Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet egyedül...

Hány éves kortól lehet egyedül hagyni egy gyermeket otthon?

Figyelt kérdés

A hivatalos álláspont érdekelne nem az , hogy én nem szoktam vagy én nem hagynám.

Iskolaszünet lesz szabadság pedig nincs mert nemrég kezdtem, Covid miatt szűnt meg a munkahelyem.


2021. febr. 5. 10:58
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
66%
Covid alatt tábor sincs
2021. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
91%

Nincs törvényileg szabályozva. Ha abból indulok ki, hogy napközi az alsosoknak van (tudom, felsőben is lehet kérni, de az már extrának számít), és a felsosok már tanítás után hazamennek, akkor felsosnek nem kell felügyelet otthonra, hiszen a szülők jobb esetben dolgozni szoktak még akkor, amikor a sulinak vége.

Ha ez nem volt eddig gond, akkor az se lesz gond, hogy most végig otthon lesz, amíg dolgozol, hiszen írod is, hogy 12 év fölötti, akkor már nyilván eddig is volt otthon egyedül suli után, amíg dolgoztál.


Az enyém amúgy 13,az elmúlt időszakban neki is többször nem volt suli, nekem ez sosem volt gond, ő otthon volt, mi dolgoztunk, ebéd a hűtőben, mire hazaértem, addigra ő már tanult, sőt, ha hagytam neki kisebb feladatot itthon, azt is megcsinálta, pl a bekészített mosast elinditotta és kiteregetett, vagy elmosogatott, vagy porszivozott. Egy egy feladata volt ezeken a napokon, nem mind egyszerre, de ezeket is simán megcsinálta a fiam, kimondottan élvezte is, hogy övé a ház ilyenkor.

2021. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
91%
Először hosszú időre úgy hagytam őket egyedül, hogy fiam 12 éves volt, lányom 9. Nem tudtuk hova tenni őket, dolgoztunk, senki nem ért rá. Ebéd, és minden kaja előkészítve hűtőben volt, mobil vész esetre ott hagyva, egész nap csinálhattak, amit akartak, csak viselkedjenek. Nem volt semmi gond belőle. Mindketten a gépen és a tévén lógtak egész nap és megették az összes chipset a kamrából. De ezt leszámítva nem csináltak semmi rosszat. Egy hétig votlak így otthon.
2021. febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
89%
43, bocsánat úgy értem napközben, mivel dolgoztam, tehát esténként hazamentünk csak napközben egyedül voltak egy hétig.
2021. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
40 Igen, táborra nem tellik, egyedül nevelem. Nálam is ez van, hogy másképp nem tudom megoldani.
2021. febr. 5. 13:58
 46/49 A kérdező kommentje:
42 Eddig nem volt egyedül mert napköziben végzett jöttek haza az iskolások gyalog, és közben én is végeztem útközben felvettem kocsival. Onnantól együtt mentünk.De ez az állás megszűnt a jelenlegihez kell alkalmazkodni.
2021. febr. 5. 14:00
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha nincs más opció, akkor keszitsd fel rá. Gondoljátok át, beszéljétek át. Lehet egy próba alkalom is, amikor csak pár órára mész el. A válaszokból látszik, hogy bőven van aki már elvan egyedül, nálatok is menni fog. :)
2021. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
81%
Egészen pontosan a 12. születésnapjáig jár rá gyermekápolási tappenz, ergo azután úgy vannak vele, hogy lehet egyedül is
2021. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy az utolsó írja 12 éves kortol betegen is lehet otthon egyedül, ha pedig egészséges a gyerek miért ne lehetne otthon hagyni 10 évesen. A mai gyerekek azert mar mindenféle dologgal le tudjak magukat foglalni. Gondolom délelőtt tanulni fog, délután meg amihez kedve van, elszorakozik vele.
2021. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!