Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vagyok feszült, ha a...

Miért vagyok feszült, ha a párom gyerekei nálunk vannak? Hogy ne legyek feszült? Hasonlót tapasztalat esetleg?

Figyelt kérdés
Kéthetente/hetente hétvégén nálunk vannak a párom gyerekei. Két lány, 7 és 10 évesek. A kisebbik rossz is, rendetlen is, nehezen is fogad szót. A nagyobbik angyal, vele könnyű. Mielőtt jönnek, már csütörtökön feszült vagyok, semmi kedvem körülöttük ugrálni, főzni, pakolni utánuk, rendet rakni. Önző módon csinálnám, ami jól esik (sokáig alvás, pihi; ha akarok, csak délután 3-kor ebédelek), de ugye ezt ilyenkor nem lehet. Szerethető gyerkőcök, mégis tehernek érzem. Gáz, ugye?
2021. jan. 7. 17:01
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
10 évig voltam szingli :D Kicsit több az 5 percnél, valahogy már elegem lett a szingli létből :D
2021. jan. 7. 17:32
 12/33 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is ez volt. Csak a lányok 10-12 évesek voltak. Én olyan 1 évig csináltam, hogy amikor jöttek már 6-kor keltem, hogy délben kész legyen az ebéd, pedig aludtam volna 10-ig. Egyik nap a nagyobbik lány kérdezte tőlem egy nap, hogy miért kell nekünk mindig délben ebédelni? Mert ő nem éhes, inkább aludt volna délig. Kiderült, hogy az apjuk akarta ezt a szokást, mert amikor ő gyerek volt, és ment a nagyszülőkhöz mindig ez volt. Mi végül leültünk, megbeszéltük, hogy ki hogy szeretné. Kiderült, hogy a lányok velem együtt utálnak korán kelni. Az apjuk meg bár koránkelő, de utálta, hogy kávézás közben mindenki fent volt, nem volt csend. Na azóta mi lányok 10-11 -ig alszunk, az apjuk addigra csendben, élvezettel kávézik, pihenget. Amikor felkelünk akkor reggelizünk, és után ami spontán jön. Volt, hogy délután 3 -kor ebédeltünk.Lányok már 17-19 évesek. Ma is jönnek, és ma is ugyanúgy későn fekszünk- későn kelünk. Imádoma férjem lányait .

Mi lenne ha egyik nap leülnétek, és megkérdeznéd a lányokat, hogy nekik mi a véleményük a korán vagy későn kelésről. Mit gondolnak arról hogy délben vagy 2 órakor van az ebéd. Vagy Ebéd előtt eszik a fagyit vagy utána stb..7-10 éves lányok már eltudják mondani, hogy nekik mi a jó.

2021. jan. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező milyen megoldást szeretnél? Mert csak ezek vannak:

Szakítasz vele

Befogod a szád és kiszolgálod őket

Szót értesz a pároddal hogy oldja meg ő a velük járó gondokat

2021. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem az apjuk szolgálja ki őke..?
2021. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Ő is kiszolgálja, meg én is
2021. jan. 7. 18:34
 16/33 anonim ***** válasza:
78%

Ha neked terhes a dolog, beszéld meg az apjával.

Ha gyerekessel jön össze az ember, kapja a pereputtyot is. Tudtad, hogy ez lesz. Ha zavar, jogodban áll szólni. Csak bátran! :)

2021. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
16%
12-es, neked 6 óra megfőzni egy ebédet?
2021. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
amúgy....nem bűn az, ha azt érzem, hogy nincs kedvem gondoskodni Róluk...Szerintem sok Anyuka érzi ugyanezt nap, mint nap. De teszik (tesszük) a dolgukat, mert Náluk a "munka nem felmondható" (én meg felfoghatom jótékonykodásnak :))
2021. jan. 7. 21:00
 19/33 anonim ***** válasza:
85%

Ő is kiszolgálja meg Te is. Azért kíváncsi vagyok az arányokra, hogy ki mit csinál... :)

Egyébként amit írtak előttem, hogy abban az időben menj el vagy csak szimplán foglalkozz magaddal. Az ő gyerekes ideje lehetne a Te énidőd.

2021. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Arányokat nehéz mondani...de pl szombaton is elmegy dolgozni és én vigyázok rájuk, plusz főzök.
2021. jan. 7. 22:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!