Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett "divat" korán...

Miért lett "divat" korán szülni? Ezalatt azt értem, hogy 16-17 éves miért vállalja fel?

Figyelt kérdés
2008. dec. 2. 17:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem divat, viszont az tény, hogy sok tini nincs vele tisztában, hogy mit is vállal. Amúgy tényleg egyre később vállalnak gyereket a nők. De régen is volt ilyen, csak akkor nem kapott akkora nyilvánosságot a dolog. Bár egy pár hónapja láttam egy igen gyomorforgató amerikai tini-filmet, amiben egy 16 éves gimis csaj terhes volt, és az egészet egy "jó bulinak" állította be a film, kiscsajszikám terhesen is eljárt bulizni (persze a filmben senki nem ivott alkohol buliban sem, de ez a cukormáz), persze tök vékony volt azon kívül, hogy lett egy szép szabályos gömbölyű pocakja és élte tovább a kis tini-életét. Meg miután meglett a gyereke, az után is. És szerintem tényleg sokan gondolják ezt így.

Tizenévesen nincs még itt az ideje ennek, akkor még tanulni kell, szórakozni, ilyen jellegű kötelezettség nélkül. Arról nem is beszélve, hogy általában ezek a családok nem is maradnak egyben valami sokáig. Én 20 évesen szültem, és a mai eszemmel már tudom, hogy korai volt, pedig imádom a fiamat, ő az életem, de ma már máshogy csinálnám.

2008. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

sziasztok, én 17 voltam, vagyis 2 hónap híján 18, amikor a lányomat szültem, és érettnek tartottam rá magam, hogy megtartsam. Akkor már 3 éve voltunk együttt a párommal, aki azóta már a férjem, és vettünk saját lakást, szülői segítség nélkül, azóta már van egy 2 éves fiam is, én most vagyok 21.

Nem bánok semmit, lánykám ovis, én még itthon vagyok a fiammal, és tanulok. Mellette itthoni munkát vállaltam, amivel összeszedek annyit, mint amennyit a férjem keres, és élvezem az anyaságot.


Sőt anyám és az anyósom hozzám jár tanácsért mert a kamasz gyerekeikkel nem bírnak, és tőlem kérnek segítséget. LAssan lehet hogy 3 gyerekes leszek én is, igaz csak átmenetileg, mert öcsémet magamhoz fogom, amedig meg nem jön az esze, hogy tanuljon, mert én tudok rá figyelni, anyám meg dolgozik, és nem annyira.


NEm hiszem, hogy külömbség van azok között, akik 17 évesen szülnek, és akik 20-21 évesen. Mondjuk 14-15 évesen én sem vállaltam volna gyereket.

2008. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%

a 2.válaszoló akkora baromságot írt, már bocsánat!!!!!!

Mi az hogy a tinik 99 %-a megöli a gyerekét? Ezt nem tudom honnan szedte. Ez azérterős túlzás.

Már ne is haragudj, de ezt nem kellett volna leírni, mert csak saját magad járatod le, hogy ezt te beveszed.

2008. dec. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%
Statisztikailag minden 2.-3. terhesség abortusszal végződik. Az életkor-eloszlást pontosan nem tudom, de lehet, h nem az idősebbek vannak többségben. És jó olvasni, h mennyi fiatal anyuka írt ide :-)
2008. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A divat nem a gyerekszülés lett, hanem a korán elkezdett nemi élet. Mivel ezek a kamasz lányok és fiúk nincsenek rendesen felvilágosítva, vagy "ciki" gumit húzni, nőgyógyászhoz nem mernek elmenni gyógyszert iratni, ezért véletlenül esnek teherbe. Persze sokan megtartják, mert ebben a korban minden rózsaszín, a "babák olyan cukik", vagy egyszerűen képtelenek megölni a magzatukat, ill. a család felajánlja a segítségét. (vagy titkolja a terhességét, addig, amig már késő!) Nyilván annyi előnye van, hogy 30-35 évesen még fiatal lesz és eljárhat bulizni akár a gyermekével együtt (ahogy az egyik válaszoló írta), de rengeteg dologból kimarad és bizony hamarabb fel kell nőni... Egyébként ritka az olyan, aki bevallja, hogy megbánta (naná!). De szerintem egy fiatalnak még szórakoznia kell és megtalálni azt a párt, akivel kicsit később gyermeket vállalhat. Nem hiszem, hogy sok kamaszkori kapcsolat elbírja ezt a nagy felelőséget.
2008. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Itt is látszik, mint annyi mindenben, hogy nem vagyunk egyformák.

Mindenki döntse el saját maga, hogy mit kezd az életével. Én nem bántam meg semmit, mindent úgyan így tennék ha újra kezdeném.

2008. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Tők igazak a 10:19-esek :D:)
2009. márc. 17. 17:05
 18/18 anonim ***** válasza:
Majdnem minden választ végigolvastam és kb. mindenki, hogy bulizzunk.. Ha bulizunk akkor meg mindenféle "aranyos" megjegyzéseket kapunk:) Szerintem ha elég érett valaki ennyi idősen, akkor nyugodtan, szerintem a terhesség NEM korfüggő:)
2011. ápr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!