Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha a párom...

Mi a megoldás, ha a párom rettenetesen csúnyán viselkedik és beszél a lányommal mostanában?

Figyelt kérdés

4 éve együtt vagyunk, 2 éve élünk együtt. Gondolkozunk/gondolkoztunk közös gyerekben is, de a mostani viselkedése nagyon kiábrándít...

A lányom 11 éves, tipikus a "légynek sem ár" gyerek. Itthon is elvan csendben, leginkább a szobájában van, vagy hétvégente amíg délelőtt főzök, takarítok, ott van velem a konyhában és rajzol, olvas nekem, vagy közösen házit írunk. Nincs vele probléma. De mostanában a férjem semmiségek miatt úgy felcsattan rá, hogy szegénykém teljesen megszeppen és nem érti, mi a baj, mi rosszat csinált. Sajnos már ott tartunk, hogy az első hangos szónál sírva fakad. Függetlenül attól, hogy hozzá lett-e intézve.

Nem nagy dolgok miatt amúgy, hanem ilyenek voltak most, amikre hirtelen emlékszem:

-rosszul lett visszatéve a hajszárító a szekrénybe és ahogy kinyitotta, az kiesett és a diffúzor rész leesett róla. A férjem erre berohant a fürdőszobába és elkezdett vele ordítozni, hogy mit dobálja azt a sz__rt (így) és hogy nézze meg, most tönkretette, széttörte (amúgy nem, azt amúgy is le lehet róla szedni).

-itt maradt a férjem lányának valami játéka a múlt hétvégén és az ő lánya az én lányomnak írt, hogy azt valaki vigye el neki. A lányom kérdezte a férjemtől, hogy nincs kedve meglátogatni a lányát majd? A férjem közben tv-zett és mondta, hogy hát majd lehet, még nem tudja. A lányom erre mondta, hogy de majd a héten kéne, mert itt maradt egy játék és azt szeretné majd visszakapni. Erre a férjem felcsattant, hogy "akkor vidd át te neki, b__zdmeg".

-pénteken ment át a lányom délután különórára a szomszédba, mi akkor jöttünk meg a bevásárlásból (konkrétan akkor álltunk meg a kocsival, mikor ő lépett ki a házból és zárta az ajtót). Mondta a férjem, hogy sehova, előtte segítsen bepakolni. Mondta erre a lányom, hogy már így is ott kéne lennie 5 perce és nagyon siet. A férjem erre a nyílt utcán kezdett el vele üvöltözni, hogy "ez" egy lusta tetű és semmit nem lehet tőle kérni és hogy egy k__csög. A lányom erre sírva átment a különtanára házához, de még ott is úgy sírt, hogy a tanárnője 10 perc után hazaküldte, mert képtelen volt megnyugtatni.


Ma reggel azt mondta, hogy ő idén inkább végig az apjáéknál szeretne lenni, mert itthon mindig fáj a hasa a kiabálások után és ő nem akar karácsonykor is veszekedést... A szívem megszakadt. A férjemnek utána mondtam ezt, meg igazából minden ilyen után mondom, hogy ő a saját lányával legyen ennyire elfoglalva, azt nevelgesse, majd az enyémmel foglalkozok én. Az a gond, hogy ő ilyen, rögtön felkapja a vizet mindenen, üvöltözik 20-30 percig, aztán lenyugszik és úgy viselkedik, mintha mi sem történt volna. A tegnapi eset után is állította, hogy ő nem ordított a gyerekkel. Mondom dehogynem, hát a szembe szomszédból a bácsi még ki is nézett az ablakon.


Tudom, hogy minden családban előfordul hangos szó és összetűzés, de szerintem ez így nagyon nem jó. Vagy túlreagálom?


2020. dec. 5. 19:26
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%
Amit a férjef csinál azt bántalmazásnak hívják. Lelki bántalmazásnak...
2020. dec. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%
Attol hogy te felnott fejjel jol toleralod ezeket a bunko kirohanasokat, attol a gyereknek ez rosszul esik es karokat okoz. Ha te ezt elnezed a te dolgod, de a gyomorgorcs nagyon durva tunet! Ki vedi meg a gyerekedet ha nem az anyja? Ne mentegesd a pasast, mert en tuti szemen kopnem magam ha nem vedenem a gyerekemet!
2020. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

És ezt megkérdezed? Számodra nem egyértelmű? Milyen anya vagy, hogy hagyod így beszélni a lányoddal azt a patkányt?

Te se vagy 100-as!

2020. dec. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
95%

"Az a gond, hogy ő ilyen, rögtön felkapja a vizet mindenen, üvöltözik 20-30 percig, aztán lenyugszik és úgy viselkedik, mintha mi sem történt volna."


Nem, senki nem ilyen. Egyesek nagyon sokat megengednek maguknak, és még meg is szokják, hogy ezt nekik lehet. Esetleg próbálhatsz fizetni neki, hogy nyomassa minél többször a hisztijeit, mert láthatóan teljesen frankó dolognak tartod az ilyesmit.

2020. dec. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
91%

Anyuka nagyon csendben van...

Azt hiszem ez annak a jele, hogy nagyon nem ert egyet az itt felszolalo emberekkel es inkabb nem foglalkozik ezzel, odabujik az agresszor melle, keres egy kifogast, pl hogy hat ilyen a termeszete es kesz.


Aki benne van egy ilyenbe, szinte hihetetlen mennyire nem veszi eszre mi zajlik korulotte,heti szinten talalkozok ezzel.

A not megverik, es o magat okolja, hogy nem tette a kotelezseget, ferjura ezert bantalmazta.

Itt is irja a holgy, hogy csak felorara borul el az agya.

Ahoz hogy egyszer elverje mindkettojuket, boseggel eleg 5 perc is.


Kar, hogy az oldal teljesen anonim, szivesen tennek a ferfi ellen feljelentest kiskoru bantalmazas vettsege miatt (igen, a szoveli eroszak is erosza), on ellen kedves anyuka pedig bunpartolas ellen.

Ugy tudom nem adja ki az adatokat az oldal ilyen esetben sem,de utanajarok.



Kislanynak kivanom, hogy az edesapjahoz keruljon, es szereto csaladja legyen, aki befogdja es elfelejtjeti egyszer ezeket a napokat,heteket

2020. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
61%
Egy .... .... vagy kérdezō, ahogy előttem már le is irták!
2020. dec. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
96%

Egy bántalmazó kapcsolatban élsz kérdező, téged is és a lányodat is verbálisan bántalmaz a férjed. A megoldás hogy megmagyarázod a lányodnak hogy igaza van, nem lenne szabad így beszélnie vele a férjednek, és amíg elrendezed addig átköltözhet az apjához hogy biztonságban legyen. Aztán még idén elindítod a válópert. Gyereket pedig véletlenül sem csinálsz vele.

Nem vagyok az az ember aki minden vita után válásra buzdítja a tanácsot kérőket, de ez menthetetlen, javíthatatlan viselkedés ami minden eddigi tapasztalat alapján nem javulni hanem eszkalálódni fog. Ha most nem dobod ki a patkányt, mikor fogod? Ha megveri a lányodat? Vagy ha téged? Vagy csak amikor már életveszélyben vagytok? Kérlek vedd komolyan.

2020. dec. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
92%

Nekem már az sem világos, neked miért van igényed egy ilyen mocskos szájú, alpári proli pasira, gyerek ide vagy oda. Nagy igényű nő lehetsz, mondhatom.

De hogy elnézed, hogy a gyerekeddel is ilyen tróger módon bánik, az mindennek a teteje.

Legyen már benned tartás basszus. Ennél bármi jobb, az egyedüllét is. Én néhány nőt szívlapáttal tudnék arcon vágni, akkora csicskák vagytok. Kapcadarabok. A gyerek meg miattatok szív, ne adj Isten viszi tovább a mintát majd,mert azt hiszi ez a normális, ilyen egy átlagos nő-férfi-gyerek viszony otthon. De az a baj te is azt hiszed.

2020. dec. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
Elég nyilvánvalónak tűnik, hogy a megoldás a szakítás lenne, és semmiképp sem közös gyerek vállalása. De megkockáztatom, hogy itt talán van egy enyhe vagy erősebb kényszer, ami mellette tart. Jobb körülmények, egyfajta "biztonság" (ketten mégis könnyebb, mint mindenre egyedül lenni nőként), ilyesmikre tudok gondolni. És ha nem tévedek, akkor a szakítás nehezebben kivitelezhető. A gyerekvállalás viszont még ilyen esetben is sztornózható, ha más nem, a járványhelyzet okozta mindenféle bizonytalanságra hivatkozva vagy valami...
2020. dec. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
90%

Sokat gondolkodtam, hogy írjak e ide, mert szerintem ez egy kamu kérdés.De aztán olvasva némelyik választ úgy érzem írok, mégha le is leszek pontozva.

Egyrészt a válaszok legalább olyan agresszívak és mocskolódok mint a férjed viselkedése, márpedig egy bántalmazó kapcsolatban élő nőnek ezekre a mocskolódó beszólásokra épp nincs szüksége, mert az önbecsülését,önmagában vetett hitét már rég lebontották.Inkább a helyes döntésre kellene bíztatni és arra, hogy meg tudja tenni amit kell.

Másrészt nem írtad mennyi ideje tart, mennyi ideje ilyen aggresszív.Ha alapból ilyen, akkor nincs is mit magyarázni.Nem közös babát kell vállalni hanem elbúcsúzni tőle, még ha nehéz is lesz nélküle.Ennél mindketten többet érdemeltek.TE és a LÁNYOD is.

Azt is elfelejtik sokan, hogy ez a bizonytalan helyzet amit ez az év hozott bizony sok ember idegrendszerét megkezdte.HA csak egy átmeneti dologról van szó, akkor megpróbálnék leülni beszélni vele, mielőtt elküldeném a pitsába.Hogy próbálja már összeszedni magát.Mert a feszültség,bizonytalanság biztos nehéz a számára is, de ettől még tönkrevágja a gyereked.A bunkóságára nem lehet mentség a stressz! Ha nem változik a viselkedése rövid idő alatt, akkor ne hagyd hogy eljussatok addig ,hogy megüssön.

Ilyen kapcsolatba nehogy gyereket vállalj.Őszintén szólva az elég jelzés értékű kell legyen számodra hogy a gyereked nem veletek akar lenni karácsonykor.Szóval szedd össze a bátorságod és beszélj vele és ha nem látsz változást merj lépni! Ha egyszer már megtetted most is sikerülni fog.

2020. dec. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!