a játékaival. Kitartás, menni fog. Fontos hogy sok vizet is igyál, napi 2,5 litert legalább.
2020. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
88%
Off.Én az összes hozzászólást elolvastam mert én is koca típus lettem...A nagy gyerekek után seperc alatt lement minden de most...a kicsi 5,5 hónapos,a súlyom 80 kg,a magasságom pedig 168cm.Szóval túlsúlyom van,nem kevés.Köszönöm én is az infókat,ma tornázok is ha hazaér a férjem...
2020. nov. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!