Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha a párom...

Mi a megoldás, ha a párom rettenetesen csúnyán viselkedik és beszél a lányommal mostanában?

Figyelt kérdés

4 éve együtt vagyunk, 2 éve élünk együtt. Gondolkozunk/gondolkoztunk közös gyerekben is, de a mostani viselkedése nagyon kiábrándít...

A lányom 11 éves, tipikus a "légynek sem ár" gyerek. Itthon is elvan csendben, leginkább a szobájában van, vagy hétvégente amíg délelőtt főzök, takarítok, ott van velem a konyhában és rajzol, olvas nekem, vagy közösen házit írunk. Nincs vele probléma. De mostanában a férjem semmiségek miatt úgy felcsattan rá, hogy szegénykém teljesen megszeppen és nem érti, mi a baj, mi rosszat csinált. Sajnos már ott tartunk, hogy az első hangos szónál sírva fakad. Függetlenül attól, hogy hozzá lett-e intézve.

Nem nagy dolgok miatt amúgy, hanem ilyenek voltak most, amikre hirtelen emlékszem:

-rosszul lett visszatéve a hajszárító a szekrénybe és ahogy kinyitotta, az kiesett és a diffúzor rész leesett róla. A férjem erre berohant a fürdőszobába és elkezdett vele ordítozni, hogy mit dobálja azt a sz__rt (így) és hogy nézze meg, most tönkretette, széttörte (amúgy nem, azt amúgy is le lehet róla szedni).

-itt maradt a férjem lányának valami játéka a múlt hétvégén és az ő lánya az én lányomnak írt, hogy azt valaki vigye el neki. A lányom kérdezte a férjemtől, hogy nincs kedve meglátogatni a lányát majd? A férjem közben tv-zett és mondta, hogy hát majd lehet, még nem tudja. A lányom erre mondta, hogy de majd a héten kéne, mert itt maradt egy játék és azt szeretné majd visszakapni. Erre a férjem felcsattant, hogy "akkor vidd át te neki, b__zdmeg".

-pénteken ment át a lányom délután különórára a szomszédba, mi akkor jöttünk meg a bevásárlásból (konkrétan akkor álltunk meg a kocsival, mikor ő lépett ki a házból és zárta az ajtót). Mondta a férjem, hogy sehova, előtte segítsen bepakolni. Mondta erre a lányom, hogy már így is ott kéne lennie 5 perce és nagyon siet. A férjem erre a nyílt utcán kezdett el vele üvöltözni, hogy "ez" egy lusta tetű és semmit nem lehet tőle kérni és hogy egy k__csög. A lányom erre sírva átment a különtanára házához, de még ott is úgy sírt, hogy a tanárnője 10 perc után hazaküldte, mert képtelen volt megnyugtatni.


Ma reggel azt mondta, hogy ő idén inkább végig az apjáéknál szeretne lenni, mert itthon mindig fáj a hasa a kiabálások után és ő nem akar karácsonykor is veszekedést... A szívem megszakadt. A férjemnek utána mondtam ezt, meg igazából minden ilyen után mondom, hogy ő a saját lányával legyen ennyire elfoglalva, azt nevelgesse, majd az enyémmel foglalkozok én. Az a gond, hogy ő ilyen, rögtön felkapja a vizet mindenen, üvöltözik 20-30 percig, aztán lenyugszik és úgy viselkedik, mintha mi sem történt volna. A tegnapi eset után is állította, hogy ő nem ordított a gyerekkel. Mondom dehogynem, hát a szembe szomszédból a bácsi még ki is nézett az ablakon.


Tudom, hogy minden családban előfordul hangos szó és összetűzés, de szerintem ez így nagyon nem jó. Vagy túlreagálom?


2020. dec. 5. 19:26
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
95%

Túlreagálod???

Ugyanmár kérlek...nem tenné zsebre tőlem amit kapna ha ezt látnám.

Nyugtass meg hogy helyrerakod a nagy k.cs.göt ,és nemcsak csendben szemléled amit tesz a lányoddal.

2020. dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
92%
Ha te ilyen jotet lelek vagy, hogy a p__csaba nem tudtal masodjara se rendes embert talalni.
2020. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
95%

" "akkor vidd át te neki, b__zdmeg".


És akkor itt a vége.


Nem lehet olyan jó pasas, olyan nagy szerelem,

hogy ne álljak elé, hogy vagy változtat

a stílusán a gyerekemmel szemben,

és általában, vagy szedje a sátorfáját és menjen.


A gyerekedet teljesen ki fogja készíteni.

Ha ezt hagyod vele szemben elkövetni,

akkor soha nem fogja neked megbocsátani.

Előbb -utóbb, kamasz és/vagy felnőtt korában

a fejedre fogja olvasni.


Most még csak a vétlen kislányoddal viselkedik így,

de te is ott állsz a sorban.


Nincs az a férfi, aki ezt kétszer megtehetné a gyerekemmel,

hogy arrogáns, ordítozik vele, ráadásul káromkodik.

2020. dec. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
95%
Azonnal raknám ki a pasit a lakásból. A gyereket meg elvinném pszichológushoz. Valószínűleg olyan dolgok is vannak amiről te nem is tudsz.
2020. dec. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
95%

"Ma reggel azt mondta, hogy ő idén inkább végig az apjáéknál szeretne lenni"


IGAZA VAN!


Ez folyamatos bántalmazás.

El akarja üldözni a háztól a lányodat.


A férjed simán megkapja a felügyeleti jogot.

EZT akarod?!


Én nem itt kérdeztem volna, hanem otthon SZÁMON KÉRNÉM, hogy

hogy képzeli, hogy folyamatosan verbálisan zaklatja,

becsmérli, sértegeti, lelkileg támadja a gyerekemet.


Adj túl ezen a pasason, mert elmarja tőled a gyerekedet.

Aztán megérné?!


Egy ilyennek még egy gyereket szülnél?!

2020. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Velem is szokott kiabálni, meg igazából mindenkivel, a saját anyjával is, ha olyanja van. De én elengedem a fülem mellett, vagy nem figyelek rá. Mert ezek nála tényleg maximum 30 percig tartanak, utána mintha totál másik ember lenne.
2020. dec. 5. 19:34
 7/49 anonim ***** válasza:
94%

"A férjed simán megkapja a felügyeleti jogot."


Mármint a volt férjed, a gyerek apja.

2020. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
90%

Saját tapasztalat.


Hagyd ott amíg nem késő.

A gyerekedet tönkreteszi/teszed.


Ha nem zavarod el, a te hibád lesz!!

Undorok tőled

2020. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
96%
A te gyereked fogja meginni ennek a levét.. amit előre sajnálok.
2020. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
95%

4-es!


Nekem is eszembe jutott.

Kikérdezném a kislányomat, hogy hogyan beszél

vele, amikor kettesben vannak otthon.


A férjedet egyszerűen zavarja, hogy ott van a lányod.

Utálja, terhére van.


A lányodnak nincs más dolga, hogy tanuljon, fejlődjön.

Ez a kretén meg fogja akasztani a gyerekedet a fejlődésben,

az iskolai haladásban

A hasfájás már nagyon komoly depressziós tünet!!!

Vedd komolyan!


Tönkre fogja tenni a szemed előtt az egészséges, jól nevelt,

kulturált kislányodat!

Ezt akarod?!

2020. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!