Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy élvezzem...

Mit csináljak, hogy élvezzem az anyaságot?

Figyelt kérdés
Konkrétan az a bajom, hogy nem tud a 4 éves fiam 5 percre békén hagyni. Folyton csak anya, anya. Nem akar egyedül játszani. Egy cigit nem tudok nyugodtan elszivni vagy egy 5 percet csendben tvzni. Vagy törődjek bele, hogy nekem már nincs életem?
2020. dec. 27. 22:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
30%
Ezért megint 0-ra leszek pontozva, de az én ugyanilyen (magát önállóan normálisan elfoglalni nem hajlandó, folyamatos figyelmet és foglalkoztatást követelő) gyerekemnél semmi más nem vált be, csak a veszekedés. Meg hogy "megfenyegettem", hogy ha nem hajlandó egyedül játszani a játékaival, mint minden normális gyerek, akkor repülnek a kukába, mert nekem nem hiányzik a sok porfogó... Igen, tény, hogy nem épp szelíd, kötődő, pozitív fegyelmezős módszer. De annál bármi jobb, ami óvodába kerüléséig (3 év 8 hó) volt, hogy az ébren töltött ideje 100%-ában, ami nála a kora reggeltől/hajnaltól késő estig tartó időintervallumot jelentette (mert rossz alvó is), állandóan néznem és/vagy animátorkodnom kellett, mert semennyit nem volt el egyedül. Ebbe rövid távon is bele lehet kattanni, tök érthető az igényed, ha a szép szó mit sem ér neki, akkor keményebb fellépéssel harcold ki, hogy teljesüljön. Ne légy tovább egy percig se gyerekszórakoztató! Felnőtt, értelmes ember vagy, nem dolgod játszani, dedózni egész nap.
2020. dec. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Most ne a cigin legyetek már itt kiakadva mert kb 6-7 szálat szívok el egész nap. Nem arról van szó, hogy 20 percenként kijárkálok. Gondolom nem én vagyok az egyetlen anya aki cigizik.
2020. dec. 28. 08:33
 13/28 anonim ***** válasza:
56%
Ok de felfogtad a többi mondanivalónkat is?
2020. dec. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Fel. De én pont azt kérdeztem, hogy lehetne tőle nyugtom, nem azt, hogy mibe hogy vonjam bele. Igen, attól, hogy anya vagyok még ember is és néha nekem is kell egy 10 perc nyugi mert már kezdek becsavarodni.
2020. dec. 28. 10:03
 15/28 A kérdező kommentje:
6,8 és 11 válaszolóknak köszönöm a válaszát, ők válaszoltak a kérdésemre!
2020. dec. 28. 10:06
 16/28 anonim ***** válasza:
29%

11-es vagyok, ettől a "bevonástól" én is agyf@szt kapok. Egyrészt az én gyerekemet nem lehet, ő tevékenységszabotáló típus, arra megy, hogy ellehetetlenítse, hogy bármi mást csináljak az ő nézésén és szórakoztatásán kívül. Másrészt miért is jó bevonni, hogy emiatt gyökkettővel haladj, fölösleges pluszmunkád keletkezzen, meg ennyit se lehess egyedül, nyugton, és mindezek okán csak még jobban felmenjen benned a pumpa?

Nem. Azért vannak a játékai, hogy játsszon velük (nem azért, hogy porosodjanak). Méghozzá úgy játsszon velük, hogy senki nem lesegeti őt közben, és nem is száll be játszani. Ilyen egyszerű. Ha nem hajlandó tudomásul venni és ehhez tartani magát, akkor "rákényszerítem", mert anya NEM = gyerekszórakoztató kis bohóc.

2020. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
55%
A 3 meg a 9. nem? Így segítsen ilyeneken az ember mint te.
2020. dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
58%

És elárulnák ezek a szuper anyucikák, akik itt mocskolódnak meg osztják az észt, hogy mi történik akkor, ha a gyereket bevonják a házi munkába? Na mi történik? Semmi. A kérdezőnek még több dolga lesz pluszba.


Kérdező: ne legyél már nyámnyila! Nehogy már egy gyerek parancsolgasson neked, hogy éppenséggel mikor mit csinálj! Mondd meg neki, hogy nem játszol vele és kész. Ha hisztizik is, majd abbahagyja.

2020. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

18!

Az én gyerekem is ilyen típus, hogy 2 percet sincs el egyedül. Falra tudok mászni tőle, igaz ő még csak két éves... de nekem pont az oldja a frusztrációm ha bevonom a teendőkbe. Igen több munkám van így, de legalább le van foglalva és nem a kis autót tologatom egész nap és lassan ugyan de haladnak a dolgok is közben. Arról nem beszélve mennyi mindent tanulnak így ha bevonjuk őket életkornak megfelelően.

2020. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk a 11-es meg a 16-os gyereke biztos nagyon boldog gyerekkort élhet... eldobom az agyam. A gyereked a társaságodra vágyik, te meg megszidod, hogy kivágod a játékait a kukába meg nem vagy te gyerekszórakoztató bohóc??


Kérdező, te meg napi2x1 órát IS játszol vele, miért nem elég ez egy 4 évesnek?? Beszarok :D

Add be bölcsibe, aztán tvzhetsz egész nap, játszanod sem kell vele.

Ha érdemi időt töltenél vele és normálisan emberszámba vennéd, nem hisztizne állandóan azért, hogy vele foglalkozz. Csak egy tipp.


Ilyen lekezelően, ekkora undorral még nem láttam szülőt a gyerekéről beszélni, mint a 16 meg a 11-es. Remélem egy és ugyan az a személy..

2020. dec. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!