Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki azért fogyott le, mert nem volt ideje enni a gyerek mellett? 🤦‍♀️

Figyelt kérdés
Napok óta azon kapom magam, hogy szépen leülünk enni, baba az etetőszékben, csinálom neki a katonákat stb stb és mire mindenki végzett én akkor állnék neki enni, de a gyerek már sír hogy ő szopizna aztán már játszunk is... 🤦‍♀️ Eszek két falatot aztán megyek a dolgomra, ja nem, mert még el kell takarítani a maradványokat a konyhából, ha nem akarom hogy odaköltözzenek a hangyáink.
2020. nov. 24. 12:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%

Lenne időd enni, csak minden más fontosabb neked. Az egy dolog, hogy a gyerek szükségletei az elsők (evés), de utána legyen a te szükségleted, és ne a házimunka.

Számomra elképesztő, ahogy itt olvasom az anyukáktól, hogy a házimunka mennyire elől van a rangsorban. (Néha még a gyerek előtt is) Ne legyen már a romeltakarítás fontosabb, mint az evés.

2020. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Most pl lenne időm, de már nem vagyok éhes. 🤦‍♀️

Egyébként sajnos így igaz, olyan lakásból származok, ahol az évek során csak nagyobb lett a mocsok, nem merem lerakni a gyereket se ott. Ezért ez vmi tudatalatti cucc lehet, nem bírom elviselni, ha mocsok vagy rendetlenség van... Rögtön meg kell csinálnom.

2020. nov. 24. 13:42
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

"Gondolhattam volna, hogy rossz ötlet volt ezt kiírni. Mindenki kötekedik itt. Na megyek gyorsan mert kitépi a kezemből a telefont."


Senki nem támadott be, te vetted támadásnak. Itt mártírkodsz.

2020. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%

Mi napi kétszer sétálunk. A táskámba rendszeresìtettem egy nasi zacskót. Mindig van nálam vlmi, amit séta közben eszegetek pl.magvak, zabkeksz stb..

Tényleg nem dől össze a világ, ha vár a baba egy kicsit rád vagy később lesz elmosogatva.

2020. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
Én akkor fogyok mindig pár kg mikor párom hetekig elutazik és egyedül vagyunk.Olyankor tényleg van, hogy délután eszek először (többször is) vagy csak menet közbe egy almát, banánt vagy ilyesmit aztán kibírom délutánig.De ahogy hazajön párom szépen vissza is jön az a pár vesztett kg sajnos:(
2020. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha máskor nem is, de amikor alszik nyilván tudnál enni.
2020. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Derjaderja ***** válasza:
71%

11. Én meg azt nem értem, hogy lehet retekben lenni csak azért, hogy nehogy a gyerek 2 percet nyünyörögjön.

Nyilván nem kell patikarend meg nem baj ha elmarad az ablakmosás, de hát egy kisbabáról van szó, aki kb a padlót nyalja fel.

Ő jött egy házba, aminek van egy menetrendje. Nyilván alkalmazkodik az ember az újszülötthöz, de egy falatkák megevésére képes korú gyerek már ki fog bìrni egy gyors elpakolást. Anya evését is persze, ebben igazad van.

Hosszú távon ebben érdekelt a gyerek. Nem elé van helyezve a házimunka, hanem érte IS van, meg a családért, ahol ő is akkor lesz a legjobban, ha a többi tag is jól van.

Picit túl van tolva a gyerekek "szolgálata" mostanában, sose gondoltam hogy full laza és nemprofi háziasszonyként ezt fogom írni pedig...

2020. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy falat neki, egy falat neked.
2020. nov. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%

Én így jártam. Alapból is elég vékony voltam. Inzulinrezisztens vagyok, ami azt jelenti, hogy napi 5 (vagy) 6 megfelelő minőségű és (szénhidrát)mennyiségű étkezésnek meg kellett volna lennie. Nem volt, az én gyerekemtől nem lehetett enni. Napi 1, max 2 jött össze, persze sem minőség, sem mennyiség szempontjából nem ideális. Amellett, hogy lefogytam, nagyon csúnyán tönkre is mentem. A fogaim, a hajam, minden, és olyan gyenge lettem, hogy a már az egy helyben állástól is fáradt lettem.

Azóta sem jobb a helyzet, csak most már a közben kialakult depresszió miatt nyomom így.

2020. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nekem ez pont hízàst hozott..


Mert nem volt időm enni ezétt bekaptam egy csokit, kekszet.. mézespuszit akármit...

/ 2 gyerek van nem 1.. egyik még nem eszik önállóan, a másik meg azért nem, mert a kicsi nem.. nem tehetem, hogy eszik, ha éhes.. így is teràpián van, annyira nem eszik/

2020. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!