Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy élvezzem...

Mit csináljak, hogy élvezzem az anyaságot?

Figyelt kérdés
Konkrétan az a bajom, hogy nem tud a 4 éves fiam 5 percre békén hagyni. Folyton csak anya, anya. Nem akar egyedül játszani. Egy cigit nem tudok nyugodtan elszivni vagy egy 5 percet csendben tvzni. Vagy törődjek bele, hogy nekem már nincs életem?
2020. dec. 27. 22:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
41%

@20, elhisszük, hogy számodra megfelelő és boldogító, ha naponta legalább❗ 14 órát (mert az én gyerekemmel ennyit kellene - 11 és 16 vagyok -, és el tudom képzelni, hogy a Kérdezőével is hasonló mennyiséget) játszanod, szórakoztatnod, foglalkoztatnod kell, de nem mindenki van ezzel így, és ez teljesen rendben van. A mi szüleink ennek a tizedét sem akartak vagy tudtak, mégsem volt sanyarú sorsunk, boldogtalan gyerekkorunk ettől.

A ha érdemi időt töltenél vele meg normálisan emberszámba vennéd (ez itt mit keres amúgy? köze nincs a felvetett problémához) pedig egy tévút. Az enyém, miután órákig foglalkoztam vele nonstop, kizárólagos figyelemmel, semmi mást nem csinálva, ugyanúgy hisztizett tovább, ha ennyi idő után fel akartam állni végre elmenni wc-re vagy harapni valamit, na pláne ennél komolyabbat csinálni. Ez az, ami nincs rendben. A gyereknek persze nagyon rendben lenne, ha reggel 6-tól este 9-10-ig mást sem csinálnék, leszámítva persze, hogy közben 5× megetetem és megfürdetem, megmosom a fogát meg ilyenek, ami szintén mind-mind vele foglalkozás, még ha nem is szórakoztatás, de legalább 100% figyelem akkor is...

2020. dec. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
72%

Te látod, ahogy a gyerekedről írsz?? Ezt értettem emberszám alatt...


“ Ne légy tovább egy percig se gyerekszórakoztató! Felnőtt, értelmes ember vagy, nem dolgod játszani, dedózni egész nap.”


Mi az, hogy ertelmes ember vagy, nem dolgod dedozni!!?? Szultel egy gyereket az Istenert, mit gondoltal? Majd ragyujt veletek aztan megnezitek az X aktakat mikozben borozgattok??


“ Egyrészt az én gyerekemet nem lehet, ő tevékenységszabotáló típus, arra megy, hogy ellehetetlenítse, hogy bármi mást csináljak”


“ miért is jó bevonni, hogy emiatt gyökkettővel haladj, fölösleges pluszmunkád keletkezzen”


Ezeket a momdatokat meg még nyomasd a gyerekednek, biztos egészséges lelkületű lesz, boldog emlékekkel a mindig támogató, bátorító anyukájáról... agyam eldobom, jól felment bennem a pumpa ma is. Én szégyellem magam, hogy más képes ilyen stílusban nyilatkozni a saját pár éves gyerekéről (aki pont olyan lett, mint amilyennek “nevelték”)


Nem vagy te gyerekszórakoztató kis bohóc?? Nem azért lesz lelki nyomorék a gyereked, mert nem játszol vele napi 14 órát, hanem mert az anyja ilyen lelketlen.

2020. dec. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
37%
@22, majd ha sikerül egyszer lehiggadnod, próbálj meg ugyanekkora empátiával tekinteni az anyára is, mint a gyerekre. Így korrekt ugyanis, nem pedig egyoldalúan. Kivéve persze, ha az a típus vagy, aki szerint a gyerek igényei minden és mindenki felett, anya=rabszolga, akinek ráadásul kötelessége ezt mosolyogva, derűsen, kirobbanó lelkesedéssel viselni. Lehet így is hozzáállni, egészségedre váljék (csak nehogy belereccsenj pár év múlva, mint pl. én), de ne ez legyen már az etalon, ne várd el ezt mástól is, és ne állj bele azokba, akik igyekeznek megőrizni az ép eszüket és elkerülni a teljes becsavarodást. Megértésed hálásan köszönjük mi, a világ legrosszabb anyái, leggonoszabb szörnyetegei! 😒
2020. dec. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
69%

#23 bocs hogy beleszólok, és megvédem a vitatársad, de azon még nem gondolkodtál el miért lóg ennyire fanatikusan rajtad a gyereked? Csak nem azért mert érzi a belőled áradó masszív gyűlöletet, és küzd a figyelmedért? Tudod, ő csak kicsi, nem hülye. Ahogy egy felnőtt is megérzi ha egy embertársa undorral fordul felé, a gyerek is megérzi, pláne ha ezt a visszacsatolást a szülőtől kapja.

És kva unalmas már, hogy a hozzád hasonlóknak cinikusan mindenki ősanya, meg szuperanya, meg a többi amit idehánytok, ha azok merészelik nem gyűlölni a saját gyereküket.

Ez a bohócosdi meg nekem is tetszik.

Nyilván te arra számítottál, hogy a gyerekeddel majd közösen fogtok fizika feladatokat megoldani, megvitatjátok a bel-és külpolitikai aktualitásokat, meg ilyenek.

Nyugi, más szülő is tudja olykor unni a "dedózást" csak veled ellentétben ő nem ilyen primkó stílusban nyomja mint te, nem agybajos, ezáltal a gyereke is talán, mondom talán kiegyensúlyozottabb.

2020. dec. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
49%
@24, ez a gondolatmenet logikailag ott bukik azonnal, hogy ő tulajdonképpen születése óta ilyen. Bizonyára már magzatkorában "masszívan gyűlöltem" vagy "így neveltem" (hello, áldozathibáztatás...). Persze, hogy nem. Vannak ilyen gyerekek, akiknek a világ összes figyelme és foglalkozása sem elég. Egyáltalán soha semmi sem elég/jó, képtelenek megelégedni, megbékélni, nulla a frusztrációtoleranciájuk, minimálisan sem simulékonyak. Teljesen valid és normális dolog agybajosnak lenni mellettük. Megjegyzem, nem az első percben válik azzá az ember lánya, hanem idővel, rengeteg gyötrődés után, hatására. Lehet, hogy a Kérdező gyereke is ilyesmi, csak esetleg nem hajszálpontosan ugyanilyen mértékben.
2020. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
64%

Azért a 25-öst annyiban védelmembe veszem, hogy tényleg vannak ilyen gyerekek akik 150%-os figyelmet igényelnek. Az én fiam is ilyen, és vannak napok mikor megszöknék legszívesebben. De az tényleg nagyon durva ahogy beszél a saját gyerekéről.

Én tényleg értem mennyire bele lehet ebbe dögleni lelkileg de akkor se tudnék így állni a saját gyerekemhez.

2020. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként 25, ne haragudj de nekem mikor már sírhatnékom lenne az egész napos dedótól akkor mindig eszembe jut, hogy mennyien cserélnének velem helyet akik mondjuk súlyosan beteg gyereket nevelnek, vagy akiknek minden vágya egy gyerek és még sincs. Hiszem hogy a belefektetett energia megtérül es abban is biztos vagyok hogy nem fog 12 évesen is éjjel nappal a nyakamban lógni.
2020. dec. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
64%
Itt nem azzal van a gond, hogy elege lesz. Nyilván elege lesz kb mindenkinek, csak mindenkinek máskor. De a stílus ahogy nyilatkozik a saját gyerekéről, nagyon kemény. Érzelmi és agyi intelligenciához IS kötném a gyerekvállalást. Az ilyeneknek fölösleges.
2020. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!