Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet egyedül...

Hány éves kortól lehet egyedül hagyni egy gyermeket otthon?

Figyelt kérdés

A hivatalos álláspont érdekelne nem az , hogy én nem szoktam vagy én nem hagynám.

Iskolaszünet lesz szabadság pedig nincs mert nemrég kezdtem, Covid miatt szűnt meg a munkahelyem.


2021. febr. 5. 10:58
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
88%

Értem, hogy nem azon múlik. Anyum egyedül nevelt, én voltam egyedül.


Pl a férjem előző házasságából a leányzó saját bevallása szerint sem mer egyedül maradni. Ő is 12 éves, volt hogy velem volt, érte még menni kell suliba elé.

2021. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
73%
nézd, ha muszáj akkor muszáj, egy 12 éves már nem kisgyerek, hogy ne értse... vannak szabályok, amik azért vannak hoyg ne nyírja ki magát, van telefon, amin tud kapcsolatban lenni veled, vagy ez vagy lakhat a híd alatt...
2021. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
88%

Azelőtt iskolaszünetben is volt az iskolákban valamilyen felügyelet, pont az ilyen esetekre.

Most nem tudom hogy van mert már nem érint, de próbáld megérdeklődni!

2021. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nyugodtan otthon hagyhatod.Én 8 évesen is otthon hagyom a lányom. Enni tud magának csinálni, inni való van. Semmit nem kell csinálnia, eljátszik, tv-zik.(Csak akkor hagyom otthon ha mondjuk beteg, és jobb ha inkább itthon marad,mint biciklizik velem)
2021. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 évesen voltam először egyedül otthon, de így visszagondolva később kamaszodtam, 12 évesen még nagyon "gyerek" voltam. Úgy gondolom, hogy olyan 11-12 éves korban egy "átlagos" gyereket már otthon lehet hagyni egyedül.
2021. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
81%

Ha otthon marad a gyerek akkor azt is meg kell tanítani neki, hogy mit mondjon, ha csengetnek: "apa most nem tud jönni, hátul építik a pajtát a haverjával/akármi."

Oka: 21 voltam, amikor csengettek és épp fürödtem. Nem szálltam ki de már úgyis végeztem, úgyhogy szép lassan azért kikászálódtam (2-3 perc), ahogy megyek ki, hát nem próbálgatja lent a hátsó kilincset a patkány?

Ezerrel ruha fel, gázpisztolyommal lerohantam, épp akkor kezdte volna felfeszíteni az oldalsó ablakot a baseballsapkás nyomorult.

Csak fellibbentettem a függönyt, arra se volt idő, hogy "célba vegyem" (haha), már iszkolt is.

A rendőröket azért kihívtam, 40 perc múlva ki is jöttek, ujjlenyomatokat nem vettek sehonnan (pedig hallottam, hogy próbálgatta a kilincset), kár pedig nem történt, szóval ügy sem volt.

Na ezért nem szabad se bezárni a gyereket, se arra tanítani, hogy ne adjon magáról életjelet, ha egyedül van. Úgy kell tennie, mintha lenne még otthon valaki, aki épp nem ér rá és ezt hihetően is kell előadnia.

Képes erre a legtöbb 7-8-9 éves?

2021. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

33 Kiborító , folyton ilyen olyan okkal nincs iskola , az előző kettő ilyennél még munkanélküli voltam így nem kellett egyedül lennie de most már erre kell berendezkedni, remélem nem lesz gond.


36 Riasztó van és a társasház bejárata is bevan kamerázva. Emiatt a része miatt nem aggódom ,hogy betörnének.

2021. febr. 5. 12:54
 38/49 anonim ***** válasza:
35%

A riasztó és a kamera arra van, hogy magatokat megnyugtassátok.

Különben nem lenne annyi felvétel, ahol betörnek kamerás házakba is. A gyereket valószínűleg bezárják a vécébe, aztán mehet a 10 évnyi terápia.

2021. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
28%
És ha táborba küldenéd? Van ott alvós akár 2 hetes is és olyan is ahol este érte kell menni
2021. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
65%
Táborba? Némelyek ötletei hajmeresztőek, mintha nem is itt élnének. 2heti tabor min 30-40ezer ft 1 hónapra ennek a duplája. Örülnek a csaladok ha befizetik a rezsit van kaja es egy keveset veszhelyzetre felretesznek amellett, hogy az alapvető dolgok mellett plusz magántanárhoz is próbálják a gyereket járatni erdeklodesi köre szerint. Táborra itt nem sokaknak jut, általában nyaron 2 het tabor fér bele amit evkozben gyujtenek a szulok össze. Nem azert hagyják otthon a nagyobbacska gyereket a szulok, mert nincs jobb dolguk, hanem mert a helyzet rakenyszeriti oket.
2021. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!