Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha a párom...

Mi a megoldás, ha a párom rettenetesen csúnyán viselkedik és beszél a lányommal mostanában?

Figyelt kérdés

4 éve együtt vagyunk, 2 éve élünk együtt. Gondolkozunk/gondolkoztunk közös gyerekben is, de a mostani viselkedése nagyon kiábrándít...

A lányom 11 éves, tipikus a "légynek sem ár" gyerek. Itthon is elvan csendben, leginkább a szobájában van, vagy hétvégente amíg délelőtt főzök, takarítok, ott van velem a konyhában és rajzol, olvas nekem, vagy közösen házit írunk. Nincs vele probléma. De mostanában a férjem semmiségek miatt úgy felcsattan rá, hogy szegénykém teljesen megszeppen és nem érti, mi a baj, mi rosszat csinált. Sajnos már ott tartunk, hogy az első hangos szónál sírva fakad. Függetlenül attól, hogy hozzá lett-e intézve.

Nem nagy dolgok miatt amúgy, hanem ilyenek voltak most, amikre hirtelen emlékszem:

-rosszul lett visszatéve a hajszárító a szekrénybe és ahogy kinyitotta, az kiesett és a diffúzor rész leesett róla. A férjem erre berohant a fürdőszobába és elkezdett vele ordítozni, hogy mit dobálja azt a sz__rt (így) és hogy nézze meg, most tönkretette, széttörte (amúgy nem, azt amúgy is le lehet róla szedni).

-itt maradt a férjem lányának valami játéka a múlt hétvégén és az ő lánya az én lányomnak írt, hogy azt valaki vigye el neki. A lányom kérdezte a férjemtől, hogy nincs kedve meglátogatni a lányát majd? A férjem közben tv-zett és mondta, hogy hát majd lehet, még nem tudja. A lányom erre mondta, hogy de majd a héten kéne, mert itt maradt egy játék és azt szeretné majd visszakapni. Erre a férjem felcsattant, hogy "akkor vidd át te neki, b__zdmeg".

-pénteken ment át a lányom délután különórára a szomszédba, mi akkor jöttünk meg a bevásárlásból (konkrétan akkor álltunk meg a kocsival, mikor ő lépett ki a házból és zárta az ajtót). Mondta a férjem, hogy sehova, előtte segítsen bepakolni. Mondta erre a lányom, hogy már így is ott kéne lennie 5 perce és nagyon siet. A férjem erre a nyílt utcán kezdett el vele üvöltözni, hogy "ez" egy lusta tetű és semmit nem lehet tőle kérni és hogy egy k__csög. A lányom erre sírva átment a különtanára házához, de még ott is úgy sírt, hogy a tanárnője 10 perc után hazaküldte, mert képtelen volt megnyugtatni.


Ma reggel azt mondta, hogy ő idén inkább végig az apjáéknál szeretne lenni, mert itthon mindig fáj a hasa a kiabálások után és ő nem akar karácsonykor is veszekedést... A szívem megszakadt. A férjemnek utána mondtam ezt, meg igazából minden ilyen után mondom, hogy ő a saját lányával legyen ennyire elfoglalva, azt nevelgesse, majd az enyémmel foglalkozok én. Az a gond, hogy ő ilyen, rögtön felkapja a vizet mindenen, üvöltözik 20-30 percig, aztán lenyugszik és úgy viselkedik, mintha mi sem történt volna. A tegnapi eset után is állította, hogy ő nem ordított a gyerekkel. Mondom dehogynem, hát a szembe szomszédból a bácsi még ki is nézett az ablakon.


Tudom, hogy minden családban előfordul hangos szó és összetűzés, de szerintem ez így nagyon nem jó. Vagy túlreagálom?


2020. dec. 5. 19:26
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, ha összeadnám, hogy a férjemmel ketten együttvéve (!) egy hónap alatt (!) mennyiszer emeljük fel a hangunkat, akkor se jönne ki 30 perc. Pedig két gyerekünk van. Te meg azt írod, CSAK 30 perc??

Ha nem kamu a kérdés, akkor mutass ajtót ennek a k.csögnek, amíg még nem teljesen késő. Különben kikészíti a lányodat, utána meg te jössz.

2020. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam vegig. Sejtem milyen lehet az ember en sajnos ilyen csaladban nottem fel, anyai reszrol is ez ert es nevelo"apa reszrol. De. En nekimennek annak aki a gyerekemet bantja 1000 szazalek, meg annak ellenere is, hogy mas szuloi peldat lattam.
2020. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nekem a saját apám alakít(ott) hasonlókat... itt vagyok most 30 évesen egy 7 éves kapcsolatban, 5 éve pszichoterápiára járva (pszichiáterrel, mert bizony gyógyszer is kellett szednem), mert egy idegroncs lettem. Saját gyerekről nem merek álmodni se, mert félek, hogy ugyanolyan szar szülő leszek.

Az én szerencsém az, hogy nem hagyom magam (karakán típus vagyok), és akárhányszor agresszív pasit fogtam ki (18-24 éves korom közt sokat), mindig kihajítottam őket az első jelre.

2020. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
91%
Egy csicska vagy, aki nemhogy a gyereke, de saját maga mellett sem áll ki. Gratulálok. A farok fontosabb.
2020. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
89%
Ja igen:Anyám persze "miattunk" nem vált el, emiatt-bár szeretem-de nem tehetek róla, de kibszottul lenézem.
2020. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy megengedi maganak a pasas, ha hagyod neki hogy igy beszeljen. Oke, hogy te tolerans tipus vagy es te siman lenyeled ezeket a kirohanasokat... mondjuk nekem akkora az igazsag erzetem hogy en meg abszolut nem turom az ok nelkuli bunkosagot. Mentegetheted, hogy “jaj hat a parom csak puffogosabb tipus de mindig lenyugszik”, de ez rohadtul nem rolad szol. A lanyod szenved es te, az anyja, nem segitesz neki... szegyelld magad. Inkabb hagyod gyomor ideggel elni? Meg allando feszultsegben? Barmikor megalazzak es ez mar nem csak elotted van, hanem vegig nezik az ablakbol, zokog a kulon tanar elott stb. Nem birod kinyitni a szadat es a sarkadra allni a lanyodert? Vagy csak en vagyok tul heves termeszet? :D mert en valoszinu egybol felcsattantam volna.


Mindenki annyit enged meg maganak amennyit tud. Ha nem hagynad nem lennenek ezek az ok nelkuli kitoresek. Magadbol csinalhatnal labtorlot ha neked jo, de a lanyod miattad el allando feszkoban! Ha azt latja hogy az anyja se vedi meg mit tegyen? Jo hogy menne az apjahoz.

2020. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
79%

Sosem szoktam ilyet írni, de te egy komplett idióta vagy.

Annyira felbosszantott amit írtál, nemcsak a férjed viselkedése, de te is éppen olyan hülye vagy, mint ő. Kèpes vagy eltűrni, hogy egy tuskó terrorizálja a gyerekedet...

Sajnos pont az ilyen vadbarmok, mint te szokták bevállalni az új gyereket a kapcsolatban, csak mert közös gyerek az kell, akármilyen rossz is a kapcsolat. Aztán meg megy a sírás, hogy egyedül maradtál.

2020. dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
mi lett kérdező?
2021. márc. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
Írsz, kérdező, mi lett azóta?
2021. ápr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!