Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy gyerek mellett is lehet karriert építeni, amikor ez max csak akkor valósul meg, ha a gyereket a bébiszitter neveli, vagy nyugdíjas nagyszülők egy csettintésre ugranak, vagy anyuci zombiüzemmódban él?

Figyelt kérdés
2020. dec. 22. 00:02
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
91%
Azok a nők, akik tényleg karriert csináltak a környezetemben (menedzserek, ügyvédek stb.), azok bizony sok nagyszülői és bébiszitteri segítséggel tették ezt vagy a férjüknek nem volt karriere (hozzáteszem, van ahol nagyon látszik a gyerekeken az anyahiány). Nálunk én rendezem a gyerekeket, itthoni dolgokat és a férjem csinál karriert. Nekem ez nem gond, én nem vagyok karrierista, sokkal jobban szeretek a gyerekekkel lenni. A kettő együtt viszont tapasztalataim szerint nem megy vagy ha igen, akkor a gyerek kárára.
2020. dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
73%

"végezetül pedig: egy olyan szakot végeztem el, amire kB 15en jártunk be és mind felnőtt gyerekes ember volt."


Én kérek elnezést a 2-es válaszolótól. Mert a többi, átlagos egyetemista nem felnőtt ember?


Én egyelőre csak a jegyzeteimet, elviteles kávémat hordom be az egyetemre és nem a pelenkát, csereruhát, tápszert, cumit, babakelengyét, kinek mire van szüksége egy kisbabához (már amikor jelenléti oktatás van).


2-es! Én elhiszem neked! Hogy a kétszer kilencven perces óráidat hullacsöndben végig aludta a pici és nem zendített rá egyszer sem. Legyen így.


A főnököd is tényleg családbarát ember lehet, ha a saját költségén berendezett nektek egy pelenkázó helyiséget, játszósarkot és még azt is elnézte neked, hogy 60 perc munkaidőből átlagosan mondjuk 15-20 percet a kicsinek szenteltél.

2020. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
79%
Magyarországon az abszolút karriergyilkos az a GYES/GYED. Azért már 2-3 év is irreálisan sok munka kihagyás, de ha belegondolunk, hogy sok anyuka amíg még gyesen van teherbe esik a tesóval, és a 3 évből lesz 5. Azért jó hogy ennyi ideig nem tartják melegen neked az székedet a munkahelyen. A legtöbb nyugati országban max 1 évet marad otthon az anyuka, de aki karrierista az akár csak pár hónapot.
2020. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
80%
23 Ezzel nagyon egyetértek! Én sajnos 6 éve vagyok itthon (sni gyerekkel), ha 3 éves korában megoldott lett volna az elhelyezése, sem sok esélyem lett volna. Ma pedig már sehová nem vesznek fel ekkora kihagyás után. Igaz, ehhez kell egy sz@r lakhely is, de Bp-en élve sem hiszem, hogy kapkodnak ennyi év kieséssel egy nő után, nemhogy az eredeti pozíciójába kerüljön vissza...
2020. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
94%
Fodrász, műkörmös vagyok saját szalonnal, 5 alkalmazottal, 1 tanulóval. Mivel üzlettulajdonos vagyok, nem tehettem meg, hogy hónapokig, évekig az üzlet felé sem nézek szülés után. Rettenetesen nehéz. És valóban, férj és nagyszülők segítsége nélkül nem ment volna megtartani mindent, amit felépítettem 12 év alatt. Most, hogy már bölcsis sokkal könnyebb, de érthető módon én is inkább a gyerekemmel akarok lenni mint dolgozni, vannak is belőle apró konfliktusok, hogy x idő után már nem vállalok vendéget.
2020. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
88%

23 ez nagyon igaz...


Nincs is megteremtve itthon annak a lehetőség erre...


Nincs megfelelő befogadóképességű bölcsőde.

Magán sem.

Ha bejutna is a gyerek, akkor annak a feltétele, hogy elmenjen érte az anya vagy bevigye.


Ahol arra van az ország berendezkedve, hogy 6 hónapot-1évet van otthon az anya, ott van részmunkaidő.. sőt minden munkáltatónak kötelessége úgy visszavenni ..

2020. dec. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
19%

Én elhiszem a villamosmérnök anyukának, hogy nyugiban volt a gyereke, vannak ilyen gyerekek!


Nálunk is volt, aki így járt be(nappalin), a párja kint volt a gyerekkel addig az aulában, mi mondjuk 300an voltunk.


Mellesleg én sokkal több sggfj 19 éves miatt nem tudtam figyelni, mint babás miatt, folton azt hallgattam ki játszik, ki pletykál, ki röhögcsél a kis kávéja felett.. Fiatalok között ritka az, aki valóban figyel, a többi próbálja átszenvedni a katalógusos órákat haverkodással vagy netezéssel.


Nincs is ezzel gond egyébként, se a babás bentléttel, volt bent vak srác, akinek extra suttogás kellett és extra segítség, meg volt hallássérült, aki kiosztogatta a mikrofonját és szólt ha valamit nem értett meg, volt aki sírt bent, volt aki ideges volt, volt aki be volt állva, mindenkinek joga van tanulni és a szükségleteit megoldani kisebb nagyobb fennakadásokkal feltartani az órát. Arról nem is beszélve, hogy biztos voltak még ott fiyelemzavarosak(mondjuk akik folyton dumáltak vagy doboltak a lábukkal) depisek, volt egy szorongó, aki folyton rágta a körmét és tépkedte a szemöldökét, volt kényszeres, volt kövér, aki két helyet foglalt..


Sokfajta ember sokfajta élettel, anyukának babástul pont annyi joga van ott lenni, mint a többinek és nem zavaróbb, mint a többi ember.


Ha levelezőn lettem volna, nekem is ment volna(talán), de én nem fogok tandíjat fizetni, mikor bőven benne vagy azok ösztöndíjas részen, és még pénzt is kapok, ha anyukaként tanulok államin, 80 felett.


Hajrá a tanuló anyukáknak! Dolgozni meg.. rengeteg a családbarát munkahely Bpn, de való igaz, hogy a többség nem tolerálja a gyereket, pláne ha kicsi.. Ha van segítség, a gyerek átlagos, akkor simán mehet:)

2020. dec. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
79%

Azert ne essünk már tulzasba se 27.


Az egyetem persze ma már korántsem a tudás fellegvara, de azért ne állítsuk már be kívánatosnak hogy jatszosarok legyen az eloadokban ... egy komolyabb szakot nem gyerekkel kell csinálni és nem is lehet nagyon, az ilyen himihumi, alapvetően okj-ra való egyetemi szakoknal meg a rohogcselo 20 éves az átlag hallgató, nem a csecsemő.


Egyébként nem kötelező 2 évet otthonmaradni, külföldön is legtobben drága maganbolcsikkel oldják meg azok a családok ahol a nőnek vissza kell mennie dolgozni. Én örülök hogy itthon egész jó gyed van, és ezért megtehetem hogy itthon legyek. Ha a munkahely nem venne vissza majd keresek másikat. Sz*r helyből van sok nem? Ha meg normálisak akkor visszavesznek.

2020. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
64%

Itt amúgy most nem csak simán a munkahelyről van szó, hanem karrierről, tehát kvázi vezetői pozíció. Ahol nem csak az a fontos, hogy visszavesznek-e, hanem hogy mennyit esel vissza a ranglétrán.

Emlékszem nálunk a suliban régen volt egy tanár aki gyedről jött vissza, és még ő is eleinte csak napközis tanár lehetett, csak pár évvel később kaphatott osztályt, pedig a tanároknál nincs olyan nagy ranglétra.

2020. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, ennel a témánál sokszor összemosódik a karrier és az átlagos munka.

A napközis tanarnal meg lehet ő kérte hogy ne legyen osztálya. Sajnos az ovis korosztály a gyerekbetegsegek miatt megint nehézséget okozhat a munkában és a karrierben meg pláne.

2020. dec. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!