Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a fiam és a...

Mit tegyek, ha a fiam és a férjem között kezd egyre jobban elmérgesedni a viszony?

Figyelt kérdés
Amikor a gyerekek picik voltak, eladósodtunk. A férjem eleinte csak Sopronba ment dolgozni, hetvégén járt haza (nem sopronban laktunk),utána meg kiment Németbe, onnan már csak 2-3 havonta járt haza, ez megviselt engem és a gyerekeket is. Főleg a legidősebbik fiamat, aki nagyon apás volt. 12 éves volt a fiam, amikor otthagyta a férjem a munkát Németbe. Azóta nemhogy jobb lett volna a viszonyuk, hanem még rosszabb.15 éves a fiam, és 3 év alatt nemhogy jobb lett, de még rosszabb lett a kapcsolatuk. Kamasz, lázadozik. De csak azért, mert látja, hogy ezzel az apját kiborítja. Olyanokat mond, hogy ő kábítószerezik, aztán kiderül, hogy nemhogy drog, de még alkohol közelébe se nagyon volt még (egy-két esetet leszámítva, amikor ittak a barátaival). Folyamatos vita, veszekedés van itthon. Többször leültettem őket beszélni, többször elzavartam őket együtt programozni, de semmi. Már ott tartanak, hogy a semmin is úgy képesek összeveszni, hogy napokig nem szólnak egymáshoz.
2021. febr. 2. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Van ilyen, hogy apa és fia természetileg nagyon különbözik. Ne csak apa-fia kapcsolattal nézd külső szemmel, hanem férfi-kamaszfiú és ember-ember viszonylatban is. Nem muszáj csak azért jól kijönniük, mert rokonok és nem kellene erőltetni a barátkoztatást. Ha a fiad felnőtt lesz, vagy megváltozik és normalizálódnak kicsit a dolgok, vagy nem fogják keresni egymást és ennyi. Nem nagyon tehetsz sajnos már többet, szerintem mindent megtettél.
2021. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Annak oka van, hogy a férjed egyre messzebb akart menni. Akárhogyan is szorulna a hurok, mi ezt nem csinálnánk. Nem kell csodálkozni azon, hogy a gyerek haragszik rá. Inkább rajtad, a férjeden, hogy távolság ide-oda, ezek szerint nem beszélgettetk erről sem elég rendszeresen, sem elég mélyen. Apádnak dolgozni kell, hogy pénz legye-nem megfelelő ilyenkor. Ebben az esetben ha a férjed igazán szereti a gyerekét, akkor az ő felelőssége ezt rendbetenni.
2021. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem majdnem minden gyereknek van olyan korszaka, mikor egyik vagy másik szülőjével nem jön ki jól. Nem meglepő ha ez apa-fiú esetén a felnőtté válás első lépéseinél történik. Én nem erőltetném őket. Lehet hogy pár év, de majd alakul.
2021. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fokozott figyelmet akar, így okoz fájdalmat , hogy az apais szenvedjen ahogy régebben ő is amikor kiment. Át kéne beszelni ( valószínű ez nem egy alkalom lesz) a regi sebeket mert ugylatszik nem dolgozta fel.
2021. febr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamit tett férjed vagy nem tett,amivel jócskán megharagudott Fiad az apjára,

Ez nálunk is megvan,kisebbik fiam nem jön ki az apjával jól ,sőt a lányunk sem feltétlen jön ki az apjával mindig.

Egyedül a legidősebb fiam jön ki az apjával.

2021. febr. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nézd, egyvalamit kell tudnod, az én apám is külföldön dolgozott éveket, mikor néha hazajött, a facebook, a haverok meg a politikai gittegyeletes játéka fontosabb volt, mint a gyerekei. aztán majd' tíz év után hazajött, és azóta próbál belepofázni az életünkbe.

próbáld meg magad a gyerek helyébe képzelni, az apja elhagyta évekre, nem ismeri, nincs tisztában az életetekkel, a szabályokkal, a szokásokkal, csak a semmiből megjelenik és játsza a főnököt.

hagyd békén a gyereket a pcsába, az hogy te hazahurcoltál egy félidegen pasit, nem azt jelenti, hogy rákényszerítheted a társaságát.

2021. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!