Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvállalás a mai vilàgban...

Gyermekvállalás a mai vilàgban: 2 vagy 3 gyerek?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne a tapasztalatokkal kapcsolatban. (Érzelmi része, anyagi része, a testvérek kapcsolata, a korkülönbség, stb.)

2020. nov. 18. 14:52
A kérdező szavazást indított:
Kettő gyerek
Három gyerek
68 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Több támogatás jár a 3 gyerekre így nem volt kérdés.
2020. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Hat ez elegge egyeni, nekem legalabb 3. Ebbol ketto van, szeretnenk meg egy harmadikat, ferjem miatt valoszinuleg nem is lesz tobb. A legfontosabb szerintem, hogy a ket szulo egyetertsen a gyerekek szamaban, es hogy az alapveto fizikai es erzekmi szuksegleteket biztositani tudjak a gyerek(ek)nek. Ebbe reszemrol a kulon szoba, majd fiatal felnottkent a sajat lakas vasarlasa a gyerek reszere nem tartozik bele, viszont a rendszeres minosegi ido, etel, teto a fej fole, es egeszseges, szeretetteljes kapcsolat a szulok kozott igen, szenvedelybetegsegek nelkul (edesapam alkoholista volt).


Korkulonbsegben mindenki maga tudja, hogy mit bir, nekem ez minimum 3 ev segitseg nelkul, rendszeres segitseggel viszont bevallalnek kevesebbet is. A ket testver kapcsolata miatt viszont szerintem vagy a nagyon kicsi (max 1,5 ev), vagy a nagyobb (3-4+) szerencsesebb. Nalunk bejott a 3,5 ev. A nagy kelloen onallo, csendben tud tobbnyire maradni, elalszik egyedul, elfoglalja magat, de meg azert tudnak egyutt is jatszani.

2020. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
1. Anyagilag, idegileg, logisztikailag ennyi fér bele.
2020. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Vállalj 1-et, ha utána ha úgy érzed, akkor még egyet, ha azután is akkor jöhet a harmadik.
2020. nov. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván anyagi kérdés is. Hiába van 3-ra most sok támogatás. 18 év múlva mikor egyetemre mennek már nem lesz. Egy egyetem addigra simán lesz 3-8 millió mindennel együtt mire végeznek. Tegyuk fel, hogy dolgozik mellette akkor valamivel kevesebb, de tandij, lakhatás és egyéni kiadások. Számold össze. Plusz mindegyiknek nyelvvizsga, jogosítvány stb stb. Jól hangzanak a milliók most, csak hosszú tavon abból már nem lesz semmi mikor igazán szükség lenne rá. Szoval ha alapból sok pénze van valakinek es nagy családra vágyik akkor tok jó hogy van támogatás is és mehet a 3. Amúgy kitolas a gyerekekkel ha később a tanittatasa nem lesz megoldott el lesz cseszve az egész élete.
2020. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Annyit vállalj, amennyit el tudsz indítani az életben.


Nem azt mondom, hogy komplett lakással, de ne is pucér fenékkel kelljen már nekiindulniuk a világnak 20 év múlva, mikor lehet, hogy nem is lesz ilyen támogatási rendszer.


És azt se felejtsd el, hogy a támogatásokat csak addig élnek, míg 18-20 évesek nem lesznek a gyerekek, úgy számolj, hogy valószínűleg utána is el kell még tartani őket egy darabig, adókedvezmények nélkül is.

2020. nov. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
+ arra is gondolj, hogy ezek a támogatások egy tollvonással megszüntethetőek
2020. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Már van egy gyerkőcünk, a második pedig a pocakban 🙂 Ezért is kezdett el foglalkoztatni ez a kérdés.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. nov. 18. 19:27
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk három fiunk van.

Én szeretem, hogy nagycsaládosok vagyunk. :)

2020. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Több a támogatás;)
2020. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!