Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem becézik az emberek...

Miért nem becézik az emberek mostanában a gyerekeiket? Ez valami új divat vagy csak utálod a becenevét?

Figyelt kérdés

Bocsi, ma ilyen kiváncsiskodó napom van, már kérdeztem pár kérdéssel lentebb egyet, most a Klementinás kérdésről jutott eszembe még egy, kérlek, válaszoljatok, akit érint!


Szóval aki egyáltalán nem becézi a gyermekét, hanem a rendes nevén szólítja (Máté, Áron, Luca, Mira, Eszter, stb), azt:

1. Becézték kicsi korukban vagy nem? (én Anikó vagyok, de szinte sosem szólítottak így, főleg a családban, Anci, Ancsa, Ancika, Ani, minden voltam)

2. A párjukat hogy szólítják? (az én párom Laci, de sosem szólítottam így, idegennek érzem. Ő Maci vagy Macika)

3. Ha nem szólítod a nevén a gyermekedet, akkor becézed valahogy?

4. Közrejátszott a névválasztásban az, hogy startból becézhetetlen legyen (pl. Réka)?

Nemrég találkoztam 3 nővel is, egyiknek Eszter, másiknak Anna, hamradiknak Balázs a gyermeke. Olyan furcsa volt, hogy egyikük sem akarja becézni, mondván, hogy önmagában is milyen szép a neve! Én ha az anyakönyveztetett nevén szólítanám a fiamat, úgy érezném, mintha valami katedra mögül szólítanám fel felelni, mintha nem is az én gyermekem lenne, hanem valami idegen. Így becézem.


2010. aug. 11. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Imádom a kislányom nevét, azért is választottuk neki azt, viszont felváltva használjuk a becenevével együtt, mert mindkettő illik rá.
2010. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia.Én joformán mindig becézem őket(2 kislány),de ha kihúzzák a gyufát, akkor a saját nevükön szolitom mindkettőt:-)
2010. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem igaz, hogy nem becézik mostanában az emberek a gyerekeiket, szerintem még szabadabbra is engedik magukat -e téren. Én is becézem a Kisfiam, mindemellett használom a rendes nevét is, hiszen azért adtam neki, mert tetszik.

Te is azért választasz majd egy nevet, mert tetszik gondolom, miért éreznéd úgy magad, mint egy tanár mikor szólítod, ha az anyukája vagy vagy leszel? Tuti nem fogod :). Sőt, még a teljes nevén is fogod, hiszen így tanulja majd meg a sajátját. És ez is édes tud ám lenni nagyon. :)

2010. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én Epergombócnak hívom és Abinak amint ebinek mondunk, így Pu-m csak Ebihalnak hívja ^^


Engem is mindig becéztek régen:))Apa szilvinek hívott, nagybátyám diánának (nem mert nem tudta a nevem, hanem mert szerinte olyan szép voltam mint diána istennő XD),meg hát voltam bogárka ilyenek:))


De punásra visszatérve, jó ötletnek tartom a becézést:))szeretem is,mert ez is a szeretet egy kifejezésmódja:))Amikor csintalan lesz,tuti én is majd Abigélezem,addig viszont jó az epergombóc is ^^

2010. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is van több ismerősöm, akik direkt olyan nevet választottak, amit nem lehet becézni. Ez nekem is nagyon furcsa.

Az én fiam Botond, és rengeteg beceneve van mind a nevéből eredően, mind más okokból. Teljes nevén csak akkor hívom, ha rossz fát tesz a tűzre és mérges vagyok rá.

Az én párom is Laci, Őt is becézem.

2010. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
jó, mikor rossz fát tesz a tűzre, én is rászólok a rendes nevén. De hallottam mostanában elég sok olyat, hogy se egy Annát, se egy Balázst nem becéznek. Talán azért hittem azt, hogy nem becézik mostanában őket, mert nagyon szúrta a fülemet ez a pár eset, amiről hallottam.
2010. aug. 11. 14:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk bár nem volt cél,h becézhetetlen legyen,mégis olyan a gyerekek neve.Nem is akartuk becézni,mert így szépek a nevek ahogy vannak.A szeretet fokmérője nem a becézés,pláne nem azt jelenti ha nem becézed,h idegennek tartod.Nekem speciel a hajam égnek áll a Botitól,Matitól,Rebitől,Hunitól,stb...Ha nem a nevükön szólítom őket,akkor kicsim,cicám,szívem,cucikám,és hasonlókat mondok nekik.:)

Engem becéztek gyerekkoromban,úgyh nem ebből fakadóan van valami betegségem,ami megakadályoz a becézésben.:)))

2010. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindig is utáltam, ha becézik a nevem, nem is hagyom szó nélkül... A gyerekeimet is inkább Csillagomnak, stb-nek becézem, nem a nevüket cifrázom.

Nem divat miatt, a névválasztásomból is látszik, hogy nem érdekel a divat :DDD

Hanem mert magamból indultam ki: nem bírom elviselni, csak az édesapámnak engedem, hogy becézze a nevemet. Ő az egyetlen, akire nem szólok rá :)

2010. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én Andrea vagyok, az Andit útálom, de szinte mindenki így hív, mintha kötelezőnek éreznék az emberek, hogy becézzenek, de nem már így, könyörgöm.

A kisfiam nevét nem nagyon lehet becézni, direkt ilyet akartam, de mi persze tudjuk és minden más kedveset mondunk neki. Borsó-Bélától a Dodó-kacsáig, na persze Kisszerelmem is és stb., ha hülyéskedünk, játszunk. De sokszor szólítom a nevén, 6 hós és már figyel rá.

2010. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én Eszter vagyok, engem soha nem becéztek Esztinek a szüleim. Mondtak minden mást becézés címszó alatt, pl husom, bogaram, stb, de Eszti sosem voltam.

A lányom Emese, falra mászok a Mesitől és az Emcsitől, így én Emesének szólítom, de persze vannak itthoni becenevei, pl Kukac (amikor négykézlábazott a hálózsákban, akkor kapta). De az utcán azért nem Kukacozom le, csak itthon.

2 hónap múlva húga születik, kifejezetten olyan nevet keresünk, amit nem muszáj becézni. Pl azért sem adnék olyat nevet, hogy Zsuzsanna, mert az egyből Zsuzsa-Zsuzsi lenne.

A férjemet itthon becenevén szólítom, de máshol a saját nevén.

2010. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!