Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha a párom...

Mi a megoldás, ha a párom rettenetesen csúnyán viselkedik és beszél a lányommal mostanában?

Figyelt kérdés

4 éve együtt vagyunk, 2 éve élünk együtt. Gondolkozunk/gondolkoztunk közös gyerekben is, de a mostani viselkedése nagyon kiábrándít...

A lányom 11 éves, tipikus a "légynek sem ár" gyerek. Itthon is elvan csendben, leginkább a szobájában van, vagy hétvégente amíg délelőtt főzök, takarítok, ott van velem a konyhában és rajzol, olvas nekem, vagy közösen házit írunk. Nincs vele probléma. De mostanában a férjem semmiségek miatt úgy felcsattan rá, hogy szegénykém teljesen megszeppen és nem érti, mi a baj, mi rosszat csinált. Sajnos már ott tartunk, hogy az első hangos szónál sírva fakad. Függetlenül attól, hogy hozzá lett-e intézve.

Nem nagy dolgok miatt amúgy, hanem ilyenek voltak most, amikre hirtelen emlékszem:

-rosszul lett visszatéve a hajszárító a szekrénybe és ahogy kinyitotta, az kiesett és a diffúzor rész leesett róla. A férjem erre berohant a fürdőszobába és elkezdett vele ordítozni, hogy mit dobálja azt a sz__rt (így) és hogy nézze meg, most tönkretette, széttörte (amúgy nem, azt amúgy is le lehet róla szedni).

-itt maradt a férjem lányának valami játéka a múlt hétvégén és az ő lánya az én lányomnak írt, hogy azt valaki vigye el neki. A lányom kérdezte a férjemtől, hogy nincs kedve meglátogatni a lányát majd? A férjem közben tv-zett és mondta, hogy hát majd lehet, még nem tudja. A lányom erre mondta, hogy de majd a héten kéne, mert itt maradt egy játék és azt szeretné majd visszakapni. Erre a férjem felcsattant, hogy "akkor vidd át te neki, b__zdmeg".

-pénteken ment át a lányom délután különórára a szomszédba, mi akkor jöttünk meg a bevásárlásból (konkrétan akkor álltunk meg a kocsival, mikor ő lépett ki a házból és zárta az ajtót). Mondta a férjem, hogy sehova, előtte segítsen bepakolni. Mondta erre a lányom, hogy már így is ott kéne lennie 5 perce és nagyon siet. A férjem erre a nyílt utcán kezdett el vele üvöltözni, hogy "ez" egy lusta tetű és semmit nem lehet tőle kérni és hogy egy k__csög. A lányom erre sírva átment a különtanára házához, de még ott is úgy sírt, hogy a tanárnője 10 perc után hazaküldte, mert képtelen volt megnyugtatni.


Ma reggel azt mondta, hogy ő idén inkább végig az apjáéknál szeretne lenni, mert itthon mindig fáj a hasa a kiabálások után és ő nem akar karácsonykor is veszekedést... A szívem megszakadt. A férjemnek utána mondtam ezt, meg igazából minden ilyen után mondom, hogy ő a saját lányával legyen ennyire elfoglalva, azt nevelgesse, majd az enyémmel foglalkozok én. Az a gond, hogy ő ilyen, rögtön felkapja a vizet mindenen, üvöltözik 20-30 percig, aztán lenyugszik és úgy viselkedik, mintha mi sem történt volna. A tegnapi eset után is állította, hogy ő nem ordított a gyerekkel. Mondom dehogynem, hát a szembe szomszédból a bácsi még ki is nézett az ablakon.


Tudom, hogy minden családban előfordul hangos szó és összetűzés, de szerintem ez így nagyon nem jó. Vagy túlreagálom?


2020. dec. 5. 19:26
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
95%
Ha ilyenben lennék hogy a párom tönkreteszi a gyerekem, én inkább nevelném egyedül tovább..
2020. dec. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
94%

"Mert ezek nála tényleg maximum 30 percig tartanak, utána mintha totál másik ember lenne."


Tényleg?!

"Csak" 30 percig?!

És ezt el kell tűrnie a kislányodnak, és tönkre kell

tennetek közösen a gyermekkorát, a lelki egészségét?!


Sajánlom, nem a kislány apja tette fel a kérdést,

mert azt javasolnám neki, hogy forduljon

azonnal a gyámhatósághoz, jelentsen fel téged,

mert a férjed folyamatosan nyomás alatt tartja

a kislányotokat.

Azt javasolnám neki, hogy azonnal indítsa el

a gyermekelhelyezési pert, és csak egyedül,

felügyelet mellett találkozhass a kislányoddal.


Hogy értsd, hogy most mit műveltek együtt a gyerekkel és annak milyen súlya van!

2020. dec. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
96%
Miért jó egy ilyen ütni való senkiházival együttélni?
2020. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyennek sosincs jó vége. Ne legyél naív...
2020. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
96%

"Csak" 30 perc?? És ez szerinted normális??

Nem mondom, hogy nem fordul elő hangos szó más családokban, de ekkora mértékben biztos nem szokványos.


Mikor gyerek voltam, max ránk kiáltott valamelyik szülőnk pár mondat erejéig, főleg ha éppen veszélyes dolgot akartunk csinálni. De hogy ilyen hosszan? A férjednek düh kezelési gondjai vannak! Ráadásul hogy ilyen apróságokért!

Jaj de sajnálom ezt a kedves lelkű kislányt! :(

Ha ez így megy tovább, tuti maradandó traumákat okoz neki!! :(

Semmiképpen nem szabadna emellett az agresszív ember mellett maradnia.


37/N

2020. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
91%
Remélem a gyereket az apja elveszi toletek. Undorító egy no vagy, mert anyanak az ilyet nevezni nem lehet akinek egy fa*ok tobbet ér. Abból ahogy mentegeted azt a senkihazit aki a kislanyt lelkileg roncsolja, mindez tisztan latszik.
2020. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
4%
kamu
2020. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
92%
Anyám is ilyen. Fontosabb egy f.. neki mint a saját gyermeke. Remélem a lányod megszabadul, mert az ilyen nő sose változik, meghunyászkodó.
2020. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom fontosabb a farok, mint a gyereked.
2020. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
99%
Épp most teszed tönkre a gyereked ezzel a teszetosza hozzáállásoddal. Ha van esze a volt férjednek, elveszi tőled a gyereket.
2020. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!